PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9998}
6,9 790
ocen
6,9 10 1 790
Sława i chwała
powrót do forum serialu Sława i chwała

ale książke nic nie zastąpi,polecam lekture książki '' sławy...''-wspaniała!
film też gorąco polecam

ocenił(a) serial na 10
meineshelter

Tyle nędznych seriali powtarza się do znudzenia. Tymczasem "Sława..." przemknęła. Ja lubiłam klimat tamtego obrazu. Bonaszewski był wspaniały.

ocenił(a) serial na 9
garbalka

Przemknęła, bo to serial raczej niepodobny do takich, jakie się u nas robi i lubi. Nie lepi się od patosu, śmierci bohaterów nie są uheroizowane, tylko głupie i bezsensowne, ludzie kierują się niskimi pobudkami, takimi jak zazdrość itd itp. Tu się nic nie udaje, nic nie wychodzi, tak jak "trza", każda miłość kończy się klęską albo rozczarowaniem, jak się już pokazuje jakąś bitwę, to przegraną (np. Kaniów). I jeszcze ten tytuł - taki cholernie przewrotny...
Dla mnie to serial naprawdę wyjątkowy, ale nie dziwię się, że nie jest lansowany w telewizji.

użytkownik usunięty
selene_

Do tego dodam jeszcze, że Iwaszkiewicz to intelektualista, podobno łatwo przekładany na ekran, ale serial nie wpisuje się w kanon seriali łatwych, pięknych i przyjemnych. Pogłębiona analiza psychologiczna postaci... serial wspaniały.

ocenił(a) serial na 7

Trochę wątki się rwą, 1926 rok a tu już 1937, ale za to pierwowzorem Egdara był Karol Szymanowski, dalszy kuzyn Iwaszkiewicza, a pierwowzorem Hani, córki stróża, która śpiewała, była Ganna Walska, pochodziła z plebsu, miała kilku mężów jak Hania i jeden z nich kupił jej teatr żeby mogła w nim śpiewać ponieważ porządne teatry nie chciały jej angażować, gdyż śpiewała podle.

"...serial nie wpisuje się w kanon seriali łatwych, pięknych i przyjemnych. Pogłębiona analiza psychologiczna postaci..."


Czyli jak to u Iwaszkiewicza.

ocenił(a) serial na 9
garbalka

Bonaszewski, Żebrowski, Łukaszewicz, Adamczyk, Gładkowska, absolutnie wszyscy aktorzy świetni. A w epizodzie wystąpiła nawet Nina Andrycz. Serial wybitny, teraz powtarzają w jedynce. Warto zobaczyć kawał dobrego kina.

e_korniluk

Nigdy nie trafiłam wcześniej na ten serial. Bardzo dobry i jaka obsada

ocenił(a) serial na 10
meineshelter

Mój starszy grał jeden Epizod w tym serialu ;)

meineshelter

Prawda jest taka, że w serialu nie ma dokładnie wyjaśnionych powiązań między bohaterami, jest dużo skrótów.
Wiem, bo oglądałem z osobą, która nie czytała książki i musiałem tłumaczyć.

Wg mnie serial powinien mieć 2-3 odcinki więcej, a przy zmianie aktorów powinna być nota, która informuje o tym kto kogo gra.

Nie jest lansowany, bo pokazuje prawdę, a ona nie zawsze jest korzystna dla pokazującego, czyli tv i jej propagandy.


Lord_Satham

Traktują go w TVP tak samo, jak świetny i realistyczny serial "Popielec" - też dawkują ostrożnie i na niszowych kanałach.

A odcinków kręci się w III RP tyle, na ile uda się wyżebrać kasy. Oszczędzania nie ma tylko na ogłupiaczach - telenowelach, czy programach typu "szoł".

ocenił(a) serial na 7
jan_niezbedny0

100% Prawdy. Tylko głupoty się liczą, a dla wartościowych treści kasy nie ma.

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

Tu epizod z moim Tatą https://youtu.be/Midl6BnqgZ8

ocenił(a) serial na 7
Lord_Satham

Masz rację, ciężko zrozumieć te wszystkie powiązania rodzinno-towarzyskie bez znajomości książki. Trochę za dużo było intryg rodem z latynoamerykańskiej telenoweli, ale za to pięknie przedstawiono w tym serialu bezsens wojny, z ukazaniem folksdojczów, szczurów uciekających zagranicę w chwili zagrożenia i polskich powstańców przekonanych, że idą na pewną śmierć, a nie po wieczną chwałę.

ocenił(a) serial na 8
meineshelter

Rolę Oli Gołabkowej ciotecznej siostry Józia Royskiego, żony cukiernika Gołąbkapierwszej i pierwszej miłości Spychały gra w serialu Joanna Mastalerz. Kiedy wreszcze filmweb porawi błąd?

rawkaz

A później Joanna Bogacka, ktorej zdjęcie też czeka na poprawkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones