PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 484
oceny
8,0 10 1 24484
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

O ile pierwszy sezon, po wielu naprawdę przydługawych wątkach -, przy których odnosiło się wrażenie, że autorzy za bardzo nie wiedzą jak poprowadzić ciąg dalszy - dopiero w jego końcówce nabrał tempa, to w drugim wspaniale rozwinął skrzydła, chociaż nie ukrywam, że końcowy odcinek drugiego sezonu zaskoczył mnie negatywnie....dość zaskakująco nijaką grą aktorską w obliczu poważnego zagrożenia. Także serial - mimo swoich licznych i przeważających w całości zalet - ma też niestety swoje wady i nie wiem czy winikają one z faktu, że za kamerą stoi co chwila ktoś inny, czy z winy nieco poszarpanego za bardzo scenariusza. Nie oglądałem jeszcze sezonu 3-ego ale mam nadzieję, że będzie tam więcej konsekwencji, mniej scenariuszowej szarpaniny. Generalnie jednak zgadzam się z opinią forumowiczów, że jest to chyba do tej pory najlepszy serial sci-fi jaki można śledzić, i na pewno nie jest to utopijna - chociaż przyjemna - bajeczka typu STAR TREK. THE EXPANSE jest serialem zdecydowanie skierowanym do starszych i dojrzałych odbiorców, serialem z wieloma warstwami fabularnymi, chociaż nie zawsze moim skromnym zdaniem dobrze poprowadzonymi. Ponoć sezon 3 jest jeszcze lepszy od 2-ego, także mam spory zastrzyk zachęty na kontynuację śledzenia tej rozbudowanej historii. No ...a na horyzoncie już gotowy sezon 4 i z tego co mi wiadomo - powstanie też sezon 5.

ocenił(a) serial na 9
station55

Potwierdzam, że do sezonu 5 w listopadzie rozpoczęto zdjęcia. Info z Comic Conu w San Diego sprzed kilku miesięcy.

ocenił(a) serial na 10
station55

Materiału na 9 sezonów( siódmy tom , który obecnie czytam - petarda - chyba najlepsza część cyklu) a nie wiadomo czy autorzy sagi the expanse po wydaniu ostatniego dziewiątego tomu . Nie będą chcieli dalej jakoś budować tego uniwersum ...
Nigdy jakoś nie lubiłem star treka , Gwiezdnych wojen a w tym uniwersum zakochałem się od pierwszego wejrzenia . Gwiezdne wojny to przy expanse bajeczki dla dzieci:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones