PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94336}

Strażnik Teksasu

Walker, Texas Ranger
6,1 23 775
ocen
6,1 10 1 23775
5,8 5
ocen krytyków
Strażnik Teksasu
powrót do forum serialu Strażnik Teksasu

Jakość TV4 HD

ocenił(a) serial na 6

Oglądam od niedawna Strażnika Teksasu właśnie na TV4 i uważam, że jakość obrazu jest wręcz koszmarna - obraz jest rozmazany i pełno ziarna analogowego. Nie wiem czy to jest wina stacji czy jednak serial jest nagrany w takiej jakości. Słyszałem również, że stare produkcje są remasterowane i odnawiane cyfrowo do rozdzielczości Full HD czy nawet 4K (choć mogę się mylić) tak jak została odnowiona Drużyna A, MacGyver, Policjanci z Miami czy z polskich 07 zgłoś się.

ocenił(a) serial na 9
Liuton

Obecnie również Strażnik został zremasterowany (dobre wiadomości dla widzów).

ocenił(a) serial na 6
Mikser_ek

Możesz to jakoś potwierdzić, że istnieje wersja zremasterowana.

ocenił(a) serial na 9
Liuton

Wklejam swój tekst z innego wątku na forum. "Grupa Polsat rozpoczęła emisję Strażnika Teksasu od odcinków pilotażowych na kanale Polsat Seriale w każdy czwartek, począwszy od 07.09.2023 (dwa epizody co tydzień od 20:00). Nie byłaby to zaskakująca informacja gdyby nie fakt, że po ukazaniu pierwszych, czterech odcinków wprowadzających do serialu, nadawca emituje zremasterowane (odnowione, przetworzone cyfrowo) odcinki w rozdzielczości 16:9, w prawidłowej kolejności. Dodatkowo czołówka jest odnowiona. Osobiście nie widziałem takiej wersji nigdzie wcześniej, nawet po angielsku. Film czyta Paweł Straszewski. Warto dodać, że również na kanałach TV4 (pn-pt, 6:00-8:00) oraz TV6 (pn-pt 18:00-20:00) od odcinka "Inny wymiar" (01ex05s Higher Power) produkcja jest odnowiona, w rozdzielczości 16:9, pokazywana w chronologicznej kolejności. Czołówka również poprawiona".

ocenił(a) serial na 6
Mikser_ek

Faktycznie, dzisiaj oglądałem Strażnika na TV6 i rzeczywiście leci zremasterowana wersja w formacie 16:9. Obraz jest wyraźny, tylko zostało to ziarno analogowe, ale nie jest ono tak uciążliwe jak wcześniej i obraz nie jest taki rozmazany jak kiedyś. Jednakże rozciagniecie obrazu do tego formatu, spowodowało, że jest on dziwnie skadrowany, powinni zostawić to w oryginalnym formacie, tak jak na przykład leciała kiedyś Drużyna A czy MacGyver. I również zauważyłem, że pod koniec nie pojawia się logo Columbia Pictures, tylko Sony i Paramountu.
Odnosząc się jeszcze co do odnowienia obrazu to mogli się jednakże bardziej postarać, bo Słoneczny patrol, lepiej został odpicowany i
wygląda jakby był na kręcony teraz, a nie w latach 90.

ocenił(a) serial na 6
Liuton

I szkoda, że nie wymienili lektora, tylko nadal czyta Straszewski, tym razem jakoś lepiej czyta niż poprzednio ospale i zamulająco. Gdyby mieliby zmienić to najlepiej na Łukomskiego albo Popłonikowskiego. Zresztą na wersję z Knapikiem nie ma już raczej liczyć, że kiedykolwiek wyemitują.

ocenił(a) serial na 9
Liuton

Proszę zwrócić uwagę, że na początku serialu w wersji poprawionej nie pojawia się krótkie intro z napisem "Walker, Texas Ranger". Epizody z Pawłem Straszewskim zostały nagrane w latach 2013/2014, gdy grupa Polsat ponowiła emisję Strażnika na kanale TV6 w okresie od grudnia 2013 do września 2014. Zostało to spowodowane między innymi tym faktem, abyśmy mogliśmy oglądać przygody Cordella Walkera bez poskracanych i wyciętych scen. Odcinki czytane przez śp. Knapika niestety w największym skrócie były pocięte. Mogę to udowodnić. Dla przykładu ujęcie finałowej walki w ostatnim epizodzie ("Ostateczna rozgrywka" s09e24) jako wersja z śp. Knapikiem, nie przedstawiło pełnej akcji, gdy Walker zabija przeciwników zrzucając z helikoptera granaty i gdy trwa strzelanina między najemnikami a drugoplanowymi Strażnikami Teksasu - natomiast wersja ze Straszewskim, wcześniej wspomnianą całą akcję starcia Strażników z przestępcami ukazała! Dodatkowo proszę zauważyć interesujący szczegół, lektor Straszewski nie czyta (oczywiście z wyjątkiem czołówki) nazwy "Strażnik Teksasu", tylko używa zwrotu "Teksański Ranger". Aby nie być gołosłowny, dla przykładu w odcinku "Walka o wzrok" s08e13) stara wersja (z śp. Knapikiem) fragmentu gdzie w barze zaplanowano zamach na Cordella brzmiała "właściwie to nawet nie są gliniarze, tylko Strażnicy Teksasu". Z kolei wersja ze Straszewskim "właściwie to nawet nie są gliniarze, tylko Teksańscy Rangersi".

ocenił(a) serial na 6
Mikser_ek

Tak oglądam Strażnika od paru dni i nadal stwierdzam, że z tym remasterowaniem to mogliby się lepiej postarać tak jak w przypadku Słonecznego patrolu, gdzie obraz jest jak żyleta i wyglada jakby był nakręcony w czasach obecnych, a nie w latach 90tych i nie ma żadnego ziarna analogowego, a tu w Strażniku niestety jest ono widoczne , szczególnie w nocnych lub ciemnych sekwencjach, często przyoglądaniu drażni to, ale ogólnie obraz na pewno ładniejszy niż w poprzedniej wersji. Zresztą mogę podać przykład Słonecznego patrolu jak odnowienie w jakości HD wyszło: https://www.youtube.com/watch?v=4SxucVrEuFI

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones