PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 218
ocen
8,0 10 1 25218
8,6 20
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

I jak tam? Gotta light? :D

Gregory_P

rip Kudłaty

ocenił(a) serial na 10
Savio_Dan

Cole wpieprzający ciastko, aż mu się uszy trzęsą - bezcenne. Znam ten stan buahahaha.

ocenił(a) serial na 9
Gregory_P

Kapitalny odcinek na poziomie tych najlepszych z 1 i 2 sezonu.

Gregory_P

i bracia Mitchum, bezbłędni :)

ocenił(a) serial na 10
elektrokofewarka

Mam nadzieję, że to nie koniec wątku braci Mitchum, bo są FANTASTYCZNI, no i Candie jako wisienka na torcie.

Jak zwykle zapraszam na naszą recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=5W8wCbU0ZAQ

A teraz ważne pytanie: Czy ktoś wie, pamięta, odszukał, w którym momencie w Zagubionej autostradzie leciał motyw Heatbreaking? To może być ważne w interpretacji dlaczego Cooper zareagował na tę muzykę tak szczególnie (jakby na chwilę wróciła mu świadomość). No i kim był pianista, który grał w restauracji, w której byli bracia z Dougie'm? Było na niego tyle ujęć, że to nie może być pan nikt. A w napisach końcowych nic nie znalazłam, no chyba, że jego postać nie była określona "the pianist" albo coś w tym stylu, tylko imieniem i nazwiskiem.

nynavee

coś czuję, że bracia Mitchum będą z nami do końca :)

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 8
nynavee

Cholera,a ja mam nieodparte wrażenie, że gdzieś jeszcze słyszałam tą melodię. Tylko gdzie?

ocenił(a) serial na 10
racmar3310

Jak sobie przypomnisz, to napisz;p

nynavee

Pianista to Smokey Miles, a ten pierwszy utwór to rzekomo Subculture - New Order, tyle że wersja na pianino.

ocenił(a) serial na 10
Cecylio

Nazwiska aktora też się wywiedziałam już. Niestety ponoć nie kryje się jakaś grubsza historia za tym, ot, Lynch jak zwykle trochę, zaimprowizował, najął tego aktora, aby trochę poudawał, że gra na pianinie, aby podbudować atmosferę i tyle. Ale dzięki za cynk o utworze;D

ocenił(a) serial na 8
nynavee

Beksiński !

ocenił(a) serial na 10
racmar3310

Owszem, to on;p

użytkownik usunięty
Gregory_P

Gotta Angelo Badalamenti's "Heartbreaking" .

Gregory_P

Najlepszy odcinek jak dotąd. Mike uratował Cooperowi dupę. Scena w restauracji była zajebista. Myślałem nawet, że Dale wróci, dzięki temu wiśniowemu ciastu :)

ocenił(a) serial na 9
upi00r

...a cukiernia miała swojsko (polsko) brzmiący szyld ;)

ocenił(a) serial na 10
upi00r

TAK, pierwszy raz powiedział coś swojego. 'Damn good pie". Nie było to powtórzenie ostatnich słów rozmówcy i powiedział to zupełnie w stylu Coopera :)

ganesa

No właśnie, ciekawe czy będzie coś o tym, że zrobił pierwszą kupkę, bo jakby nie kombinować to Dale Kuper zbliża się odważnymi krokami do poziomu pół-latka. Niby starszy facet a jednak wciąż ewoluuje :]

ocenił(a) serial na 10
marianzestawow

ha ha, masz pomysły. Nie bój nic, to raczej będzie rewolucja świadomości Coopera, a nie ewolucja.

ocenił(a) serial na 10
Gregory_P

Odcinek genialny... Bardzo odświeżający, napakowany Lynczianizmami po granice możliwości a przy tym bardzo mocno Twin Peaksowy. Świetne sceny z Dougim w restauracji + Heartbreaking w tle CUTMIUT. Rozmowy między pracownikami kasyna rodem z filmu Tarantino. Ogólnie w pierwszej trójce napewno Best of 3 sezon :)

wolfisto

Pełna zgoda. Warto było się trochę przemęczyć przez te lynchowskie dłużyzny i odloty dla 11 odcinka. Do tego cudowna plątanina obyczajowa z Shelly w roli głównej. Nic się nigdy nie kończy ;)

ocenił(a) serial na 9
M_a_r_q

to prawda. Super jest patrzeć jak historia lubi zataczać koło. Genialny klimat w tym odcinku. Napięcie rośnie...chyba dlatego, że jednak było więcej miasteczka. oby tak dalej

Gregory_P

Dobrze jest, w końcu coś drgneło w stronę klasycznego fajnego Twin Piksa : > sporo akcji, dośc wartkie tempo, sporo Twin Piksa, sporo humoru, brak wydłużonych scen, w sam raz dziwności .. o to śmy walczyli, do tej pory to najprzyjemniejszy odcinek .. no i jakby takie były do końca to cud miód orzeszki i schłodzone piwo w jednym (czasie) :]

ocenił(a) serial na 8
marianzestawow

Zgadzam się. Wróciło stare poczucie humoru

ocenił(a) serial na 9
Gregory_P

Powiedz lepiej czy to jest Diane czy doppDiane:D

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

Myślę, że to Diane, ale zakochała się w złym Cooperze. Może ona zawsze kochała się w swoim szefie i była złą dziewczynką, ale ten jako prawy agent nigdy nie przekroczył pewnych granic. Za to pewnej nocy Cooper już jako dopel przybył i spędził tajemniczą upojną noc z Diane i ta uległa mu i trzyma jego stronę. Ale kto tam wie co Lynch z Frostem naprawdę wymyślili.

ocenił(a) serial na 9
ganesa

A dlaczego ten chlopak w aucie zachowywal sie tak dziwnie?

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

Wymiotował w podobny sposób jak Mr. C na początku sezonu, ta scena z tą trąbiąca, a następnie krzyczącą kobietą ogólnie była mocna.

ocenił(a) serial na 10
rambocyc

Ten chłopak to aby nie dziewczynka? Linda?

ocenił(a) serial na 10
Gregory_P

Może Linda, może nie Linda, ale wyglądała na opętaną. "Egzorcysta" się kłania. W ogóle jakieś diabelskie to wszystko...

ocenił(a) serial na 10
rambocyc

no nie wiem czy w podobny sposób, Mr. C raczej wymiotował kukurydzą. To było coś innego. Trąbienie jak Mike'a z FWWM. Może i babcia i wnuczka to były jakieś istoty z chaty?

ocenił(a) serial na 10
ganesa

Ta scena to byl taki smaczek- odnosnik do innych filmów. Trąbiąca kobieta jest postacią żywcem przeniesioną z Czerwonej rózy Stephena Kinga, aktorka która w niej występuje grała w Czerwonej rózy matkę Emery'ego , i tez w tym filmie m. in. tak trąbiła, ogólnie miała charakterek.. :)

ocenił(a) serial na 10
agawa1234

bardzo ciekawe. Niestety nie widziałem Czerwonej róży, dlatego nie udało mi się wychwycić tego smaczku :)

Gregory_P

no dobry, dobry odcinek-i kawa i pączki ale szeri paj to już w ogóle :D (Lynch dogadza malkontentom)

ocenił(a) serial na 10
Gregory_P

Świetny odcinek! Dla mnie najlepsza scena gdy Gordon z Albertem poszli do tego domu i Gordon zobaczył ten wir. Bardzo dziwne ale ja takie coś uwielbiam. Bardzo dobry odcinek. Ale Dale mógłby wrócić już do siebie, bo sezon się już kończy powoli a jego nie ma.

ocenił(a) serial na 5
pawell099

Dale przebudzi się w ostatnim odcinku, w ostatnich pięciu minutach :P. Coś mi się wydaje, że Candie odegra w tym dużą rolę.

ocenił(a) serial na 10
_MG_

też mi sie tak zdaje... Czy będzie 4 sezon?

ocenił(a) serial na 9
agawa1234

To mimo wszystko możliwe.

ocenił(a) serial na 10
returner

ech, marzenie..ale raczej zamkną tą historię. Nie po to zrobili aż 18 odcinków, żeby się bawić w kolejne sequele.

ocenił(a) serial na 9
ganesa

Więc czeka nas 3 września podczas finału z pewnością bomba na miarę 2x22.
Dobrze, że razem jednego dnia będzie emisja 3x17 i 3x18.

returner

Bomba z opóźnionym zapłonem (czyt. Kuperem : )

ocenił(a) serial na 10
_MG_

Może nie w ostatnich pięciu minutach. Jest w jednej zapowiedzi scena gdzie prowadzi samochód. Ale ostatni odcinek to bardzo możliwe. Ale jeśli ma powstać 4 sezon to mogę poczekać.

ocenił(a) serial na 10
pawell099

Jeśli 4 sezon nakręcili równolegle z 3, to znaczy, że jeszcze byśmy zobaczyli Alberta (Miguel Ferrer), może Pieńkową Damę (Catherine Coulson), czy dr-a Haywarda (Warren Frost). W innym wypadku sezon bez Pieńkowej Damy to jakiś niepełny. A Albert to jedna z fajniejszych postaci. A kto umrze w międzyczasie, nie chcę myśleć.

ocenił(a) serial na 10
ABEL

Fajnie by było gdyby był już nakręcony równolegle. I fajnie będzie zobaczyć jak najwięcej scen z Albertem bo nie mogę do dziś przyjąć, że on nie żyje. Taka pozytywna postać. Być może ta scena z tego teasera to fragment 4 sezonu i specjalnie tak. Ale nie wiem czy to, że nagrali już 4 sezon jest możliwe.

ocenił(a) serial na 9
pawell099

Mało prawdopodobne. Aż taki trolling się nie zdarza przy dzisiejszym wypływie informacji.

ocenił(a) serial na 8
pawell099

Pamiętaj o missing pieces,które pewnie dodadzą do wersji blu ray 3 sezonu. Zapewne Lynch trochę pokręcił więcej niż nam się wydaje.

ocenił(a) serial na 10
pawell099

Tak. Gordon z tymi podniesionymi rękami :) Upojna scena. Do tego "Woodsman". Wątek czarnego ognia. Czeka nas czarny finał. Mówię Wam. Szykujcie się na 17&18.

ocenił(a) serial na 10
Gregory_P

szykuj się najpierw na "Let's rock" w 12, coś mi mówi, że ten odcinek też nam pozamiata percepcję ;)

ocenił(a) serial na 10
ganesa

Oby ;-)

Gregory_P

Najlepszy odcinek w 3 sezonie jak dla mnie. No i teraz zmartwienie. Ostatnim razem, kiedy wszyscy rozpływaliśmy się nad odcinkiem, w następnym dostalismy bombę atomową :///

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones