The Boys
powrót do forum 2 sezonu

... drugi sezon to niestety dno i kilometr mułu. O tyle o ile pierwszy sezon był ciekawym filmem akcji z masą zwrotów tejże oraz nietuzinkowym pomysłem na przedstawienie super bohaterów jako skorumpowanych i przekupnych dupków (gdzie można się nawet pokusić o analogię ludzi na stołkach i tych i władzy w odniesieniu do świata realnego).... o tyle drugi sezon to jest jakaś totalna porażka...

... zaraz napiszę dlaczego - otóż - nie ma już tej akcji, nie ma w ogóle tego tempa co w pierwszym sezonie - cała fabuła jest po prostu przegadana jak w modzie na sukces - obraz niczego nie pokazuje, wszystko zostaje opowiedziane w dialogach przez bohaterów... serial zrobił zwrot o 180 stopni.

Owszem - została sama konwencja i pomysł... ale też już wszystko jest takie jakby ugrzecznione i bez tego pierwotnego pazura. Wprowadzili też mega lewacką propagandę - masa rozmów o rasizmie, głupoty w stylu "power to the woman" ... mam wrażenie, że w drugim sezonie ten serial po prostu został kupiony przez lewaków, żeby prowadzić propagandę na kanwie czegoś co dobrze się zapowiadało.

Beznadzieja.
Dalej nie oglądam - skończyłem w połowie 4-ego odcinka i szukam czegoś innego.

ocenił(a) serial na 2

Dla mnie pierwsze 3 odcinki pierwszego sezonu, potem juz kicha. Plytki, skrajnie negatywny, ze sztucznymi scenami i dialogami nie prowadzacymi do niczego i nie wynikajacymi z historii lecz z szablonu .

użytkownik usunięty
Szklanyfirmament

No mi się pierwszy cały podobał - taki powiew świeżości - lekko szokujący pomysł - dobrze ukazany bród i hipokryzję ludzi na stołkach. Fajnie, że to powstało, bo widać, że nie każdy kogo uważamy za bohatera - jest święty i należy mu oddawać cześć.

Można to nawet odebrać jako taki przekrój przez osobowość narcystyczną/psychopatyczną - na zewnątrz jawi się jako bohater, ale w rzeczywistości jest utytłany w szambie jak świnia.

Jeśli natomiast chodzi o samo prowadzenie narracji to nie zauważyłem tego co Ty w pierwszym sezonie - faktycznie - coś mi tam przeszkadzało, ale nie zdefiniuję tego, bo całość oglądałem z przyjemnością.

Z kolei drugi sezon - widać wyraźnie, że to już jest zupełnie co innego. Wniosek jeden - ktoś położył na tym brudne łapska.

użytkownik usunięty
Szklanyfirmament

Aczkolwiek trzeba oddać drugiemu sezonowi jedno - ukazuje trochę pazerność i manipulacyjność korporacji, ale niestety - robi to tak nieudolnie, że jest po prostu niestrawne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones