PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115153}
4,6 828
ocen
4,6 10 1 828
Stacyjka
powrót do forum serialu Stacyjka

Serial jest świetny. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że jest niszowy. Większość ludzi będzie nudził. Widać, że podejście twórcó nie było komercyjne, ten serial to raczej sztuka, dzieło artystów - piękne zdjęcia, muzyka i scenariusz. Do tego dochodzi świetne, inteligentne poczucie humoru. Ale taki serial dla inteligentnych i wrażliwych ludzi nie ma racji bytu w naszej kulturze, gdzie większość woli Kiepskich i filmy typu Termiator. To raczej obrazek dla koneserów, stąd takie noty. I tylko stwierdzam, że mi przykro, że takie filmy nie są w Polsce doceniane....
Mam pytanie: czy jest gdzieś dostępny cały serial? pozrawiam

ocenił(a) serial na 10
siwus202

Ballada w 13 odcinkach!
Świetny obraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 8
siwus202

serial rewelacyjny ma swój klimat , i to co lubię czyli pozytywni "zakręconych" bohaterów najlepszy był Henryk Krupa a cały serial był dostępny

ocenił(a) serial na 8
siwus202

Prawdopodobnie serial będzie powtarzany w nowym kanale TVP Seriale( kanał 65 w Cyfrze+). Nie mogę nigdzie znaleźć ramówki i dlatego nie wiem dokładnie w które dni i o jakich godzinach będą emisje.
Uważam, że to jeden z lepszych seriali współczesnych, bardzo klimatyczny. Mistrzowskie wstawki muzyczne(np. Traviata Verdiego), specyficzny humor, nietypowi bohaterowie- to atuty tego serialu. Polecam wrażliwcom:)

ocenił(a) serial na 7
siwus202

Mi również bardzo podoba się ten serial. Ma niepowtarzalny klimat, coraz rzadziej spotyka się takie coś w telewizji, gwarancją jakości może być np. obsada. Natomiast nie podoba mi się stwierdzenie autora tego tematu, jakoby "ludzie woleli Kiepskich". Siwus stawia tu Kiepskich w złym świetle, a moim zdaniem to jest genialny serial z tego względu, że za jednym zamachem zgarnia mainstreamową publiczność, a z drugiej strony częste drugie dna w scenariuszach zadowalają również bardziej wymagającego widza.

ocenił(a) serial na 9
brz

moglabym skopiowac powyzasza wypowiedz i podpisac jako wlasna:)

ocenił(a) serial na 7
delhi_lbn

Takowoż i ja. Żałuję, że nigdy nie mam szczęścia zobaczyć wszystkich odcinków. Klimat - to rzecz, z której twórcy tego serialu mogą być dumni. Większości produkcji u nas tego brakuje.
Zresztą w ogóle w zbliżonym czasie co "Stacyjka" powstało sporo ciekawych w różnym stopniu seriali, które jednak zginęły w mrokach niepamięci, bo "się nie sprzedały"... Smutne to, ale chociaż tyle dobrego, że TVP Seriale daje możliwość ich odświeżenia sobie.

ocenił(a) serial na 9
siwus202

Nie zgodzę się, sporo osób to oglądało w TV, to był pozytywny serial, taki ...po prostu miły, wciągający. To nie był sitcom dla tłumów, każdy odcinek z kilkoma postaciami i jednym pokojem (w stylu mieszkanie, szpital, posterunek), tam naprawdę dokonano majstersztyku. Stacyjka, zapomniana przez świat, który jednak czasem do niej zaglądał. Postacie to nie tylko rolnicy i starsze panie stojące pod kościołem (stereotyp wiejskiego klimatu), lecz osoby z pasjami, marzeniami, nie zostały przerysowane i to mi się strasznie spodobało.
Dzisiaj Ranczo chciałoby aspirować do takiego serialu, ale to nie to moim zdaniem, niby serial dla inteligentnych a ten młody ksiądz "uczony" wyraża się tak "uczenie", że chyba chce wyzwolić ignorancję widzów. Używa prostych pojęć, niestety proboszcz i wójtowa machają głowami nie wiedząc o co chodzi. Do tego w każdym odcinku jeden z bohaterów (albo dwójka) zachwala dotacje unijne dla wsi.
Stacyjka to piękny serial, pełen pozytywnej energii - warto zobaczyć, jeśli kiedyś TV go puści to chętnie odświeżę jego obraz sprzed lat.

ocenił(a) serial na 8
siwus202

to ciekawe, bo można doceniać i klasę takiego serialu jak "Stacyjka" i takiego jak "Swiat wg. Kiepskich" - jeden jest niszowy i używa cynicznego, absurdalnego poczucia humoru a drugi posługuje się poczuciem humoru dosłownym, wręcz prostackim i stara się dotrzeć do jak największej publiki - a ja i tak lubię oba ... po prostu doceniam szczerość przekazu a nie silenie się na coś czym się nie jest - takie "Ranczo" to naprawde poziom bliski dna ... i nawet dosyć zabawne scenki z żulikami przed sklepem go nie ratują

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones