PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802218}
7,2 35
ocen
7,2 10 1 35
Stella Blómkvist
powrót do forum serialu Stella Blómkvist

6 odcinków, 3 historie, każda zamknięta w 2 epizodach. Serial to ekranizacja książek Stelli Blomkvist. Jest to pseudonim najprawdopodobniej jakiejś ważnej figury w islandzkim życiu publicznym. Tak jak w kryminałach noir, tak i tu mamy głównego bohater, który się łajdaczy i od czasu do czasu dostaje po gębie. Nowość polega na tym, że główna postać jest kobietą. Oryginalne są też jak na serial skandynawski, zdjęcia i dynamiczny montaż. Nie jest to kolejny dramat społeczny z wątkiem kryminalnym. Same historie sensacyjne nie są jakoś skomplikowane, ale na każdą autorzy mieli tylko około 90 minut, więc nie powinno to dziwić. Ogólnie serial oceniam na 6, ale dałem ocenę wyżej ze względu na sporo egzotycznych zdjęć z lotu ptaka oraz grę neonowym światłem, która nadaje serialowi fajny klimat.

ocenił(a) serial na 8
wenght

Hej a znalazłeś gdzieś napisy ang? :D

ocenił(a) serial na 7
x_Buffy_x

Na opensubtitles widziałem angielskie napisy do pierwszych czterech odcinków.

ocenił(a) serial na 8
wenght

no właśnie są tylko do 1 i 4 :/ myślałam, że masz wszystkie bo oceniłeś :p ale dzięki i tak :)

ocenił(a) serial na 7
x_Buffy_x

Nie potrzebowałem angielskich napisów, bo widziałem ten serial z francuskim dubbingiem. Wydaje mi się, że na torrentach są wszystkie odcinki po islandzku z wtopionymi angielskimi napisami.

ocenił(a) serial na 8
wenght

o! też można w sumie :D ale jussssh mam :D dzięki za burzę mózgów ;)

ocenił(a) serial na 7
x_Buffy_x

I co sądzisz o tym serialu?

ocenił(a) serial na 8
wenght

a bardzo mi się spodobał :D główna aktorka mega ale również pozostałe postacie dość ciekawie i zabawnie wykreowane, zwłaszcza premier hehe :D plus zaiste klimatyczny :D ciekawe czy planują dalsze sezony

ocenił(a) serial na 7
x_Buffy_x

Nie znalazłem żadnego info o drugim sezonie, ale wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że taki powstanie. Serial odniósł wielki sukces na Islandii oraz istnieje jeszcze 6 książek o Stelli, które nie zostały sfilmowane. Zapomniałem wspomnieć w pierwszym poście, że ścieżka dźwiękowa też jest niezła.

x_Buffy_x

Sezon drugi zamówiony!

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

ooooooooo! <3 dzięki za info ale fajnie! :D

x_Buffy_x

Tez sie ciesze, choc jeszcze nie widziałam pierwszego sezonu. Tak, czy siak, czekam na oba ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

W złym miejscu umieściłem wczorajszy post. Więc zapytam jeszcze raz: wiadomo coś więcej np. które książki będą teraz ekranizowane?

wenght

Na razie jest tylko świeża informacja o przedłużeniu serii na drugi sezon. Ale jestem czujna ;)

ocenił(a) serial na 7
x_Buffy_x

Fajnie. Wiadomo coś więcej np. które książki będą teraz ekranizowane?

ocenił(a) serial na 8
wenght

Hej, serial jest dostępny online? Znalazłam tylko pierwszy odcinek.

robbinsarr

Ja nie znalazłam, ale od dziś startuje w wielkiej Brytanii na Sundance, więc jest szansa, że wpadnie do sieci.

ocenił(a) serial na 9
robbinsarr

Znalazłam odcinki z napisami angielskimi i polskimi. Tutaj linku nie wkleję, więc jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie do mnie

ocenił(a) serial na 8
the_cranberries

luzik, już dawno temu obejrzałam :) ale dzięki za info!

robbinsarr

Hej, gdzie znalazłaś napisy do tego serialu?

the_cranberries

Gdzie można znaleźć , na jakim portalu serial Stella Blomkvist z napisami?

the_cranberries

Hej, gdzie znalazłaś polskie napisy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones