The Mandalorian (2019)
The Mandalorian: Sezon 3 The Mandalorian Sezon 3, Odcinek 3
Odcinek The Mandalorian (2019)

Rozdział 19: Zgromadzenie

Chapter 19: The Convert 58m
6,8 1 527
ocen
6,8 10 1 1527
The Mandalorian
powrót do forum s3e3

No to mamy w końcu ciekawy odcinek. Na początku jak każe obyczaj trzeba było wyłączyć mózg, bo twórcy zafundowali strzelankę dla dzieci. Fziu, fziu, bim, bam, bom. Trururururu. Nie mogło się obyć bez bezsensownej napierdzielanki 6 na 1, a potem na 2. Strach pomyśleć jakby tam było 6 Mando i jeden statek złych. By się bili kto go ma zestrzelić. A tak, badassy niczym wujek na weselu, któremu dali piłkę i kazali strzelić karnego, pudłują jak miło. Czekam aż w ferworze walki źli zaczną zestrzeliwać swoich. Może oni robią to specjalnie?

Kolejna część odcinka to miła odmiana. Pokazanie Nowej Republiki, intryga i Nowy Ład w praktyce. Historia z potencjałem. Nawiązuje do obecnej sytuacji politycznej na świecie. Nie rób tego co dobre tylko wykonuj rozkazy. Trzymam kciuki za tę historię, ale trzeba poznęcać się nad zakończeniem.

Parafrazując dialogi:

- O przyszły te dwa apostaty, dziady karmazyńskie.
- Umyliśmy nóżki w wodzie.
- Spadajcie na drzewo bambusy nie wierzymy wam.
- Mamy magiczną wodę - dają magiczną wodę
- O magiczna woda, chodźcie moi mili, pierogów nalepiłam, napijcie się z nami na nowy początek.

Kurtyna

P.S.
Czy tylko ja widzę podobieństwo, że ci mandaloriańscy radykałowie zachowują się jak Polacy katolicy co chodzą codziennie do kościółka, a jak ich dziecko ma tatuaż, nie je mięsa lub co najgorsze jest homo to je chcą wydziedziczyć? No tak cholernie to pasuje…

jeykey1543

Ale ten wątek z końcówki jest chyba najciekawszy w całym sezonie. Najciekawszy, bo niejednoznaczny.
W serialu dla dzieci przemycane są przemyślenia na temat wiary - co dzięki niej dostajemy, jaki jest koszt.
Ciekawe, w którym kierunku to pójdzie.

zla_mysz

Na pewno zaskoczeniem jest, że Disney tak mocno poruszył aspekt toksycznej wiary oraz tego, że Nowa Republika jest tylko pod pewnymi względami lepsza od Imperium, ale stosuje też podobne metody. Nawet ten drugi temat zaciekawił mnie bardziej, bo obrazuje to co dzieje się obecnie w świecie zachodnim.

Sekta Mandalorian cholernie przypomina mi zwolenników PiSu/KK, a Nowa Republika UE, gdzie dawne Imperium to np. Rosja.

Patrząc na SW nie tylko przez pryzmat rozwalania 10 statków przez 1, to jest to wielka rozprawa o polityce. Bardzo nie czarno-biała.

jeykey1543

"gdzie dawne Imperium to np. Rosja."
No weź nie strasz, że Władimir ma klona i flotę ukrytych lotniskowców podwodnych:D

Nabongodonozor

Klona ma na pewno nie jednego, a co do floty to pewnie podobnie jak Palpi posiada, tylko, że jedna śrubka się odkręci i ta flota wali sama do siebie.

ocenił(a) serial na 6
jeykey1543

Szukałem takiego komentarza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones