PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792933}
6,3 3 422
oceny
6,3 10 1 3422
5,7 13
ocen krytyków
The Eddy
powrót do forum serialu The Eddy

Bardzo dobre studium nt. trudnych relacji międzyludzkich, deficycie szczerości (który wszystko komplikuje), tęsknoty za miłością i łączącą wszystko pasją do muzyki...Świetny niespieszny francusko - jezzowy klimat nakłaniający do refleksji (tak odmienny od przyzwyczajeń do papkowato - papierowych historii o "ludziach - miastach" zamykających się w mennicy a jednocześnie wychodzących niemal z każdej lodówki).

santinetto

absolutnie sie z toba zgadzam.

ocenił(a) serial na 8
santinetto

zgadzam się, dobry serial bardziej o ludziach i ich relacjach oraz dzisiejszym Paryżu innym niż z pocztówki a bardziej takim, w którym niewiele trzeba by zacząć palić samochody a w tle historia która troszkę przypomniała mi "Dług" Krauzego (ale tylko troszkę)

ocenił(a) serial na 7
santinetto

Różnica między tym a "La la land" jest taka, że tam mieliśmy wszystko w bardzo ładnej oprawie, ale film sam w sobie był o niczym. Bo tematyka o wielkiej niespełnionej karierze czy wielkiej niespełnionej miłości to według mnie są filmy o niczym. To są właśnie "kluchy".
Tutaj natomiast mamy do czynienia z prawdziwą problematyką jak wychowanie trudnej córki, prowadzenie klubu łączące się z kryminałem czy basista zmagający się z heroiną. To jest właśnie kino o prawdziwym życiu, a że nie ma już tej całej landrynkowej otoczki to już inna sprawa. Może tak właśnie miało być i o to chodziło producentom.
Skoro taka problematyka według pana Czartoryskiego nie warta jest oglądania to ja już nie wiem.... i nie rozumiem negatywnych opinii.
Muzyka świetna (o ile ktoś oczywiście lubi jazz), gra aktorska też na wysokim poziomie. Sama Kuligowa też jak najbardziej na plus.

ocenił(a) serial na 8
Pepto

Dokładnie tak. Tu nie ma przerostu formy nad treścią, serial opiera się obecnym standardom i to jest jego urok. Opowieść snuje piękna muzyka. Warto było obejżeć!

ocenił(a) serial na 8
santinetto

nieśpieszny klimat ludziom się nie podoba. A to jest właśnie ogromny plus tej produkcji

ocenił(a) serial na 9
janek_lipiec

Właśnie za ten klimat zakochałam się w tym serialu <3 Jest w nim czas na wszystko, w tym na muzykę i na ciszę.

janek_lipiec

Ja też przyłączam się do zachwytów. Wspaniała muzyka i wspaniały klimat, fabuła jest tu rzeczywiście drugorzędna, najważniejsze są relacje między bohaterami a te są skomplikowane. Ten serial opiera się wszelkim obecnym standardom. Zwróciłem uwagę że tutaj nie ma 'cliffhangerów' (tak to się chyba nazywa), odcinek się kończy, odcinek zaczyna, brakuje tanich chwytów. Jestem raczej pewny że trudno będzie w najbliższym czasie obejrzeć tak dobry serial jak ten.

ocenił(a) serial na 8
santinetto

W punkt! Świetna recenzja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones