PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867727}

Tajemniczy świat Majów

Lost Treasures of the Maya
6,0 40
ocen
6,0 10 1 40
Tajemniczy świat Majów
powrót do forum serialu Tajemniczy świat Majów

Lidar i nic więcej

ocenił(a) serial na 5

Cieszę się, że została wynaleziona technologia, która umożliwiła przełomowe odkrycia ogromnej ilości nieznanych budowli. Jednak serial nie przekazuje żadnej konkretnej treści poza przedstawieniem techniki lidarowej. 4 odcinki o tym samym, kompletne zapętlenie tematu. Widać, że pod przykrywką dokumentu zrobiono jedynie promocję nowego sprzętu. Całą treść 4 odcinków można byłoby streścić w 10 minutach. Może jak uda się odkopać znaleziska odnalezione dzięki tej technologii, warto będzie zrobić kolejny sezon.

Marfeusz

Dokładnie liczyłem na dokument naszpikowany jakimiś ciekawostkami a co drugie słowo to LIDAR, LIDAR tamto, ogólnie fajnie że jest taka technologia. Oglądam dla widoczków ;)

ocenił(a) serial na 5
Marfeusz

Same here. Mam wrażenie ze jakieś 50-60% programu to omawianie jak działa LIDAR, jaki jest wspaniały, kto za tym stoi i pokazywanie zdjęć które zrobił. I o ile za pierwszym razem to faktycznie było wow, to jak za 5-6-10 razem ci sami naukowcy robią takie same „ oooo” jak odsłaniają im teren na wielkim ekranie, to brzmi to już strasznie sztucznie. Liczyłam na ciekawostki, nowe informacje, pokazanie pracy archeologów… a dostaliśmy piękna reklamę technologi… szkoda. Duży potencjał zmarnowany.

Marfeusz

Podobne odczucia, miałem wrażenie, że znów oglądam ten sam odcinek. A o tej technologii też już wiedziałem ze studiów geograficznych, więc nie było efektu wow, a jedynie stwierdzenie, że fajne znalazła zastosowanie. Najciekawsza była penetracja jaskiń i cenotes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones