The Boys
powrót do forum 1 sezonu

Serial z opisów zapowiadał się ciekawie. Wykonanie trochę rozczarowuje. Reżyseria rozczarowuje. Sporo jest wpadek typu, że dziewczyna rozmawia przez telefon z słuchawką przyłożoną do głowy przez czapkę.
Jednak największy problem jest niczym nieuzasadniona ilość makabrycznych scen. Przemoc i brutalność jest niezbędna dla filmów tego gatunku. Pewne wstrząsające elementy też, by uzmysłowić widzowi, co może czuć postać. Jednak nie ma uzasadnienia fabularnego zbliżenie na czyjeś flaki i hiperrealizm, by zobaczyć każdy detal anatomiczny. Absurd umiłowania dla tak chorych i wykolejonych psychicznie ujęć jest biegunowo przeciwny do tego, co bym chciał uzyskać od rozrywki. Bardziej martwi mnie kondycja psychiczna społeczeństwa, które miłuje się w takiej "rozrywce". Jeśli będziemy szli ta ścieżkę to co będzie kolejne? Wysadzanie w rzeczywistości granatami psów na ulicach?!?!
Absolutnie odradzam każdemu, komu miłe własne zdrowie psychiczne, seansu z tym serialem.

użytkownik usunięty
harvald

Tak jak wspomniałeś największą "atrakcją" w The Boys jest przemoc w ogromnej ilości. Jednak z tego co jeszcze czytałem to ludzie lubią ten serial za to że to nie jest typowe kino o superbohaterach. Tutaj mamy pokazaną ich mroczną stronę - serial oglądałem rok temu i nie pamiętam zbyt wiele ale z tego co pamiętam to Siódemka wbrew pozorom nie była zła tylko Homelander i to chyba on nakręcał resztę grupy żeby była zła
(mogę się mylić bo jak już mówiłem dawno to widziałem). Jak już mieli być źli to przeciwko głównym bohaterom.
Serial na dodatek jest satyrą na rynek w USA, pokazuje jak media działają na superhero itp. Ja Ci powiem że lubię kiedy w serialach / filmach się coś dzieje, uwielbiam takie szokujące momenty jak w The Boys. Lecz absolutnie rozumiem twój punkt widzenia, rozumiem że twoim zdaniem rozrywka nie powinna tak wyglądać. Jednak no kolejnym powodem dla którego ludzie uwielbiają The Boys jest to że serial totalnie różni się od Marvela i DC. Całe MCU przy The Boys to bajki dla dzieci, o DCEU nie wspominając. DC & Marvel robi mało takich produktów jak to - może poza niewielkimi wyjątkami.

użytkownik usunięty
harvald

Powiem tak. Nie jestem ekspertem w dziedzinie kinematografii. Powiedziałem Ci to co słyszałem. Ale szczerze mówiąc porównując do niektórych filmów Marvela jakie widziałem, The Boys to naprawdę wybitne kino. DC aż takich tragicznych filmów nie robi, nawet ich najgorsze filmy mi się podobały. Jednak no w MCU wciskają LGBT czy inne głupoty i się oglądać tego nie da (tutaj był wątek Maeve bodajże że była takiej orientacji no ale serial świetnie się oglądało i tak). A te np. stare filmy DC to są strasznie głupie (ale i tak je lubię hehe). No ale The Boys przy tym to naprawdę perełka. Jedyne produkcje Marvela jakie mogę postawić wyżej niż ten serial to seriale jak Daredevil i Punisher a z DC to Batman The Animated Series. No ale Batman i tak wszystko zmiata, nie powstanie lepszy serial superhero od niego.

Zgadzam się, że wiele filmów MCU, szczególnie ostatnich jest bardzo słaba. Przy takim podejściu The Boys, nie wypada tak źle. Faktycznie, że przedstawienie superbohaterów jako ludzi z poważnymi deficytami i wadami charakter wnosi wiele wartości. Jednak poza ekstremalną brutalnością jest wiele innych wad. Wszyscy są jakoś tajemniczo zniewoleni przez korporację, ale nie jest to wyartykułowane dość wyraźnie. Kontrakt, NDA i zagrożenie ze strony Homelandera, to za mało, by utrzymać w ryzach każdego, szczególnie tych niższych rangą, których muszą być dziesiątki tysięcy. Jak można uwierzyć, że wcześniej, przez kilkadziesiąt lat, żaden obdarzony nie był przestępcą, któremu się powinęła noga?! Teraz korporacja jest wielka, potężna, bogata, teraz ma środki, by zamiatać pod dywan, ale kiedyś z pewnością tak nie było. Brak wiarygodnego budowania tej zakłamanej rzeczywistości. Aby zbudować mit bohatera, to musi on mieć podstawy, a tu akcji super bohaterskich nie ma wcale. Propaganda może coś rozdmuchać, ale bez świadków mit się nie utrzyma.
Nie ma możliwości, by korporacja mająca coś tak unikatowego nie była obiektem szpiegostwa przemysłowego i zainteresowania agencji rządowych. A tu dziesiątki tysięcy dzieci są czymś szprycowane i nikt się nie dowiedział? No proszę Cię....
Jeśli oceniać serial z perspektywy konkretnych scen, to na ogół nie można się czepiać, ale fabuła z dużej perspektywy nie ma żadnego sensu.

użytkownik usunięty
harvald

Ja Ci powiem że wystawiłem serialowi maksymalną ocenę zwłaszcza na to że świetnie się na nim bawiłem. Jednak szanuje że serial Ci się nie podobał ze względu na to że on jest taką pustą rozrywką (ciągle zabijanie się itp) oraz wyłapałeś dużo błędów w fabule. Ja nie oceniam seriali lub seriali pod względem fabularnym, podoba mi się to mi się podoba nie podoba to nie podoba. Aczkolwiek mam zamiar kiedyś wszystko obejrzeć od nowa i kto wie, może uda mi się zwrócić uwagę na to na co wcześniej nie zwracałem uwagi. Tak czy inaczej doceniam że byłeś w stanie wyłapać tak dużo błędów w fabule, ja gdybym miał się czegoś przyczepić to jakichś może lekkich absurdów i nic więcej, heh

użytkownik usunięty
harvald

A jeśli mógłbym Cię spytać to ile sezonów obejrzałeś? Zazwyczaj ludzie się wypowiadają po obejrzeniu całości, więc głupio pytam, ale no z drugiej strony nie zdziwiłbym sie gdyby opinia dotyczyła paru odcinków 1 sezonu heh

2 sezony póki co.

użytkownik usunięty
harvald

W takim razie powodzenia z 3 sezonem. Moim zdaniem jest najlepszy. Jak skończysz go oglądać to daj znać, ciekawy jestem czy on zmieni twoją opinie o tym serialu, czy pogorszy :-)

Skończyłem 3 sezon. Po twoich słowach miałem nadzieję, na coś przełomowego. Niestety, kolejny raz się rozczarowałem.
Nie dosyć, że fabuła nie została poprawiona, to nawet się pogorszyła, jako, że to drugie pokolenie niedorozwojów.
Tym bardziej naciągane, że patologia trwa kilkadziesiąt lat, a jednak wszystko udawało się zamiatać pod dywan i rozmywać. Nadal bez sposobu na utrzymanie w ryzach dupków przeświadczonych o swojej wyjątkowości.
Rozczarowany też jestem bohaterami, którzy zmieniają zdanie, poglądy, strony, upodobania jak chorągiewki. Całkowicie niepoważne. A do tego doszedł kolejny powód mojego zniesmaczenia oprócz dotychczasowej makabry pojawiły się wszelkie zboczenia i dewiacje.
Z perspektywy 3 sezonów patrząc jedyną wartość miały dla mnie pierwsze 3 odcinki pierwszego sezonu, gdzie nie było odkrytych większości kart, a atmosfera tajemniczości budowała znacznie większą grozę niż wszystkie moce później pokazane.
Rozczarowało mnie też zmienienie konwencji, gdzie z początku wydawało się, że metodą walki jest znalezienie słabych stron każdej z postaci. Jednak pod koniec okazało się, że większość bohaterów ma te same podstawowe moce, a do tego na tym samym poziomie. Czyli cały strach przed najsilniejszymi okazał się całkowicie bezpodstawny. Totalnie do d... zepsuty potencjał pomysłu na serial.

użytkownik usunięty
harvald

No cóż trudno. Doceniam że oceniłeś całokształt. Ja już nie pamiętam czemu mi się najbardziej spodobał.

użytkownik usunięty
harvald

A pozwól że się Ciebie jeszcze spytam - czy zdarzyło Ci się obejrzeć inne seriale o superbohaterach a jeśli tak to czy jesteś w stanie powiedzieć że są lepsze niż The Boys? Po przemyśleniu stwierdzam że The Boys awansuje na 1 miejsce seriali aktorskich superhero. Tak ogólnie to ciężko mi porównać bo wszystkie mają u mnie 10/10 hehehe

Oglądałem większość z MCU, choć ostatnich sporo pomijam (np. She Hulk). Nawet takie badziewia jak Inhumans i Moon Knight widziałem.
Z DC też parę - Arrow, Flash, Legends of tommorow.
Najlepsze z Marvela jak dla mnie to Daredevil, Pierwszy sezon Punishera, Legion i Loki.

harvald

A inne gatunki lubisz? Mogę coś polecić.

użytkownik usunięty
harvald

W ogóle co do seriali superbohaterskich to oglądałeś może Watchmen z 2019? Ja Ci powiem że długo się zbierałem do obejrzenia tego serialu, znałem parę osób które ceniło sobie to wyżej nad The Boys, ja obejrzałem 6 odcinków i dałem sobie spokój, serial niczym nie zachwyca nic się nie dzieje. Nie lubię takiego ciężkiego kina które nawet nie jest do końca kinem superbohaterskim

Nie oglądałem. Bardzo lubię film pod tym tytułem z 2009.

użytkownik usunięty
harvald

Ja film też uwielbiam a serial strasznie mnie rozczarował. Może kiedyś do niego wrócę, ale na dzień dzisiejszy nie widzę sensu go kontynuować

użytkownik usunięty
harvald

Co do seriali które napisałeś to widziałem: Daredevil, Punisher i Legion. Daredevil i Punisher świetne, Legion widziałem kiedyś 1 sezon - niby było w porządku, do 5 odcinka było świetnie, jednak po 6 zaczął mnie nudzić i od lat nie oglądam tego serialu. Ale mam zamiar wrócić. | Z innych seriali superhero widziałem: Peacemaker, Invincible, Todd McFarlane's Spawn, Defenders i sporo kreskówek DC i parę seriali animowanych o Spider-Manie. Co do innych seriali to ja głównie oglądam animacje dla dorosłych, prawie wszystkie zaliczyłem. Jakoś rzadko oglądam seriale aktorskie, ale dzięki za chęci :-)

ocenił(a) serial na 4
harvald

Nareszcie ktoś to głośno powiedział! Zgadzam się z opinią. Nieuzasadniona przemoc i wulgarność w tym serialu są niepokojąco złe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones