PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 466
ocen
8,0 10 1 24466
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

Od razu napiszę, że oglądałem tylko 3/4 odcinki i nie rozumiem czemu jest on tak bardzo polecany osobom, które lubią gatunek Sci-Fi ... A czemuż to? Chodzi tylko i wyłączni, a może AŻ o szczegóły, które rujnują jak na moje cały wizerunek serialu?
Chociażby jedna scena - ludzie boją się się próżni, kosmosu etc. Nagle kolejna gdzie to kapsuła "lata" bez śluzy a ludzie w środku bez skafandrów. Poprzedni odcinek - ewentualnie amputowanie kończyn w próżni :D i zero konsekwencji tego, że człowiek znajdował się w kombinezonie z rozwaloną ręką w kosmosie. Najbardziej rozbawiła mnie scena jak podają sobie tlen - poprzez strzykawkę, plastikowe i przeźroczyste rurki :D w próżni ...
Ogólnie zapowiadało się fajnie ale przez takie błędy niby nic nie znaczące, ale jak już człowiek to wychwyci to od serialu aż odrzuca.
takie podstawowe błędy, które nie powinny się znaleźć w serialu Sci-fi, który na dodatek chce być serialem przeznaczonym dla osób nieco starszych.

ocenił(a) serial na 9
jacob197

Możesz podać jakieś źródła świadczące o tym, że zjawiska, które wymieniłeś, nie mają podstaw naukowych? Bo jak na razie to są tezy bez pokrycia.

Ajcek

co do samego ciała ludzkiego było parę wypadków w sztucznie wytworzonej próżni oraz w samym kosmosie.
W kosmosie kończyło się to ręką, która napuchła zwiększając swoją ... wielkość? objętość? what ever - dwukrotnie oraz odmrożeniami, drugi wypadek mała dziurka, która została "uszczelniona" po prostu ciałem człowiek a przy tym odmrożenia.
Przy awariach pierwszych kombinezonów człowiek tracił przytomność po ok 10sec bo zostawało wyssane powietrze z płuc a mózg bez powietrza bytować nie ma jak (w sztucznie wytworzonej próżni). W filmie pierwsza akcja trwała ... parę minut? Co do samej uciętej ręki jeszcze jakoś by to można było wyjaśnić właśnie napuchniętą ręką, która uszczelnia kombinezon ale co z krwią, która w żyłach płynie ze swoim ciśnieniem a tu przecie te żyły zostały odsłonięte?

Akcja z plastikowymi rurkami - tak jak wcześniej, człowiek w SZTUCZNIE (bo przecie w kosmosie jest jeszcze temperatura, która teoretycznie równa się 0 stopni kelwina) wytworzonej próżni jest w stanie przetrwać ok półtorej minuty jeśli mu się tylko pomoże oczywiście o ile nie zacznie wstrzymywać oddechu to będzie oki, ale jak już wstrzyma to oj będzie bardzo źle.
Albo inaczej. zrób tak - weź butelkę wody i wypij zawartość tak by do środka nie dostało się powietrze, w filmie masz po prostu gumowatą rurkę.
No i tak swoją drogą czemu zrobienie kombinezonu kosztuje miliony skoro jest opcja na patent z rurką z ogrodniczego, która będzie w stanie podtrzymać ciśnienie wewnątrz? :)

ocenił(a) serial na 9
jacob197

Widzę, że niestety wierzysz w sporo mitów na temat praw fizyki.

Po pierwsze kontakt z próżnią kosmiczną nie może skutkować odmrożeniami, bo próżnia nie jest zimna. Niska temperatura nie ma żadnego znaczenia dla człowieka, ponieważ przewodnictwo cieplne próżni jest zerowe. Na takiej zasadzie działa np. termos, w którym próżnia jest wykorzystywana jako izolator - nie wpuszcza ciepła do środka, ani nie wypuszcza ciepła ze środka. Wprawdzie człowiek pozostawiony w próżni kosmicznej prędzej czy później zamarznie (na skutek wypromieniowania ciepła w formie promieniowania podczerwonego), ale to jest bardzo wolny proces i człowiek zdążyłby już dawno umrzeć z innych powodów.

Wypadki z odmrożeniami oczywiście nigdy nie mogły mieć miejsca, inna sprawa z utratą przytomności na skutek wyssania powietrza z płuc. Tutaj recepta jest prosta - wystarczy nie wydychać gwałtownie powietrza (ponoć całkowite wstrzymywanie oddechu jest niezalecane). Kosmonauta, który uległ temu wypadkowi był zaskoczony, i stąd taka gwałtowna reakcja (dalej sam napisałeś, że człowiek może przetrwać 1,5 minuty).

Obcięcie ręki - nie rozumiem o co Ci chodzi. Ludzie na całym świecie tracą ręce w wypadkach i nadal żyją.

Akcja z plastikowymi rurkami - nie rozumiem kompletnie co masz na myśli. Rurka od butelki różni się tym, że ma dwa końce, butelka tylko jeden, więc nie da się zmiażdżyć rurki poprzez jej zassanie, jeśli o to Ci chodzi. Gdzie tu analogia?

Cena kombinezonów - czy w serialu gdzieś jest podana? W kombinezonach są różne rurki (choćby od cewnika) i nie sądzę, żeby były robione z jakichś supermateriałów. Myślę też, że w świecie "Ekspansji", gdzie loty kosmiczne są powszechne, nie przykłada się aż takiej wagi do bezpieczeństwa, jak dzisiaj i wiele materiałów jest gorszej jakości dla obniżenia kosztów produkcji.


ocenił(a) serial na 10
Ajcek

Ajcek miło się Ciebie czyta, po nowych epizodach lubiłem poczytać Twoje porównania wersji filmowej i książkowej. Moderujesz forum serialu.
Pisz dalej, chętnie będe czytał, a jak ktoś się źle nastawi do serialu to trudno i ciężko przetłumaczyć.
Pozdrawiam

jacob197

:):) ja narazie ogladlem 2 odcinki ale od banałów boli tu głowa ... nawet nie chodzi o te absurdy o ktorych tu piszesz ale mnie rozwala to ze w serialu serwuja nam co chwile jakis KLASYK ze tak powiem .. np wlasnie 2 odcinek scena odpalenia nadajnika na kapsule oczywiscie .... ZA TRZECIM KOPNIAKIEM.. widzielismy to juz w Armagedonie w STAR WARS, no wszedzie . I wlasnie z tego typu "POZYCJI obowiazkowych" zlepionych w jedno jest ten serial :):) .. wywoluje to usmieszek w kacikach ust a nie zachwyt :)

ps: ja wogole odnosze wrazenie ze odpalajac Netfilxa czy inna telewizje sieciowa nie widzimy ze jestesmy w takim medialnym ZALANDO.. czyli mamy 2-3 produkty premium a reszta to zapchajdziury zrobioone tak zeby wygladlay na premium i ludzie sie na to nabieraja , zachwalaja co popadnie .. a to tylko ładnie podana mielonka majaca robic wrazenie wysmienitej szynki .... kolejny problem dzisiejszych seriali jest to ze na 99 % tam nie bedzie dobrego zakonczenia .. Bo jesli takowe by scenarzysci mieli to taki scenariusz by sie skompresowalo i wpakowalo na duzy ekran . Niestety to zwykle jest tylko ciekawa koncepcja bez mozliwosci spojnego ciekawego zakonczenia ... ILE razy to juz sie rozczarowywalismy ? ;) ... alee no ogladajmy szukajmy tych perełek ale EXPANSE niestety nią NIE JEST ! POZDRAWIAM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones