PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318404}

Stara baśń

5,8 4 674
oceny
5,8 10 1 4674
Stara baśń
powrót do forum serialu Stara baśń

wielka tragedia.

ocenił(a) serial na 1

nienawidzę zakończenia tego- nazwijmy to- filmu, to kompromitacja, sfałszowanie historii Polski!! nawet dziecki wie, że na początku był Piast i Popiel, ta dwójka walczyła ze sobą, syn pierwszego to Ziemowit, póżniej Lestek (Leszek) a potem Siemiomysł. Dopiero potem po nim jest Mieszko I - pierwszy, historyczny władca Polski. A w tym filmie pokazano że Piast nigdy nie był ojcem Ziemowita i najazd wiklingów i brakuje jeszcze Rzepichy... polskie filmy historyczne są ostatnio kiepskie i sztuczne. Krzyżacy (1960), Pan Wołodyjowski (1968) i Potop (1974) to były prawdziwe, mistrzowskie!! przydałoby nakręcić ciekawe filmy o ciekawych tytułach , z ciekawą obsadą aktorską, np : Czerwone maki (film wojenny o Monte Cassino), Król i biskup (tajemnicza historia o Bolesławie Śmiałym i Stanisławie biskupie) i może jeszcze Klątwa Gaudantego czy Stracona korona (seria seriali opowiadających o losach Piastów). na pewno byłoby o wiele ciekawiej niż kręcenie jakiegoś totalnego niewypału jaka jest Stara baśń... ;/

zewlak14

No to na co czekasz... Pomysły masz świetne, napisz scenariusz... Myślę, że jeśli będzie tak dobry jak te wizje, które przed nami roztaczasz, na pewno zainteresuje się nimi jakiś dobry reżyser - a przyznam, że chętnie bym te produkcje obejrzała, zwłaszcza Monte Cassino ;)

ocenił(a) serial na 7
zewlak14

Nawet dziecko wie? Według historyków pierwszym, historycznym władcą z dynastii Piastów był Ziemowit, który zasiadł na polańskim tronie po wygaśnięciu rodu Popielidów.

zewlak14

ale w filmie Piastun i Piast to dwie różne osoby. Na potrzeby filmu stworzyli woja Piastuna, a wg naszej historii po Popielu ( Pompiliuszu ) władzę objął "wieśniak" zwany Piastem, którego potem syn Ziemowit, następnie Lestek IV oraz ojciec Mieszka I - Siemomysł.

yagiel

To jest tylko wizja autorów nie brałbym tego dosłownie.Co prawda filmu nie widziałem ale mniej więcej o tym filmie wiem. Właśnie go ściągam ale całą wersję nie mini serialową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones