Upadek królestwa
powrót do forum 5 sezonu

Nie żeby w tamtych czasach (pierwsza połowa X wieku) w ogóle nie było czarnoskórych duchownych bo jako tacy byli. Chrześcijańska była np wtedy Nubia (Zresztą pierwszy znany wizerunek czarnoskórego biskupa znajduje się w polskiej części kolekcji z Faras, Muzeum Narodowego w Warszawie) Śmiem jednak wątpić czy taki duchowny z Nubii dotarłby do Rzymu o Anglii nawet nie wspominając, to jednak były olbrzymie jak na tamte czasy odległości. Chyba że ktoś ma na ten temat jakieś wiarygodne informacje o których nie wiem.

ocenił(a) serial na 9
Raedwald

Nawet zakładając że taki ktoś by do Brytanii przybył, to gdzie by się nie pojawił, tam wzbudzałby nielichą sensację. A w serialu, wszyscy - od wieśniaka po arystokrację, traktują go jak coś zupełnie zwyczajnego.

Raedwald

Przeczytałem wszystkie tomy Wojny wikingów Bernarda Cornwella i nic tam nie ma o czarnym duchownym więc to taki wymysł

dkamelio

Jest to wymysł naszych czasów. Bo przecież produkcja bez osób karnacji odmiennej niz biała jest produkcją rasistowską.

ocenił(a) serial na 9
Help3r

A co dopiero produkcja bez ról homosiów.

użytkownik usunięty
Raedwald

W/g Netflix czarnoskóry duchowny początkiem X wieku dotarł nawet na granicę Szkocji z Northumbrii do twierdzy Bamburgh, ale to jeszce nic w tej otóż twierdzy chodzą sobie jak by nigdy nic chińczycy, murzyni i arabowie WTF. Normalnie ręce opadają....

ocenił(a) serial na 6

Niestety, polityka netflixa zarżnie każda produkcję. Potrzebny był tu czarnoskóry aktor, jak Eskimos na pustni

ocenił(a) serial na 7
krzys81

Szkoda, że nikt nie wpada na pomysł Eskimosów na pustyni.

Raedwald

Właśnie tego się obawiałem że może być multi kulti. Całe 4 sezony w miarę dobrze się oglądało bo i nie było wrzucanie na siłe takich "ciemnych" ról. No tutaj to już byłem na 99% pewny po tym co ujrzałem w Wikingowie Walhalla że może być czarno i kolorowo.
No i proszę. Klecha na czarno. No ale nie było tego ąz tak dużo więc jakoś dało się to przełknąć w moim przypadku.

ocenił(a) serial na 8
Raedwald

Cóż, Negfix musiał coś od siebie dorzucić w końcu...

użytkownik usunięty
Raedwald

Niestety 4 i 5 sezon to całkowicie inny poziom. Dopóki ten serial był w rękach BBC a scenariusz pisał Stephen Butchard to było rewelacyjnie. Nowi scenarzyści i polityka Netflix sprawiła, że jak to się ogląda jednym ciągiem, to po 3 sezonie ma się wrażenie, że włączył się inny serial.

ocenił(a) serial na 8

Tak to niestety wyglada, do tego wojowie chińczycy i ten komoseksualny Konstantyn Wielki , masakra

jazdy_konne

Cholera, zastanawiałem się, czy się za to zabrać, ale po tym, co powyżej przeczytałem, już sobie daruję. Netflix rakiem kinematografii.

Cześć, podpowiecie gdzie obejrzę 5 sezon?

ocenił(a) serial na 9
marivaudagee

Na cda obejrzałem

stysiex14

Dziękuję:)

Raedwald

Właśnie dotarłem do tego momentu. Pierwszy odcinek, piątego sezonu. 30 minuta. Po słowach "Lordzie Aldhelmie, ojcze Benedykcie", kamera najeżdża na twarze obu. I pojawia się znana już z poprzednich sezonow twarz Aldhelma i ... się zesrało. Netflix spieprzył nawet tak udany serial. Dosyć. Jeden z ulubionych moich seriali. A nie lubię seriali. Zakończyłem w tym momencie. Taka bzdura. Nie oglądam dalej. Szkoda. Tak lubiłem.

ocenił(a) serial na 9
Raedwald

Nawet jeśli, jakimś cudem takowy znalazł by się na ziemiach Sasów. To wątpię, że służyłby lordom, a co dopiero takiemu królowi. Niestety, ale takie wypaczenia mamy dzięki postępowej oraz rakotwórczej "poprawności" politycznej. Bardziej zdziwiło mnie, że z tej postaci zrobiono taką dwulicową łajzę i nikt nie zrobił z tego afery, że czarnoskórzy są przecież diamentami bez skazy a to biali są źli itd.
Moim zdaniem warto jednak się przełamać i obejrzeć serial do samego końca, które wycisnęło ze mnie kilka łez przy scenie wspominającego Uhtred'a po udanej "akcji" =)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones