PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514696}

Starożytni kosmici

Ancient Aliens
7,4 3 079
ocen
7,4 10 1 3079
Starożytni kosmici
powrót do forum serialu Starożytni kosmici

Obejrzałem pierwszy sezon, pierwsze sześć odcinków i byłem pod wielkim wrażeniem. Czyli jednak kosmici odwiedzali Ziemię? Wow, to niesamowite ile się przed nami ukrywa. Goście mają racją, co tu dużo mówić?

Potem dziwnym zbiegiem okoliczności natrafiłem na to:
https://www.youtube.com/watch?v=j9w-i5oZqaQ
Ancient Aliens Debunked, po polsku - Starożytni Kosmici Obaleni.
Po raz kolejny byłem w szoku. Po obejrzeniu tego 3 godzinnego ale niezmiernie ciekawego dokumentu na youtube nie mogłem uwierzyć jakie przekłamania i naciągania faktów stotuje się w serii o Starożytnych Kosmitach. Autor tego filmiku wziął głównie na cel ostatni, szósty odcinek pierwszego sezonu. Obalił praktycznie każdy jeden argument, podając same suche fakty. Fakty i tylko fakty, nic więcej.

Po obejrzeniu tego 3 godzinnego filmu do tej pory nie mogę uwierzyć jak można tak kłamać, opowiadać takie bzdury wyssane z palca jakie jakie powiela ten pseudo dokumentalny serial o kosmitach. No tak leją wodę, zakłamują rzeczywistość, naginają fakty i zwyczajnie zmyślają, że głowa mała. Serial co prawda ciekawy ale jaki jest sens oglądania czegoś, co nawet nie mija się z prawdą, bo tam prawdy w ogóle nie ma.

Tak się zastanawiam - czy wypowiadający się tam profesjonaliści naprawdę wierzą w to co mówią, czy po prostu udają głupich? Na zdrowy rozsądek, każdy kto przyjrzy się faktom, wie, gdzie leży prawda a gdzie fałsz. Chyba nikt nie jest aż takim kretynem, żeby wierzyć uparcie w te teorie wyssane z palca? No, chyba, że zarabiają na tym, no to stawia ich w jesze gorszym świetle.

Taki przykład podam. Była mowa o kryształowych czaszkach. Jakaś kobieta ze stanowiskiem naukowym wypowiedziała się w ostatnim, 6tym odcinku, że nawet wśród pierwotnych ludów Ameryki krąży legenda o tych czaszkach przekazywana z pokolenia na pokolenie. Autor nagrania z youtube powyżej mówi, że to wierutne kłamstwo, bowiem żadna taka legenda wśród rdzennych mieszkańców Ameryki nie istnieje po prostu. Takiej legendy nie ma. Czyli co? Sami już sobie odpowiedzcie na pytanie jak bardzo wiarygodni są Starożytni Kosmici.

Zachęcam do obejrzenia linkowanego filmu, chociaż minusem jest to, że jest po angielsku tylko.

ocenił(a) serial na 10
forek23

Autor nagrania o którym mówisz jest chrześcijańskim kreacjonistą i wskazywał w filmie nienaukowe rozwiązania dotyczące Boga, Aniołów i Potopu jako bardziej wiarygodne niż teorie o przybyszach z kosmosu. Miej to na uwadze, bo zwykle ludziom to umyka i znacznie łatwiej jest im uwierzyć w teorie o nadprzyrodzonych istotach niż o istotach z krwi i kości, które przybyły z kosmosu. Poza tym zauważ, że autor nagrania zajął się tylko niektórymi, wybranymi fragmentami całej koncepcji i sam przyznał, że nie wie, czy czasem paleoastronautyka nie ma racji. Film jest wartościowy w kwestii np. niezwykłych budowli, jednak w innych punktach bardzo kuleje, np. przy opisach rydwanów Bożych Ezechiela czy Wiman z hinduskich eposów, które zostały potraktowane bardzo powierzchownie. Generalnie warto obejrzeć zarówno serial, jak i film o którym mówisz a potem wyciągnąć samodzielnie wnioski. Jakie? Takie, że osoby prezentujące teorie w Ancient Aliens często dopuszczają się manipulacji i podają mylne informacje, jednak nie oznacza to, że jeśli część tak robi z częścią teorii to wszystkie są nieprawdziwe.

MessiFederer

Nie twierdzę, że wszyscy kłamią, ale jeżeli ktoś chociaż raz dopuści się manipulacji, przekręcania faktów, to takiej osobie nie warto już wierzyć w ogóle. Uważam, że te serial jest niewart uwagi, bo informacje w nim podane odbiegają od historycznych faktów.
Pamiętam jeden fragment, w którym mówiono, że ciemne korytarze w piramidach musiały być oświetlane za pomocą elektryczności, bowiem na ścianach nie znaleziono śladów sadzy po ogniu. Dwa, że ogień i tak by się tam nie palił, bowiem było za mało powietrza. Ja tak sobie pomyślałem w trakcie oglądania, że może po prostu ktoś tę sadzę usunął ze ścian, no i faktycznie okazało się później, że tak było. Co do braku powietrza - ktoś gdzieś w komentarzach celnie zwrócił uwagę, że jeżeli można swobodnie gdzieś oddychać, to i można płomień rozpalić. Po prostu ten serial to kpiny z rozumu i zdrowego rozsądku.

ocenił(a) serial na 10
forek23

A istnieją jakieś 'historyczne fakty' dotyczące kosmitów? Jeśli oczekujesz od takiego serialu rzetelności historycznej i sprawdzonej wiedzy to muszę Cię rozczarować, ale taki serial nie mógłby nigdy powstać. Przy takiej tematyce normalne są rozważania na temat różnych hipotez, które czasem mogą być prawdziwe, a czasem są nieprawdziwe. Przykładowo jeśli w serialu opowiadają historię Mojżesza obserwującego przylot statku kosmicznego to nie mogą się powołać na żaden 'sprawdzony fakt' tylko na biblijny opis zdarzenia wraz z interpretacją. Na tym polega tworzenie produkcji filmowych na takie tematy z pogranicza zagadek i tajemnic.

użytkownik usunięty
forek23

Większość w naszym kraju mają jedno osobowe sekty . Pomieszają sobie takie różne pseudo dokumentalne programy i tworzą własne wizje stworzenia wszechświata i życia na nim . Ludzkość zabawny gatunek z tendencją do wierzenia w największe dyrdymały . Znam gorliwych katolików którzy wierzą w reinkarnacje , albo oprócz doktryn katolickich w dodatkowych bogów z kosmosu . Upierają się że są katolikami , chociaż odrzucają część swojej religii lub dodają do niej to co im się podoba , oczywiście niezgodnego z ich religią . Najśmieszniejsze że ile by bogów i religii ludzie nie wymyślili to nie zmienią tego jak było rzeczywiście stworzony wszechświat . Prawdy i tak nikt nie zna i nigdy nie pozna , chociaż każdy uważa że jego a nie innego wierzenia mają w 100% rację . Po co tylko się w tym nieustannie grzebać i jeszcze wojny przez to . Jak by nie było nie ma nikt z ludzi na to wpływu jak przebiegał początek i co było siłą napędową stworzenia .

forek23

chcialbym zobaczyc ten 3 godzinny film z twojego linku ale po angielsku to ciezko zrozumiec,jest gdzies moze linka po polsku ?

eingrad

Musiałbyś poszukać, ale wątpię.

ocenił(a) serial na 3
eingrad

jest na cda z napisami PL

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
forek23

Ja pierd...:/
"Taki przykład podam. Była mowa o kryształowych czaszkach. Jakaś kobieta ze stanowiskiem naukowym wypowiedziała się w ostatnim, 6tym odcinku, że nawet wśród pierwotnych ludów Ameryki krąży legenda o tych czaszkach przekazywana z pokolenia na pokolenie. Autor nagrania z youtube powyżej mówi, że to wierutne kłamstwo, bowiem żadna taka legenda wśród rdzennych mieszkańców Ameryki nie istnieje po prostu. Takiej legendy nie ma. Czyli co? Sami już sobie odpowiedzcie na pytanie jak bardzo wiarygodni są Starożytni Kosmici. "
To NIE CHCESZ wierzyć "ludziom", którzy mówią że takie legendy istnieją, ale potem nagle WIERZYSZ innemu ludziowi, który twierdzi, że takie legendy nie istniały.
MASZ SŁOWO NA SŁOWO - nic krwa więcej! A jednak drugie słowo to dla ciebie prawda, a pierwsze o zmyślanie?!?!?

Ja myślałem, że powiesz, że ten gościu z youtuba to ŻYŁ WŚRÓD tych indian przez paredziesiąt lat i nigdy nie usłyszał takiej legendy..to miało by jakąś wartość..
Ale NIE, ty napisałeś, że JAKIŚ krwa gościu PO PROSTU sobie powiedział "nie nie było takich legend wśród indian"..i chooJ?? Koniec dowodu? To że sobie powiedział cię przekonało???? NO JA PRDLE! :(
No czym GADANIE SOBIE tego gościa z youtuba różni się od gadania gościu z tego filmu o kosmitach?????????????????

PS
Nie oglądałem tego filmiku. Odnoszę się tylko do tego co powiedziałeś i podałeś jako przykład.

rhotax

Tym to się różniło, że gościu z youtuba przedstawiał konkretne dowody. Brał jakiś argument z tego paradokumentalnego serialu i rozkładał go na czynniki pierwsze podając konkretne dane, co dokładnie, gdzie, jak i kiedy. A także pokazywał, że seria ta o ufo pomija milczeniem te informacje, które są dla niej niekorzystne.
Ja osobiście wierzę autorowi nagrania, bo odwalił porządną robotę, przytaczał cytaty, konkretne daty i dane, omawiał wszystko bardzo rzetelnie, podawał linki do sprawdzenia z tego co pamiętam, tak, by nie wierzyć mu na "słowo" jak napisałeś, ale samemu się przekonać. I mnie przekonał, bo ilość informacji i ich dokładność była przytłaczająca.
Mi sporo rzeczy nie pasowało gdy oglądałem tę serię, czasami zapalała mi się czerowna lampka ale chciałem jednocześnie wierzyć i starałem się przez to zagłuszyć swoje wątpliowści. Ten gościu z youtuba pomógł mi je jednak rozwiać.
To tyle co mam do powiedzenia.

ocenił(a) serial na 7
forek23

A ja ci mówię im szybciej pojmiesz, że naukowym faktem jest, że duchy, kryptydy, paranormalia są faktem i istnieją naprawdę a lajki dostałeś od idiotów tym lepiej dla ciebie.

AlexRener

Nie wiem o co ci chodzi gościu. Nie karmię troli.

ocenił(a) serial na 7
forek23

Jestem ekscentryczny. Ale czy trollem to nie wiem. Prędzej dziwakiem. Ale niedziwnie cię pozdrawiam

AlexRener

Jesteś nawiedzony czy jak?

ocenił(a) serial na 7
forek23

Nie wiem czy nawiedzony ale schizotypowy i schizowy tak, nawet biorę tabletki.

forek23

Stary temat, ale odnośnie Twojej wypowiedzi cyt. "Nie twierdzę, że wszyscy kłamią, ale jeżeli ktoś chociaż raz dopuści się manipulacji, przekręcania faktów, to takiej osobie nie warto już wierzyć w ogóle. "
Najpierw zaufałeś i uwierzyłeś w historie zawarte w serialu Starożytni kosmici, później się wkurzyłeś , bo obejrzałeś film, który , podważał tezy zawarte w S.k., a nakręcił go kreacjonista i uwierzyłeś jemu. Jak można wierzyć jednemu i drugiemu? Kościół Katolicki i podam Ci dwa przykłady- Donacja Konstantyna i Dekretały Pseudo-Izydora ,odnośnie Twojej wypowiedzi o dopuszczeniu się manipulacji.
Wierzyć można we wszystko w co się chce, chyba, że się twierdzi, że tak jest w rzeczywistości, a z zaufaniem to byłbym ostrożny. Pozdrawiam

AlexRener

Tak istnieją, w twojej wyobraźni. Wróżki i smoki też istnieją, tylko dobrze się maskują XD

ocenił(a) serial na 7
toyminator

Owszem. Nie istnieją, w twojej wyobraźni. Ironia nie sprawi, że coś przestanie istnieć. Jedno wielkie xd z ciebie.

ocenił(a) serial na 7
toyminator

Istnieją w rzeczywistości ciemniaku. Doucz się trollu.

AlexRener

XD śmieszny. Udowodnij że latające wielkie smoki istnieją, udowodnij wróżki, udowodnij bo ja wiem, cyklopów, i inne magiczne stworzenia. Polecam to tobie się douczyć. I przestać czytać głupotki. Bo jeszcze w lewitowanie uwierzysz.

ocenił(a) serial na 7
toyminator

No bo też ludzie realnie lewitowali. Polecam Duchy i Doświadczyć niezwykłego. Ludzie realnie wyszli z ciała. To tylko głupotki w twojej bujnej wyobraźni. Nauka nie obala nic takiego. Życie po śmierci, duchy, zjawiska paranormalne, kryptydy, opętania istnieją. Wszechświat jest inteligentnym projektem. Po śmierci się zdziwisz. Polecam tobie się Douczyć. Jedno wielkie xD z Ciebie. XD śmieszny jesteś. Pewnie troll. Byś przeżył to co Ci ludzie, byś wiedział, że to żadne niedotlenienie mózgu, halucynacje ani DMT. Ludzie realnie widzieli duchy, wyszli z ciała. Nie ma twoja nauka na nic odpowiedzi bo to tylko głupi, śmieszny, ludzki ridiculous mumbo jumbo bullshit, które sobie małpy wymyśliły. Udowodnij, że wielkie latające smoki nie istnieją na innej planecie, podobnie jak dinozaury, udowodnij, że cyklopy, czy inne nie istnieją. Nie są niemożliwe. Magiczne jest wszystko. Dyskutowałem z wieloma takimi jak ty i już spotkałem całą masę co mi odpoeiedziała, że np. "JESZCZE rok temu bym cię wyśmiał i wysłał leczyć do Choroszczy, subrskybuję naukowe kanały i nigdy nie wierzyłem w te jak sądziłem bajki, ale po tym czego doświadczyłem ja i moja rodzina mam już pewność, że Ci ludzie naprawdę to przeżyli bo sami przeżyliście niemożliwe rzeczy, o których aż wstyd mi mówić publicznie". I z racji, że ja mam nerwicę natręctw i nie tylko, zaburzenia schizotypowe, traumę z dzieciństwa, 13 lat leczoną do dziś itd, to takich dyskusji stoczyłem setki i mogę Cię zapewnić, że mam jasne dowody, jak ludzie zmieniali swoje poglądy, sto razy więksi sceptycy od ciebie, nawet randi miał wątpliwości. Wszechświat nie wymknął się spod żadnego chaosu, tylko od początku był uporządkowany i zaplanowany. Wielki Wybuch jest etapem. Polecam astrofazę i dwa filmy: "Czy teleskop Jamesa Webba podważył wielki wybuch", "Rzeczywistość jest czymś INNYM, niż myslimy", są jeszcze o paranormalnych tam dyskusje. Oczywiście dla takich jak ty napiszą: unsub ale to dopiero początek wielkich zmian. Może ty nie dożyjesz ale wielu tak. I powiem tyle, bardzo źle zrobiłeś. Nic z tych książek Dawkinsa co przeczytałeś nie powinno Cię utwierdzić w przekonaniach, bo trzeba mieć otwarty umysł. Bo on sam ma wątpliwości. Hitchens zresztą też. Carlin tak samo. Wszyscy. Tylko głupiec myśli, że się nie myli. ,,Wiem, że nic nie wiem" - Sokrates. Pył nie lata z reguły sobie po to, żeby się stworzyć w procesy. Determinizm to wręcz sarkazm. To jest ultra super hiper determinizm. I to nieprzypadkowy. Jest tera era na walkę o poglądy. Ale mnie riposty z jednorożcami już dawno przestały mieszać tylko wręcz umacniać. I mógłbym napisać wiele innych rzeczy, ale to nie ma sensu bo niektórzy myślą, jak to się mówi, że złapali pana Boga za nogi. No pomijając kwestie ich wiary w Boga. Słonecznego dnia, chodź miało dziś niby padać i być pochmurnie. Nauka. ;)

ocenił(a) serial na 7
toyminator

Niczego nie obaliłeś troglodyto.

forek23

Sam fakt, że ekspertami w tym pseudonaukowyn belkocie są dziennikarze, publicyści, hotelarze i inni szarlatani powinien dać do myślenia. W myśl tej durnoty lata badań historyków i archeologow są nic nie warte. Odstawcie tv i zacznijcie czytać książki. Kompetencje ekspertow tego badziewia można wygoglowac.

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Nie bełkocie tylko to są fakty synku.

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Po śmierci się zdziwisz. To są eksperci jak Michio Kaku i Hawking. Jesteś nawiedzony czy jak?

AlexRener

Nie wiem co bierzesz, ale zmniejsz dawkę. Kiedyś National Geographic zrobiło na jaja program o odkryciu Syren. Ludzie tak bardzo w to uwierzyli, że aż rząd USA musiał dementować ten fake na prośbę twórców. Jestem historykiem. Przeczytałem mnóstwo książek z wiedzy starożytnej i  stanowczo uważam, że eksperci z tego programu to debile. Oni w każdym odcinku snują domysły, nie pokazując absolutnie żadnych dowodów. Cały program to snucie domysłów, a ty to bierzesz za prawdę oświeconą. Skończ z narkotykami!

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Ty skończ z narkotykami lub zmniejsz dawkę. Jesteś sristorykiem. Syreny istnieją i są możliwe. Nie debile tylko wybitni uczeni. Duchy, dusza, zjawiska paranormalne, życie po śmierci istnieją. Nie ma nicości po śmierci. Wszystko jest inteligentnym projektem. Nie wiem co bierzesz przyjacielu ale zmniejsz dawkę.

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Przeczytałeś i nic nie wiesz. Hardcorteching obalił smartgasma. Piramidy odkryli Egipcjanie a poprzedni gatunek, który wyginął stworzył te elektrownie. Nie pisz i zmniejsz dawkę opiodów.

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Nie na jaja tylko fakty. Skończ z narkotykami ziomek!

AlexRener

Te Sherlock! Nie przyszło Ci do głowy, że w tej pseudonaukowej produkcji nie bierze udział żaden archeolog, historyk czy nawet biblista? Żaden z tych pseudoekspertow nie zna greki, łaciny, aramejskiego czy hebrajskiego. Te języki są niezbedne do badania historii starożytnej. Jak mogą poddać analizie coś czego nie rozumieją. Serio jesteś tak ograniczony, że próbujesz na równi traktowac wypociny hotelarza czy dziennikarza z osiągnięciami profesorów? Ludzie, którzy badali historię poświęcali całe swoje życie na naukę języków starożytnych, by później móc odczytać zapiski z odkryć archeologicznych. Do programu przychodzi bajkopisarz i wali ze swojej lepetynu idiotyzmy, a idioci to łykają. Jeszcze bym wybaczył gdyby archelodzy brali udział w tym psedubadziewiu. No ale tu pojawią się goście bez podstawowej wiedzy kompletnie niezwiązani z badaniami historycznymi i próbują obalić tezy wybitnych umysłów to nie wiem czy płakać, czy się śmiać. Sprawdziłem każdego z ekspertow... Nikt z nich nie jest związany z  jakąkolwiek grupą o walorach naukowych. Więcej wiedzy można uzyskać oglądajac gwiezdne wojny lub Star treka. Na tym zakończę, bo dyskusja z idiotą jest jak granie w szachy z gołębiem...

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

To niepotrzebnie poświęcają życie na oczywiste rzeczy. Niech lepiej bawią się, zajmą pożytecznymi rzeczami, saggingiem, drippem czy czymś. Ja też na tym kończę bo dyskusja z idiotą jest jak z gołębiem. Powywraca szachy a powie, że wygrał! Dobrze, że jesteś trollem. Ziomeczku. Po śmierci się zdziwisz.

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Gadasz z wybitmym umysłem typie. Jeszcze na kolanach będziesz mnie przepraszał. Ja byłem u spowiedzi więc idę do komunii. Naraaa.

ocenił(a) serial na 7
michalnachi

Wszystkiego dobrego przyjacielu. Biorę leki, mam traumę z dzieciństwa.

forek23

Czy wiarygodni, czy nie wiarygodni, to ogląda się to bardzo dobrze. Należy przyznać, że ciekawe. Nasi rodzimi twórcy też już nie odstają i stworzyli całkiem interesujące odpowiedniki np: Na kanale Jerzy Adams (Youtube) Można spokojnie obejrzeć takie tytuły Playlist Jak: - Strefa Dziwnego Świata lub Ukryte, Podziemne Miasta Sprzed Tysięcy Lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones