PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 029
ocen
8,2 10 1 29029
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Jestem zupełnie jak Wilson. Dopóki nie wiedziałem o co im chodzi to oczywiście potępiałem ich ale kiedy przedstawili swoją misję - przeszedłem na ich stronę.
Szkoda, że to tylko serial a Janus nie istnieje :/

ocenił(a) serial na 10
MrSknerus9154

Ale na co, po co miałby istnieć Janus skoro w naszym świecie nie istnieje żaden problem przeludnienia? :P Proponuje o tym poczytać, to nam nie grozi i długo grozić nie będzie, a jedzenia i materiałów niezbędnych do życia mamy aż nadmiar.

ocenił(a) serial na 10
Asvers

Wiem, to całe załamanie środowiska to fikcja na potrzeby serialu. Ale jako antynatalista, uważam, że Janus to idealna idea.
Zlikwidowanie całkowite bądź zmniejszenie ludzkiej rasy do minimum to najlepsze co my, jako ludzkość możemy zrobić zarówno dla siebie nawzajem jak i dla innych organizmów zamieszkujących planetę.
Ludzie niosą za sobą jedynie śmierć i zniszczenie. Nasze wymarcie sprawi tylko i wyłącznie dobro.

ocenił(a) serial na 9
MrSknerus9154

Jeśli tak uważasz to zamiast tyle pisać popełnij samobójstwo.

ocenił(a) serial na 10
thesocjal

hahahahahah, jak to mowia chcesz zmieniac innych? zacznij od siebie :), powodzenia MrSknerus9154

ocenił(a) serial na 8
thesocjal

Dlaczego ma popełnić samobójstwo? W Utopii inaczej próbowano zmniejszyć liczbę ludności - poprzez bezpłodność, więc jeśli próbujesz mu życzyć czegoś, to właśnie tego. A może się nawet nie obrazi. ;-)

ocenił(a) serial na 9
ratm_snah

Mój post w zamyśle miał być prześmiewczy w odpowiedzi na niosącą 0 wartości logiczne wypowiedź Sknerusa. Niestety nikomu niczego złego nie życzę a bezpłodności mogę winszować każdemu gdy tylko tego zapragnie.

ocenił(a) serial na 6
thesocjal

Wirus powodujący bezpłodność pojawia się też w Inferno, Dana Browna właśnie jako odpowiedź na przeludnienie. Ciekawe kto od kogo zerżnął pomysł.

ocenił(a) serial na 7
Stelmacho

Wiem, że wiadomość stara jak świat, ale tak samo motyw bezpłodności jako odpowiedź na przeludnienie jest stary jak cholera. Już chociażby było to u Huxleya w Nowym Wspaniałym Świecie a to był bodajże 1931 rok. Tylko niewiele osób było tam płodnych(i tak musieli[i chcieli] brać tabletki antykoncepcyjne) a ludzie powstawali z probówek - dokładnie tylu i takich jacy byli potrzebni.

ocenił(a) serial na 9
MrSknerus9154

Niczym pod tym względem nie różnimy się od innych gatunków. Zacznij więc zabijać najpierw wilki, jelenie etc, a do ludzi przejdź na końcu. Ok?

ocenił(a) serial na 10
Asvers

Niektóre źródła rzeczywiście podają, że przeludnienie nam nie grozi, ale są też głosy wieszczące ogromne problemy z nim związane. Drugie stanowisko prezentuje np. David Attenborough.

ocenił(a) serial na 9
whatava

Jakie niektóre źródła. Wystarczy spojrzeć na statystyki urodzeń. Nam tu grozi wyludnienie, a nie przeludnienie.

Asvers

Jeśli chodzi o ten "nadmiar" jedzenia to bym nie przesadzał. Owszem, można mówić o nadmiarze jeśli chodzi o jedzenie owoców, warzyw, roślin itp. ale dalsza ekspansywna gospodarka człowieka na diecie zachodniej (głównie ryby, mięso, nabiał) za 30 lat doprowadzi do wyginięcia 95% gatunków ryb, znikną rafy koralowe, farmy mięsa zniszczą środowisko w którym żyjemy, nie mówiąc już o wpływie tych 3 produktów na nasze zdrowie... Polecam się tym zainteresować :)

MrSknerus9154

"There are bad people in this world, people who need to control others."

ocenił(a) serial na 5
MrSknerus9154

jesteś zwyczajnie tępy

ocenił(a) serial na 9
MrSknerus9154

Gdyby było takie zagrożenie dla ludzkości które oczywiście może się za x lat ziścić to było by to najlepsze rozwiązanie oczywiście o ile bezpłodność była by losowa bo to człowiek najbardziej szkodzi naszej planecie. Innym rozwiązaniem może być jedynie podbijanie kosmosu i kolonizacja planet.

Kroplas

Przeludnienie występuje tylko w miastach :) Planeta ma masę miejsc, które są puste i dobre do zamieszkania. Problem przeludnienia nas nie dotyczy. Może za 100-200 lat :)

ocenił(a) serial na 9
Analny_terror

tak tylko z każdym kolejnym miejscem w którym zamieszkujemy niszczymy otoczenie i to co utrzymuje nas przy życiu

Kroplas

Głównie robią to farmy zwierząt i fabryki wszelkiej maści chemicznego gówna. Dlatego jestem weganem :) By ograniczyć chociaż jeden zły czynnik wpływu człowieka na otoczenie.

ocenił(a) serial na 9
Kroplas

Nie zapominaj o bakteriach tlenowych które wymordowały 99 procent gatunkow zwierzat na ziemi. ;p

ocenił(a) serial na 9
mhrocznyszatan

No i kotowate - koty i lwy i tak dalej. I szczury. I psy. Gdzieś na 5 czy 6 miejscu pod względem bezmyślnego mordowania całych gatunków jest człowiek.

MrSknerus9154

Sknerus - nie tylko Ty, mnie również przekonali - nie wiem skąd przedmówcy wzięli teze, że grozi nam wyginięcie - ludzie zadeptują sie nawzajem, 91 procent powierzchni lądu jest obecnie zamieszkana - nadprodukcja żywności dotyczy tylko europy zachodniej, ogromne rzesze ludzi dziś głodują, ekosystemy są w opłakanym stanie, prawdopodobnie wywołaliśmy efekt cieplarniany, jest nas rekordowa liczba, do 2024 - będzie o miliard więcej - nie wiem jakie jeszcze argumenty byłyby przekonujące

ocenił(a) serial na 7
MrSknerus9154

Typowy internetowy półgłówek. Zahłysnał się ideą z serialu i myśli "jest przeludnienie; lepiej niech pozabijają innych a mnie zostawią". Wierz mi, jeśli taka procedura miałaby miejsce, to najpierw ugotują takich jak ty - czyli bezmózgich i nieprzydatnych ;)

użytkownik usunięty
Sony_West

Walka z przeludnieniem nie polega na masowych mordach, internetowy ćwierćgłówku.

ocenił(a) serial na 7

A czemu mnie wyzywasz? Ja właśnie wyśmiałem idee z tego filmu. Śmieję się tez z tych, którzy w nią uwierzyli. Bo choć w filmie to brzmiało ciekawie i napędzało akcję, to przeniesienie tego pomysłu z filmu do rzeczywistości byłoby niczym innym, jak spełnieniem idei hitlerowskich.

ocenił(a) serial na 10
MrSknerus9154

całkowita głupota w Europie gdzie gdyby nie imigrancji przyrost by był ujemny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones