The Boys
powrót do forum 3 sezonu

Jak w tytule. Pierwsze siedem odcinków bardzo ładnie poprowadzone, trzymające w napięciu które sprawiły, że na finał czekałem jak dziecko na Świętego Mikołaja. No i co? No i rozczarowanie ale takie nie do końca. Nadal oglądało się to w porządku ale nie mogę wybaczyć, tego jak potoczył się wątek Black Noira. 3 sezony budowania postaci, poświęcenie mu czasu w ostatnich odcinkach w których dowiadujemy się co zrobił mu Soldier Boy i czemu go nienawidzi, teaser 8 odcinka w którym ostrzy katanę i nie oszukujmy się - strasznie frajerska śmierć. Liczyłem na solidne 1 vs 1 z Soldier Boyem (być może połączony z face reveal'em), a dostałem wyjątkowe rozczarowanie. I oczywiście być może w przypadku jak z A-Trainem twórcy go nie uśmiercili (w komiksach Noir był klonem Homelandera stworzonym na wypadek zabicia go gdyby wymknął się spod kontroli) no ale niesmak pozostał. Co do finałowego pojedynku to trochę pomieszanie z poplątaniem. Każdy walczy z każdym, Soldier Boy po 40 latach spędzonych w komorze u Ruskich trafił do komory w USA. Zakończenie jego wątku również pozostawia wiele do życzenia. No i tak końcówka, w której Homelander zabił człowieka przed całym tłumem ludzi a Ci zaczęli wiwatować xD. W tym sezonie twórcy przygotowali nam bardzo ładny tort, który jedliśmy ze smakiem przez bardzo długi czas tylko po to aby w ostatnim kęsie znaleźć włos nierozgarniętego kucharza.

Areon_98

Też jestem rozczarowany zakończeniem. Zwłaszcza ta zmiana frontu butchera z homelandera na soldier Boya. Trochę już przedłużają ten wątek i zaczyna się telenowela robić.

Areon_98

co do reakcji tłumu -> Reakcja ludzi na morderstwo jest wiarygodna. Mówimy o dwóch nienawidzących się obozach politycznych. W tłumie ludzi, ludziom łatwiej dać się ponieść instynktom, naprawdę niewiele trzeba ( weźmy chociażby mecze piłkarskie) Poza tym w dzisiejszych sztucznie ugrzecznionych realiach, brutalna siła przemawia do wielu. Co wiecej takie potraktowanie tematu otwiera potężną ilość możliwych wątków. Jak zareagują inni ludzie? Jak zareaguję wojsko? Może jakiś proces? Ale jak chcesz zakuć w kajdanki kogoś takiego jak Homelander? Ten wątek jest dla mnie ok. Za to reszta zawiodła mnie okrutnie. Oglądałem około 4 nad ranem, zarwałem nockę i czuję się rozczarowany. Zauważyłem, że mało osób zwraca uwagę na fakt, że właściwie kilka osób będących pod wpływem tymczasowego V mogłoby spokojnie pokonać Homelandera. Skoro 3 osoby potrafily go przytrzymać, to dla powiedzmy 6 osób Ojczyznosław nie byłby już zagrożeniem. Nie byłbym pewny śmierci Black Noira. Koles został wybebeszony w siedzibie firmy posiadajacej laboratoria zajmujace sie V, takze gdzie jak nie tam znajdzie sie ktos kto moglby go postawic na nogi? Koncowa sekwencja przekreslila caly urok 3 sezonow. Nielogiczna, naciagana, wymyslona na sile, byleby nakrecic 4 sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones