PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685069}

Sense8

7,9 36 673
oceny
7,9 10 1 36673
6,7 3
oceny krytyków
Sense8
powrót do forum serialu Sense8

Całe dwa sezony obejrzałem w 2,5 dnia, niemożliwe jak ten serial mnie wciągnął. Ktoś napisał, że jest to jeden z nielicznych seriali, który się bardziej odczuwa niż ogląda i całkowicie się z tym zgadzam.
Wielu ludzi krytykuje serial za rzekomą "propagandę LGBT", szczególnie w pierwszych odcinkach, przez co tracą chęć na oglądanie dalszych losów bohaterów. Jako człowiekowi, któremu daleko od poglądów głoszonych przez osoby LGBT na początku też byłem trochę zniechęcony, jednakże po czasie zrozumiałem, że Sense8 więcej zyskał niż stracił na związkach Lito (swoją drogą wspaniała gra aktorska, zwłaszcza jak na aktora hetero) czy Nomi i cieszę się, że mogłem poznać ich historię.
Osobiście całkowicie zakochałem się w serialu po scenie karaoke w 4 odcinku 1 sezonu, która złapała mnie za serce. Ogólnie muzyka, podobnie jak zdjęcia, zasługuje na ogromne brawa.
Sense8 to wspaniała przygoda, która gwarantuje, że nasz wachlarz emocji będzie co chwilę wariował. Serdecznie polecam serial każdemu, gdyż każdy odnajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli pierwsze odcinki was nie przekonają, polecam dać serialowi drugą szansę. Nie pożałujecie :)

Granex

Miałem podobne przekonania jak ty. Co prawda trochę dłużej zajęło mi oglądanie tego serialu, bo aż 4 dni, ale dawno nic mnie tak nie wciągnęło. (nawet seriale Marvela na Netflixie czy Narcos).

ocenił(a) serial na 10
Granex

Cudowny serial, o ludziach, o sytuacjach i uczuciach, gdzie my w naszym kraju, nawet nie możemy pomarzyć. Dla mnie to był serial nie tylko o głębokiej przyjaźni ale o równości, równości we wszystkim. Nawet pisać mi się nie chcę czym dla mnie był SENSE8, bo za oknem szykuje się następna miesięcznica...

ocenił(a) serial na 9
typisb

Myślę, że nie warto mieszać Sense8 z polityką, to tylko obraza dla tak wspaniałego serialu ;)

ocenił(a) serial na 10
Granex

racja:)

Granex

Dzięki za ostrzeżenie bo nienawidze na siłę wplatanych wątków gejowskich (nie mam nic przeciwko gejom do momentu jak nie zaczynaja nachalnie pokazwyać swoich preferencji i jacy oni są zajebiści, normalni i pokrzywdzeni) więc serial ten odpuszczam.

ocenił(a) serial na 9
borik

Ja również za tym nie przepadam, jednakże po obejrzeniu tego serialu muszę stwierdzić, że wszystkie wątki z osobami homo zostały bardzo dobrze wkomponowane w fabułę, dzięki czemu nie ujmują temu serialowi a wprost przeciwnie ;)
Polecam przeboleć pierwsze wrażenia a ocenić dopiero po skończeniu serialu.

ocenił(a) serial na 8
borik

Podpisuję się obiema rękami. Nie mam nic przeciwko homoseksualistom tak długo jak w sferze publicznej nie obnoszą się z niczym. Nie mówię o kompletnym kryciu się ze wszystkim. Niech sobie chodzą za rękę czy się do siebie tulą jak i pary heteroseksualne, ale pokazywanie każdemu wokół na siłę "jestem gejem/lesbijką) strasznie odrzuca. Mam zresztą kilku znajomych homo, którzy mówią, że największym problemem homoseksualistów jest rak na ich społeczności, czyli cały medialny ruch LGBT eksponujący na siłę odmienność od reszty ludzi, chociaż gdyby naprawdę chciał działać na korzyść tych ludzi, zamiast ich odmienności pokazywałby ich normalność. Tu Wachowscy właśnie nieźle dali sobie radę wrzucając kilka takich wątków, ale na tyle sprawnie że bardzo mnie to nie odrzuciło poza może pierwszym odcinkiem

janfurmanek

Chyba Wachowskie xd

ocenił(a) serial na 8
luk11c4

Zwał jak zwał :D Ani jakimś wielkim zwolennikiem LGBT nie jestem, ani nie uważam żeby komuś trzeba było zabraniać robić ze sobą co im się podoba :P Ale nie czepiajmy się terminologii :D Wachowscy, czy Wachowskie, wiadomo o kogo chodzi :D!

ocenił(a) serial na 1
borik

Odpuść, ja się prawie porzygałem od tego gejostwa, wytrzymałem chyba do 3 odcinka..

ocenił(a) serial na 9
Robert_Masi

Ponoć największymi homofobami są ukryci homoseksualiści.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Granex

Gejostwa, transu, lesbijstwa w tym serialu jest tyle ile od poczatku zycia jeszcze nie widzialem - a jestem w polowie pierwszego odcinka drugiego sezonu :) Trzeba przyznac iż propaganda lgbt robi swoje, bo kiedys pewnie bym sie porzygal, a teraz chwile wytrzymam nim zaczne przewijac. Zastanawiam sie tylko dlaczego w tym filmie wszystko juz bylo pokazane oprocz piersi hinduski Kali - czyli idziemy juz grubo.

Chomik_88_

Jestem 100 % hetero a jednak serial bardzo mi się spodobał.

ocenił(a) serial na 9
Granex

zgadzam się z toba w pełni, ktoś kto ma jakieś ale do LGBT, może się zrazić. Ja oglądam po raz 4-ty... a mix 4 non blondes od Blue jest zajebisty. Puszczam sobie na YT

https://www.youtube.com/watch?v=Jref4bWvRLs

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones