PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 115
ocen
7,2 10 1 32115
7,4 5
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

Pierwszy, a drugi sezon

ocenił(a) serial na 7

O ile można powiedzieć ze pierwszy sezon był nudny i miał sporo niedociągnięć, to zupełnie inną bajką jest sezon drugi! Bardzo rzadko zdąża się by kontynuacja była lepsza od początku serialu, ale wydaje mi się ze w tym wypadku tak jest. Po obejrzeniu pierwszego sezonu przy którym męczyłem się niemiłosiernie, miałem dać sobie spokój z tym serialem. Postanowiłem jednak zobaczyć pierwszy odcinek drugiego sezonu, by dowiedzieć się, co stało się z główną bohaterka. Okazuje się ze drugi sezon to prawdziwy majstersztyk, trochę przypominający Twin Peaks. Łyknąłem drugi sezon w jeden wieczór i z niecierpliwością czekam na 3 :)

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

100% racji , miałem dokładnie tak samo - pierwszy sezon nuda a drugi wreszcie coś ruszyło ....od pierwszego odcinka bardzo fajny i podwyższyłem ocenę całości z 5 na 7

ocenił(a) serial na 7
retrosic

Dokładnie, tak. Kolejny serial gdzie sezony powinny być oceniane osobno. Ciężko jest ocenić całość na podstawie słabego i dobrego sezonu. Podobnie jak Ty podniosłem ocenę z 5 na 7 :)

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

A ja mam na odwrót, 1 zrobił na mnie lepsze wrażenie, w efekcie obniżyłem ocenę z 8 na 7 ;]

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

ja na odwrót. Jedynie pilot mocno męczyłem a potem cały 1 sezon obejrzałem w dwa dni, a praktycznie nigdy tak nie oglądam seriali, zazwyczaj sobie dawkuję np. po 1 odcinku dziennie.
Drugi sezon natomiast mocno męczyłem, dopiero wczoraj obejrzałem ostatni odcinek, mimo że pierwszy odcinek 2 sezonu obejrzałem jeszcze w dniu premiery.

ocenił(a) serial na 8
sq8jlm

2 sezon słabszy. Młodzież w takich sytuacjach mówi, że przekombinowany. A finał to taki żarcik Brit i spółki.

ocenił(a) serial na 4
sq8jlm

To mnie pocieszyłeś, też się męczę oglądając 1

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

Oczywiście że 2 sezon lepszy od 1. Chętnie obejrzę kontynuację :)

izabelalaskowska1991

I pierwszy i drugi to jakas kpina z widza szkoda czasy na odc po 1h 5/10

sq8jlm

Moi Drodzy

Pierwszy sezon obejrzałem w ciągu dwóch godzin. Po ostatnim odcinku stwierdziłem, że to nie możliwe że tak zmarnowałem kilkanaście godzin z życia. I faktycznie... miałem rację. Zacząłem czytać zagraniczne fora. Musiałem obejrzeć cały sezon raz jeszcze. Mam dla wszystkich radę - oglądajcie uważnie każdy kadr i każdą scenę po kilka razy a dopiero zobaczycie prawdziwe OA :)
Tam nic nie jest takie jak na początku się wydaje :)

Dzisiaj zaczynam drugi sezon. Mam nadzieję na równie dobry temat :)

Bardzo_Wplywowy_Birbant

rozwiń tą myśl

ocenił(a) serial na 8
sq8jlm

Ja mam zupełnie inne odczucia. Jak dla mnie drugi sezon od samego początku to momentami kompletny przerost formy nad treścią. Mam wrażenie, że jest tam dodane za dużo wątków i w pewnym momencie miałam wrażenie, że scenarzysta chyba sam nie wie do czego to ma prowadzić. Ten wątek gry jest w mojej opinii bardzo słaby. Chyba po prostu nie tego się spodziewałam po zakończeniu pierwszego sezonu

ocenił(a) serial na 10
Malwina_Sz_

Mam podobne odczucia. Pierwszy sezon, zwłaszcza na początku, nie był może szczególnie wartki, a miejscami mógł się nawet nieco dłużyć (obejrzenie drugi raz, kiedy zna się już całość, pomaga, bo tak jak napisał Bardzo_Wplywowy_Birbant - tam niemal każda klatka, każde zdanie, mają znaczenie, często takie, które przy pierwszym oglądaniu się po prostu przeocza), jednak jako całość był cudowny, mistyczny, niedopowiedziany. W drugim sezonie natomiast zabrakło tych niedopowiedzeń, tu historia jest już bardzo jasno zarysowana. Niby dzieje się dużo, jednak niektóre wątki strasznie się dłużą, nie podobało mi się też poświęcanie całych odcinków przygodom detektywa czy chłopców i BBA - w pierwszym sezonie teraźniejszość i retrospekcje cały czas się przeplatały i to moim zdaniem sprawdzało się o wiele lepiej. Nie wspominając o tak absurdalnych wątkach jak choćby telepatyczna ośmiornica, czy dosłowne potraktowanie ogrodu wieloświata jako nasionek wyrastającym ludziom z mózgów...
Ogólnie podsumowałabym to tak, że pierwszy sezon jest mistyczny, a drugi futurystyczny (nie jest to dokładne określenie, ale lepsze nie przychodzi mi w tej chwili do głowy). W pierwszym była magia, w drugim zagadki znajdujące bardzo konkretne rozwiązania.
No, ale na szczęście finałowy odcinek był znakomity, jestem bardzo ciekawa jak potoczy się trzeci sezon.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

W pełni się zgadzam! Pierwszy sezon jest bardzo niekonwencjonalny jak na netflixową produkcję i powiedziałabym, że bardziej się go "czuje" niż "rozumie". Natomiast drugi już niestety trąci takim hollywoodzkim, sensacyjnym schematem. Nadal jest dobry, ale po prostu inny, a mi klimat pierwszego odpowiadał bardziej.

ocenił(a) serial na 4
sq8jlm

Jestem po 1 sezonie i mam wrażenie że ogólny zarys i pomysły dawał jakiś geniusz, a detalami zajął się totalny idiota. Dziwne to było. Postacie są takie nijakie i wkużiające czasami. Dziadek z The Walking Dead nudny, a jego żonka piźnięta... Nie ma sensu opisywać, ale jak twierdzisz że 2 sezon jest zupełnie inny to może dam mu szansę.

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

A ja mam odwrotnie, 1 sezon jeszcze trzymał się resztkami palców jakiejś racjonalności, a 2 całkiem odleciał w stronę niekontrolowanego, nielogicznego fantasy pisanego raczej "pod wpływem" i tylko twórcy tak naprawdę wiedzą na 100% co autor miał na myśli :P byłem wciągnięty dlatego, że wyczekiwałem jakichś logicznych wniosków w finale, ale tak naprawdę dla mnie jeszcze się nie pojawiły, więc pewnie z tego powodu będę nadal wciągnięty w ewentualne kolejne sezony wyczekując z nadzieją pojawienia się jakiejś konkretnej logiki w tym wszystkim

ocenił(a) serial na 8
sq8jlm

Dla mnie cały serial jest mocno hipnotyzujący.
Sezon 2 jest totalnym rozszerzeniem i potwierdzeniem tego, czego nie mieliśmy w sezonie 1. 2 sezon ogląda się jak dobrą książkę, rozwinięcie historii jest bardzo dobre.
Oby kręcili dalej bo się dobrze ogląda a historia i motyw przewodni bardzo dobry. A czy on jest za bardzo, biorę to na klatę bo taka konwencja

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

zgadzam się że 2 sezon lepszy od pierwszego, pierwszy miał coś w sobie ale był nudnawy, można było na koniec oczywiście zastanawiać się o co chodzi i tak dalej... ale w sezonie 2 cały czas jest jakaś akcja i coś się wyjaśnia, dynamiczniejszy jest...

ocenił(a) serial na 10
grampa

Nie zgadzam się, 1 sezon magiczny i dawno żaden mnie tak nie wciągnął, po prostu piękny. I to na 2 sezonie zaczęłam się nudzić niestety. Być może 1 jest bardziej dla "wrażliwych" osób, a dla ludzi lubiących po prostu szybką akcję rzeczywiście 2.

ocenił(a) serial na 3
sq8jlm

Może sezon drugi jest słaby, za to pierwszy jest kiepski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones