PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 149
ocen
7,2 10 1 32149
7,4 5
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

'Wiara' w seriale?

ocenił(a) serial na 10

Jest godzina 23:20 po całodniowym piątkowym maratonie zakończyłem sezon pierwszy The OA. Jestem pod wrażeniem, klimat magiczny, zaskakujący, lecz mam straszny niedosyt. Twórcy pozostawiają widza z wiarą iż to co ogląda jest 'prawdziwe-nieprawdziwe', choć większość czasu jako świadomy widz, nie chcesz uwierzyć w tą historię jak bohaterowie, lecz chyba o to tutaj chodziło, by po prostu w coś uwierzyć. Jestem dumny, że seriale zmierzają w taką stronę.Mogę to również nazwać katharsis XIX wieku. Muzyka, zdjęcia, aktorzy, fabuła ect. dla mnie 10/10. Czekam na 2 sezon bardzo czule :).

ocenił(a) serial na 9
bocher401

Nie wiadomo, netflix nic nie ogłosił
Nie wiem jak inni ale ja myślę że na tym finale można by zakończyć, też czuje niedosyt ale mam wrażenie że kontynuacja zepsuła by ten magiczny klimat, to nie było by raczej to samo....
Ale co ja tam wiem, o The Leftovers myślałem podobnie a drugi sezon był tak samo dobry o ile nie lepszy od pierwszego

ocenił(a) serial na 8
bocher401

Kontynuacja musiałaby nieść za sobą odpowiedź, a to zabiłoby pierwszy sezon. Ja do ostatniego odcinka oglądałem to jak Dramat, Fantasy i chociaż niejednokrotnie spotykałem się z myślą, że ani przez chwilę bym jej nie uwierzył. Pozostało wiele pytań bez odpowiedzi i niech tak zostanie.

ocenił(a) serial na 8
Misiok89

Zdecydowanie, powinno się skończyć na jednym sezonie. Magia absolutna.

bocher401

Nie bedzie to byl mini serial na 8 odcinkow

ocenił(a) serial na 10
evo93

Tak oglądajcie filmy i seriale na cda i innych złodziejskich portalach to na pewno będą powstawać nowe, ciekawe produkcje. Ludzie Netflix to tylko 40 zł na miesiąc.

ocenił(a) serial na 8
kubastarzec007

30 pierwszych dni za darmo :)
Kiedyś rozumiem, ze był problem z dostępem do materiałów i wszysctko trzeba było ściągać. Ale dzis?
Taki Netflix dość ze w telewizorach konsolach to i jeszcze n awszystkich urządzeniach mobilnych, HD, 4K, napisy, lektor, itd. Ale polaczki nie będą płacić za cos co mogą ukraść. Bo po co płacić za czyjaś prace? Nie ważne ze tyle jak nie więcej zostawiają w barach co tydzień pokazując jacy to bogaci są....
Naprawdę was boli zapłacić nawet za miesiąc i obejrzeć kilka różnych seriali?

ocenił(a) serial na 5
Gierek

Niestety to nie jest prawda. Dostępność legalnych produkcji jest w naszym kraju bardzo ograniczona przez licencje i regionalizację. Wydawcy tworzą sztuczne twory prawne utrudniające ten dostęp i patologizujące ten rynek.
Korzystam z legalnych źródeł od Netflixa po HBO Go i nadal nie mam gdzie u nas obejrzeć legalnie, odpłatnie bardzo wielu pozycji dostępnych np. w USA na Netflixie. HBO za to ma naprawdę kiepskie aplikacje, choć świetną ofertę (czasową).
Już nie mówiąc o tym, że nie mamy u siebie Hulu czy BBC Playera. Kwestią zaporową bywa też cena. Tak, tak... Jeśli nawet wejdą następne usługi do nas, to żeby je wszystkie opłacić wyda się więcej niż na tv sat.

Ergo - proszę Pana Polaczka (chyba jest Pan tej narodowości? ;) Polaczki płacą, ale zauważają, że tak słodko wcale nie jest w tym temacie.

Offi

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla kradzieży.

ocenił(a) serial na 5
gawel3

Radzę uważnie przeczytać mój post, który jest odpowiedzią na poprzedni post, w którym przedmówca sugeruje, że mamy swobodny, legalny, choć oczywiście płatny dostęp do treści. Tak po prostu nie jest.
A potem proszę poczytać o prawie autorskim. O tym, jak powstało, czemu służyło (cenzurze, co ciekawe :), jak ma się do prawa własności. Nie usprawiedliwiam "kradzieży" własności intelektualnej, ale twierdzę, że w ten sposób skonstruowane prawo autorskie działa na niekorzyść rynku oraz dostępności różnorodnych dóbr kultury. Uważam, że powinno być zmienione, bo z kapitalizmem i uczciwą konkurencją nie ma nic wspólnego.

ocenił(a) serial na 5
Offi

PS. Tak, mamy dostęp do wielu treści, ale bardzo ograniczony - żeby nie było wątpliwości.

Offi

To już zależy od ludzi, którzy prowadzą dystrybucję, ich prawo do wyboru regionów udostępnienia swojego towaru. Jedynie co nam pozostaje, to żal, że nie udostępniają go u nas. Żadnym prawem nie można wpłynąć na zmianę ich decyzji.

ocenił(a) serial na 5
gawel3

Ale przecież to oni przeforsowali prawo do sztucznych ograniczeń w dystrybucji. Są chronieni prawnie, a naruszania tego prawa jest ścigane, za które to ściganie płacimy my wszyscy.
Co za problem wprowadzić zmiany prawne, które ograniczą zarówno czas ochrony, jak i zniosą sztuczne ograniczenia w postaci regionalizacji jako niezgodnej z zasadami wolnego rynku?

Pal licho dobra kultury, ale drakońskie wręcz prawa patentowe dotyczą np. leków, które ratują życie, a dzięki prawu patentowemu są nieadekwatnie drogie (warto poczytać o konflikcie miedzy USA a Indiami, które produkują zdecydowanie tańsze generyki).
Nie każde prawo, które nam się serwuje służy dobru społecznemu.
Warto sobie z tego zdawać sprawę.

Offi

Płaciłem platformom cyfrowym i teraz wiem, że frajerowałem. Zwłaszcza, gdy kilka dni spóźniłem się ze zwrotem dekodera i miłująca klientów firma przekazała moje dane firmie windykacyjnej. Pomimo, że platforma cyfrowa anulowała umowną karę minęło sporo czasu, zanim mafia się ode mnie odczepiła.
W Netfilxie mam przedpłatę, 4k i zero problemów. No i świadomość, że współfinansuję nowego Wiedźmina.

ocenił(a) serial na 7
Gierek

Zgadzam się w 100%

kubastarzec007

Na polskim Netfliksie nic nie ma... tyle razy polecalam rozne filmy i serialu bratu, ktory mieszka w Polsce i nigdy nic nie jest tam dostepne... przejrzalam polska baze Netfliksa i nawet 1 grosza bym za to nie dala. Dali wam najgirsze, nikomu nieznane filmy, kino klady B i C i kilka klasykow na otarcie lez. Reszta to samo polskie badziewie. Nie dziwie sie, ze ludzie ogladaja filmy w sieci.

ocenił(a) serial na 7
evo93

Ten sam scenariusz. Pierwszy odcinek na dobranoc, reszta od rana jeden za drugim. Wciąga jak bagno a te niedopowiedzenia tylko robią serial ciekawszym nawet jeśli nie było by 2 sezonu. Jeśli mowa o drugim, to ciekaw jestem jak zamierzają ten świetny klimacik niepewności utrzymać.

ocenił(a) serial na 3
evo93

ojej. patrzę na grę głównych bohaterów i zieeeewam/irytuje się. są niespójni jakby do końca nie wiedzieli jakie postaci grają... usnąłem na trzecim odcinku.

ocenił(a) serial na 8
evo93

2 sezon? Wątpię, że taki powstanie. Mijałoby się to z samą ideą fabularną. Co miało zostać powiedziane, zostało. Serial jest świetny i szanuje widza. Nie miałem takich rozważań od czasów The Wire i Detektywa (S1)

ocenił(a) serial na 10
evo93

kocham twoją wypowiedz--serial mną wstrząsną niewiem jak opisać moje przerzycie słuchając oa naprawdę się zapadałem w jej opowiadania wstrząs i jeju szok co przerzyłem

ocenił(a) serial na 7
evo93

Czyli serialowe opowieści jako substytut religii i filozofii? Przecież to fikcja, która może inspirować, ale nie należy jej przypisywać "mocy" źródła zrozumienia o co tak naprawdę tu chodzi. Nie oczekujmy od drugiego człowieka tego czego nie może dać. Prawdą jest, że dzisiejsza filozofia tzw. Zachodu nie pełni funkcji światopogladowych. Może to i lepiej, biorąc pod uwagę XIX i XX wiek? Jednak nie dostarczy ich także studio filmowe i scenariusz, nawet najbardziej utalentowanych i wrażliwych scenarzystów. Choć reakcje na ten film pokazują, jak bardzo potrzeba dziś ludziom tajemnicy. Dobrze, że takie poetyckie filmy powstają, w kontekście zalewu wszechogarniającej miernoty w postaci akcji, przemocy, chorobliwego przekraczania granic itp.

Scenarzyści jednak nieco mocniej stąpają po ziemi, biorąc pod uwagę ich motywacje. http://variety.com/2016/tv/news/the-oa-producers-netflix-brit-marling-zal-batman glij-1201942744/

Polecam też stronę osoby, której dedykowano serial. http://www.awgryphon.com/ Dobrego dnia :)

Uh_Huh

ja sobie chinczyka zjadlem

evo93

Racja to racja serial jest mega.,coś pięknego jestem zajebiście nim zachwycony,coś coś niesamowitego dawno nie widziałem tak zachwycającego serialu ,obejrzałem go do końca i przyznam że,bym chciał więcej,muzyka rewelacyjna .Na ciele ciary,były momenty że,się wczułem i to bardzo,a ich siła i wiara zachwycająca gra aktorska zajebiście dobra.Czy ktoś z was wie może czy będzie kolejny sezon ??proszę pisać.

ocenił(a) serial na 10
derik21

Podobno ma być :)

evo93

Wiecie jaki jest Wasz problem. Wierzycie w boga, ale nie w konkretnego. To taka skłonność odziedziczona po przodkach w wiarę w siły nadprzyrodzone, voodo, podwodne cywilizacje. I dlatego taki gówniany serial o kompletnych pierdołach, o życiu pozagrobowym o specjalnych ruchach ciała powoduje w waszych małych umysłach zamęt. Jesteście ludźmi zakompleksionymi, który tak łatwo wmówić takie bzdety bo nie wierzycie w siebie, w naukę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wilczewskiwrz

A co jest złego w jedzeniu czosnku?

ocenił(a) serial na 10
evo93

Ogladnalem ten serial wiele razy. Rozne mialem rozkminy na jego temat a te na bombie byly kosmiczne ;)

Mowila o pomocy nieznajomym to tak jak nieznajomi z pociagu. Tym nieznajomym mogl byc sam jej porywacz. Lekarz, ktory eksperymentuje na ludziach. Moze to dzieki niemu odzyskala wzrok, do niego chciala wrocic. Wiadomo, ze nie moglaby powiedziec prawdy to wymyslila te gienialna historie. Jak juz ktos moze robic cos takiego to tylko sekty.

evo93

początek zupełnie nierealistyczny, ale może to jeszcze skutek przećpania weekendu?

blastobacter

z 2 strony oglaadam inne produkcje i wsysko ok więc to ten serial jest jakis dziwny

evo93

Zwiastun drugiego sezonu!
https://www.youtube.com/watch?v=Fd9sPOlgCmQ
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

evo93

Mialam podobne wrazenia po pierwszym sezonie - serial magiczny, wyjatkowy, nieziemska aura, cos zupelnie nowego. Troche fantasy, troche wiary, troche magii, troche przyziemnych problemow jak homoseksualizm, transplciowosc itd. Przy drugim sezonie zmienilam zdanie. Serial jest nudny, niepowazny (ten taniec-joga czy cokolwiek to jest powoduje u mnie wybuchy smiechu). Strasznie sie dluzy. W kazdym odcinku jest tylko jeden interesujacy moment, reszta odcinka to sztuczne przedluzanie. Nie wspominajsc juz o tym, ze kazdy odcinek to prawie godzina. Koncze 2 seson i po 3 nie siegne.
Po 1 sezonie czulam niedosyt ale tez bylam zaintrygowana ale przy 2 tak sie wynudzilam, ze szkoda mi czasu i nie mam cierpliwosci do tego calego OA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones