PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239497}

Szogun

Shogun
7,6 8 734
oceny
7,6 10 1 8734
Szogun
powrót do forum serialu Szogun

Gdy Japonka pyta go czy może zamiast kobiety wolałby faceta a on na to:
" masz mnie za sodomitę?"
:)

ciosina

A się okazało, że jednak jest sodomitą.

forek23

Wiesz może w jakich okolicznościach Mariko zginęła w przedostatnim odcinku? Jak doszło do tego, że Anji stracił wzrok na jakiś czas i dlaczego pan Yabu musiał później się zabić? Szwankowała mi kablówka i nie mogłem obejrzeć tego odcinka.

ciosina

Niestety nie wiem. Szoguna oglądałem bardzo dawno temu, już nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 10
ciosina

"Czy wyglądam na przeklętego sodomitę?" ;)

Yabu ze strachu przed Ishidą zdradził Toranagę. Narrator powiedział coś w stylu "Tego dnia Yabu doszedł do wniosku, że jego przeznaczeniem jest przeżyć" ;D W nocy do zamku weszli, wpuszczeni przez Yabu, ninja. Najpierw skrócił on życiorys kpt. Yoshinace, potem podprowadzał wrogom swoich ludzi pod katany. Blackthorne, Mariko i parę kobiet zabarykadowało się w jakiejś kanciapie Toranagi. Ninja wysadzili drzwi, przy których klęczała Mariko usiłując z nimi pertraktować, zamiast, jak reszta, przyczaić się z drugiej strony. Zginęła na miejscu. Blackthorne jeszcze rzucił się, by ją odciągnąć i załapał się na eksplozję, tracąc wzrok (na jakiś czas).

Kiedy Yabu zabił Yoshinakę, zapomniał o dwóch strażnikach, których zostawił pilnujących wejścia do jego komnaty z trupem. A ci potem nakablowali Toranadze i Yabu pozostało jedno rozwiązanie...

Wielet

Dzięki przyjacielu. Byłem zły gdy ten odcinek u mnie nie odbierał by ważyły się tam losy bohaterów.

Nie wiem czemu ale darzyłem pana Yabu sympatią. Był taki pocieszny choć kierowała nim prostota umysłu :)

ocenił(a) serial na 10
ciosina

Mnie Toranaga i Yabu przypominali Hegemona i Kaprala z Kajka i Kokosza ;)

Wielet

hehe coś w tym jest

ciosina

O nie, nie w książce. Tam Yabu to cholerny sadysta i psychol. A przy tym poeta i biseksualista :)

Wiatrak99

Zapewne gdyby teraz powstało remake, to ten wątek byłby aż nadto eksponowany ;)

buterfly

No i stało się jak wieszczyłeś :)

PrzemekLipski

Jeszcze nie oglądałem, ale chcę w najbliższym czasie nadrobić :)

ocenił(a) serial na 10
Wiatrak99

Zeby tylko biseksualista , na pewno w jednym momencie jest powiedziane ,ze lubi chłopców nie mezczyzn , wiec bardziej wrecz pod pedofila by podszedł nawet.Po prostu facet ze zrytą psychiką.

ocenił(a) serial na 8
Wielet

Yabu wygląda rzeczywiście jak Hegemon, dopiero teraz zauważyłem jak bardzo jego gęba pasuje :)

ocenił(a) serial na 10
ciosina

W książce Yabu to kawał drania, który lubi zabijac w męczarniach i sprawia mu przyjemnośc sama swiadomosc ,ze własnie ktos traci zyce na jego rozkaz.

ciosina

Gościu! Chciałem sobie przypomnieć po 30 latach ten serial, a ty tu wypakowałeś z zakończeniem kilku osób. Szlag by was trafił z takim podejściem! Umiesz korzystać z czegoś takiego jak ostrzeżenie, że będziesz spoilerował?

addos

Dobrze ci tak. Trzeba było oglądać a nie po forach łazić.

ciosina

Trzeba było oglądać film, a nie zadawać pytania i zdradzać szczegóły tak po prostu bez ostrzeżenia.

ocenił(a) serial na 7
ciosina

I w sumie to racja. Chodzenie po forach to szukanie spojlerów.

qqryqu

Mysle, ze ludzie specjalnie chca czuc sie urazeni i szukaja tylko okazji by kogos o cos obwinić.

ocenił(a) serial na 9
ciosina

Mógłbyś ostrzegać przed spoilerem!

chemikalium

Czlowieku z czym do ludzi. Ile ten serial ma lat. Na uj czytasz watki dotyczace fabuly zamiast obejrzec najpierw.

ciosina

Pamiętam ten fragment. Dziś w serialach by to nie przeszło, byłby międzynarodowy skandal.
Teraz, w co drugim serialu manifestowane są wątki LGBT. :)

ocenił(a) serial na 8
Rastan

Ja tam mam gdzieś jego orientację. Serial faktycznie Top 3 Ever... Ale - Chamberlain jako facet nie pasował do tej roli. No gdzie brodaty, delikatny facet stąpający jak niewiasta (80% filmu widzimy jak ktoś gdzieś idzie) przemienia sie w samuraja czyli jednego z najlepszych wojowników w historii i na dodatek zaprzyjaźnia się z kodeksem Bushido ...
Ehhh ...

ocenił(a) serial na 8
_Lennox_

Faktycznie Chamberlain nie pasował do tej roli, raczej Connery jeśli już

ocenił(a) serial na 7
wojtek0803

Ja się cieszę, że to Chamberlain, wszystkich przewyższył charyzmą.

_Lennox_

Co do jego stąpania i pewnej delikatności - To jednak nie zapominajmy że odkrył nową ziemie, wiec akurat jego niepewność mi pasowała.

_Lennox_

Stacja FX przygotowuje nową adaptacjie tej książki wiec jestem ciekaw kogo teraz wybiorą.

Rastan

Teraz jest nawet jeszcze gorzej.

ocenił(a) serial na 8
ciosina

To się nazywa "śmiech historii". Ach, cóż zrobić, takie czasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones