PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 046
ocen
8,2 10 1 29046
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Nie chodzi mi o tematykę, a o stylizowane kadry, komiksowość, wyraziste kolory.

szafamorderca

Obejrzyj sobie filmy Terry'ego Gilliama:) Kraina traw, 12 małp, Dr Parnassus;) to zdecydowanie podobny klimat:D

Chihiro21

Polecam Carnivale, bo Donnie Darko chyba juz zaliczony, albo Źródło tez odjazdowy film

szafamorderca

A mi cały czas przy oglądaniu chodziło po głowie Fargo. Według mnie podobnie powolny, groteskowy, przerysowany, z odpowiednim muzycznym tłem.

ocenił(a) serial na 8
szafamorderca

Filmy Xaviera Dolana "wyśnione miłości" zwłaszcza. Świetne kadry, muzyka i operowanie barwami.

szafamorderca

Nasz polski serial "Artyści" ma podobną kolorystykę. (wyraziste kolory). Co prawda nie tak neonowe jak w Utopii, ale też przyjemne dla oka.

ocenił(a) serial na 8
szafamorderca

dałbym hellboy 2, grand budapest hotel, crimson peak...jeśli chodzi o kolory i grę światłami, kadry...z komiksowością niezbyt poza hellboyem może, ale gry barw nie sposób im odmówić

ocenił(a) serial na 9
szafamorderca

seriale Bryana Fullera (Hannibal, Pushing Daisies, American Gods ...)

ocenił(a) serial na 4
szafamorderca

Mr. Robot!

ocenił(a) serial na 10
szafamorderca

Edward Nozycoreki... Az dziwne ze nikt nie wymienil ;)

szafamorderca

Weird City od YouTube

ocenił(a) serial na 10
szafamorderca

Polecam „Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego” i „Dzień trzeci” - szczególnie pierwsza część kręcona przez twórcę Utopii.

szafamorderca

John Dies at the End
Survive Style 5+

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones