PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 046
ocen
8,2 10 1 29046
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

tylko po co? Czemu jankesy zawsze muszą mieć swoją wersję wszystkiego? Bo są za
przeproszeniem zbyt głupi żeby rozumieć coś, co nie jest made in the USA? Czemu zamiast
kontynuacji tego arcydzieła musimy dostać gówniany jankeski remake? CZEMU?

ocenił(a) serial na 10
theMedicalDoctor

Czemu od razu gowniany ? Pierwszy sezon oryginalu byl tylko dobry , mam nadzieje , ze HBO przerobi nieco scenariusz i dostaniemy kolejny telewizyjny klasyk na miare Breaking Bad .
Fincher za sterami , wiec o jakosc produkcji mozna byc spokojnym . Obawiam sie jedynie o to, kto zagra Arby'ego i jak wypadnie , bo poprzeczke ma postawiona w kosmos wysoko .
Kontynuacji specjalnie jakos nie oczekuje , wiadomo jakby to wygladalo , znow grupka nerdow zniszczylaby Krolika , a tego zastapilby ktos inny , byle tylko pchac dalej karuzele i napychac kieszenie . Drugi sezon byl swietny i jestem zdania , ze z tej historii nic lepszego juz nie wyciagna , a trzeci sezon , ktory wyraznie byl w planach , nie zaskoczylby juz widza niczym odkrywczym .
Rezyser jest gosc , scenariusz praktycznie gotowy , HBO ma kase i mozliwosci , nie moge sie juz doczekac .

ocenił(a) serial na 10
MrXander

Może trochę źle się wyraziłem, za ostro. Po prostu nawet taka stacja jak HBO i taki reżyser jak Fincher nie będą w stanie odtworzyć klimatu tego serialu. Boję się także o dobór aktorów, bo znaleźć podobnych do oryginału to trudne zadanie. Żeby remake tego serialu wyszedł naprawdę dobrze, musi być w 100 procentach zgodny z oryginałem, w którym wszystko jest ze sobą powiązane i tworzy logiczną całość. Boję się, że jak jankesy zaczną kombinować to cała konspiracja poleci na łeb. Jedna dobra rzecz, która na pewno wyniknie z remake'u to większy rozgłos oryginału. W sumie to się dziwię, że ten serial jest tak mało popularny.
W każdym razie, nie ważne jak im wyjdzie i tak obejrzę nową wersję.

ocenił(a) serial na 10
theMedicalDoctor

Jakbym mial obstawiac , to wydaje mi sie , ze Amerykanska wersja bedzie sie mocno roznila .Oryginalne kolory i muzyka wyleca juz przy pierwszych konceptach . Zgadzam sie z toba , ze HBO nie odtworzy klimatu Brytyjskiej wersji , mam nadzieje , ze stworza swoja wersje , ktora bedzie rownie oryginalna i satysfakcjonujaca .
Gdyby zajela sie tym inna stacja i jakis anonimowy rezyser , tez bylbym zdenerwowany , ale duet HBO+ Fincher sprawia , ze jestem optymistycznie nastawiony .
Dodatkowo takie duo pewnie przyciagnie konkretne nazwiska , nie pogardzilbym np takim McAvoy'em w roli Wilsona Wilsona .

ocenił(a) serial na 10
MrXander

Muzyka i kolory to jedna z ważniejszych rzeczy w tym serialu, ten niepowtarzalny klimat. Pozostaje nam mieć nadzieję, że HBO stworzy muzykę i obróbkę na miarę brytyjskiej wersji.

ocenił(a) serial na 10
theMedicalDoctor

Popieram w 100%. Może nie jestem wyjadaczką, może i za bardzo się nie znam. Ale drugiej takiej Utopii nie będzie. Ta ma swój klimat, teorie spiskowe są przerażająco prawdopodobne, a brytyjski akcent oraz świetna muzyka wręcz pieszczą moje uszy. Nie wspominając już w ogóle o tym, że kolory na ekranie są tak soczyste, że zaczynam się na ich widok ślinić ;)
Nie wyobrażam sobie amerykańskiej wersji tego serialu i boję się, że zostanie ona odarta ze wszystkiego, co mnie w nim przyciągało. Niemniej, obejrzę go z chęcią, gdy już wyjdzie, aby zobaczyć co z tego wyszło.

ocenił(a) serial na 10
achuga94

Pozostaje nam wierzyć, że HBO stworzy własną muzykę i obróbkę na miarę brytyjskiej wersji, że stworzą równie niepowtarzalny klimat. Chociaż bardziej doświadczeni kinomani wiedzą, jak z reguły wychodzą amerykańskie remaki dobrych filmów/seriali.
Amerykańska wersja na pewno będzie dobra pod względem fabularnym, na pewno będą także dobrzy aktorzy (chociaż nie tak dobrze dobrani jak w oryginale), ogólnie wyjdzie dobrze. Tyle że "dobrze" po amerykańsku- czyli spisek, intryga, krew, flaki i "where the fuk is jessica hyde". Innymi słowy serial będzie dobry, ale zamieni się w zwykły kryminał z intrygą, jakich teraz pełno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones