PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633726}

Tajemnice Laketop

Top of the Lake
7,1 14 702
oceny
7,1 10 1 14702
7,7 7
ocen krytyków
Tajemnice Laketop
powrót do forum serialu Tajemnice Laketop

klimat serialu

ocenił(a) serial na 8

jest niesamowity. Znacie podobne? Wyłączając Twin Peaks :)

anick

The Killing. Może nieco inny klimat, ale sporo pokrewieństw.

ocenił(a) serial na 8
Lady_in_Blue

Mnie również The Killing od razu przyszło na myśl :)

ocenił(a) serial na 8
anick

anything else?

anick

Mayday, Broadchurch

anick

Trylogia "Wilcze prawo". To trzy półtoragodzinne filmy, ale mozesz to potraktowac jako serial, bo wszystkie sie łaczą, a morderce poznajesz dopiero na koncu ostatniej czesci. Jest tu podobny do "Top of the lake" niesamowity klimat i napięcie, ale ostrzegam ze jest tez o wiele wiecej drastycznych scen.

ocenił(a) serial na 9
anick

Forbydelsen (I, II, III), Most nad Sundem

ocenił(a) serial na 9
tortelini

Super...polwcam

ocenił(a) serial na 7
anick

Forbydelsen jest znakomite, tam mamy jeszcze wątek polityczny co dodaje wiele nowych sytuacji. Dla mnie najlepszy był sezon 1, potem 2, a na koniec 3. Nie polecam The Killing bo to tylko słaba, amerykańska wersja duńskiego arcydzieła jakim jest właśnie Forbydelsen.

ocenił(a) serial na 9
anick

Mi się podobał The Fall. Nie jest AŻ taki, ale może Ci obleci.
The Fall jątrzy w trochę inny sposób, bo mordercę podaje od razu na tacy, co nie każdy lubi. Akcenty są inaczej rozłożone niż w klasycznym kryminale, gdzie zastanawiamy się, kto jest sprawcą. No i jest okazja by zobaczyć agentkę Scully, Kalindę i Roose Boltona w jednym serialu.

ocenił(a) serial na 9
e_wok

The Fall jest swietny

anick

The Killing ma własnie mroczny klimat.

ocenił(a) serial na 10
anick

tez powiedzialabym ze ''the killing'' 1 i 2 sezon...3 juz mnie tak nie porwal...

ocenił(a) serial na 9
sandra0107

Mnie porwał 1i 3

ocenił(a) serial na 5
anick

Jeśli chodzi o taki klimat to jeszcze "Durham County" - mroczny i niepokojący.

anick

Klimatem bardzo mi przypominają:
1. The Fall - jak już podano
2. Rectify
3. Hannibal - też niespieszna akcja
4. Chosen - może...
5. Falcón

ocenił(a) serial na 8
anick

True Detective - absolutne Arcydzieło, serial wszech czasów. Bazo podobny do Top of the Lake. Ten sam operator, btw - Adam Arkapaw

pegaz_filmweb

Popieram, True Detective wciągnął mnie do takiego stopnia, że miałam dwa dni wyjęte z życiorysu. A potem kolejne dwa, podczas których analizowałam w myślach scenę po scenie i doszukiwałam się ukrytych znaczeń : )

Makabresca

Niesamowity, ale też nierówny. Chwilami denerowała mnie główna bohaterka. Ale zakończenie pierwsza klasa :)

MaciejMolenda

<SPOJLER>

Dlaczego cię denerwowała? ; ) Nie wiem czemu, ale postać Maggie jest bardzo surowo oceniania. To ciekawe, bo przecież w tym serialu nikt nie jest kryształowy (a już zwłaszcza jej maż), ale to ona zbiera największe cięgi za to co zrobiła. Marty ma jakby taryfę ulgową :P

<KONIEC SPOJLERU>

ocenił(a) serial na 9
anick

Dziwię się że jeszcze nikt o nim nie wspomniał o tym serialu. Bates Motel - moim zdaniem bardzo zbliżony klimatem do Top Of The Lake. Do tego powtarza się motyw miasteczka odciętego od cywilizacji, wątki kryminalne oraz studium psychologiczne głównych bohaterów.

wuada

Bates motel w ogóle nie jest podobne, jest śmieszne i w zupełnie innym klimacie, może dlatego nikt nie wspomniał.

anick

Fargo :)

ocenił(a) serial na 9
anick

Ja bym dorzuciła francuski "les revenants"

ocenił(a) serial na 5
sevasevol

A ja skończyłem i dziwi mnie chwalenie tego serialu gdyż tak głupich i nie logicznych zachowań głownego bohatera/ki nie widziałem chyba nigdy.
Do tego ukrywanie sie tego dziecka, to pokraczne śledztwo, ta cała masa scen tak niemożliwych że nie chce sie tego oglądać.
Poza tym spora rzesza postaci w ogóle nie mających nic wspólnego z wątkiem głównym, niczego nie wnosząca prócz zamętu.
Średnio.... Nie uświadczyłem klimatu żadnego :/ powolny, bez zaskoczeń i bez intrygi.

ocenił(a) serial na 8
anick

poza wymienionymi np. The Killing bardzo bym poleciła:
The Shadow Line
Rodzina Warrenów

trochę inny styl, ale serial jako taki także wart polecenia:
American Gothic

oraz American Crime - nie mylić z American Crime Story (też świetny ale zupełnie inny serial)

ocenił(a) serial na 9
anick

the broadchurch... totalnie ten sam klimat, tylko sytuacja dzieje sie na obrzezach W brytanii i koncowka powala... ale podobnie pokazane widoki i glebsza tajemnica

ocenił(a) serial na 8
anick

Bloodline! Trochę bardziej "hollywoodzki" ale atmosferę można ciąć nożem. No i broadchurch.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones