PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634694}

Revolution

6,5 9 130
ocen
6,5 10 1 9130
Revolution
powrót do forum serialu Revolution

Uwaga Spoiler
Jak dowiadujemy się z retrospekcji, projekt nanobotów nie wyszedł do końca, bo naukowcy zakładali, że chcą wytworzyć, energię, a wyszło odwrotnie. Nanoboty ją pochłaniały. Wojsko nie widziało w tym porażki tylko sukces. Jak również wiemy z serialu nanoboty przyjmują tylko dwie komendy: "pochłoń energię", "replikuj się". Aby przywrócić energię należało zatrzymać protokół wydający polecenie "pochłoń energię". No i energią przestała być pochłaniana. Ale jakim cudem zapaliły się światła i wszystko zaczęło działać, skoro baterie i akumulatory się z pewnością rozładowały w ciągu tych 15 lat. A nawet jeśli nie, to elektrownie przestały pracować i przestały wytwarzać energię, a co za tym idzie nie mogła się ona pojawić od tak w jednej chwili na 5 minut. Nie po blackoucie na globalną skale.

nosferatum89

Energie mozna wytworzyc w latwy sposob z tego co pamietam z fizyki , ona jest w przyrodzie itp a skoro znalezli w serialu sposob na zatrzymanie jej przeplywy to znalezli rowniez sposob na jego przywrocenie . Poza tym co maja elektrownie wspolnego z akumulatorem w aucie czy innym takim pojezdzie , poza tym sa generatory zapasowe w szpitalach itp wiec jesli mialoby to jakikolwiek zwiazek z zwyklymi elektrowniami to wylaczenie ich nie spowodowaloby zatrzymania sie pojazdow i braku mozliwosci wytworzenia energii ... przeciez dalej by mozna bylo pozyskac energie z wiatru czy z pradu wody , a zrobic urzadzenie umie pewnie wiekszosc fizykow czy tam innych naukowcow . Tak wgl. to jest serial i tu nie ma co dociekac jak to sie stalo , bo sam fakt ze w ktoryms odcinku ten gruby ma zegarek na rece , co teoretycznie jest bez sensu skoro nie ma zasilania to i tak wskazowki sie nie porusza , ale nie ma co wnikac ... Nie szukaj sensu w serialu , bo 99% seriali go nie posiada . Moze cos wiecej powiem na ten temat jak obejrze pozostale odcinki narazie jestem na bodajze 9 1 sezonu , wiec duzo do powiedzienia nie mam .

ocenił(a) serial na 7
Darthalex

Zegarek może być nakręcany - nie ma w nim żadnej elektroniki czy złożonych mechanizmów.

V3X_

Raczej nie wygladal na nakrecany , ale nie bd sie sprzeczac bo to tylko migawka wiec ciezko cokolwiek powiedziec . Nie jestem fizykiem ale nakrecajac zegarek wytwarzamy energie , tak jak da sie zasilic zarowke przez prace "miesni" jakis rower czy cos tak samo chyba jest z zegarkiem ze zeby wpedzic go w ruch potrzebna jest energia , ktora wytwarzamy poprzed nakrecanie go (a kazdy rodzaj energii jest blokowany przez te nanoboty) , chociaz nie wiem moge bredzic bo nie znam sie na fizyce a tym bardziej na zegarkach , a ze wzgledu na pozna pore moj tok myslenia moze byc calkowicie bledny i niepojety

Darthalex

poprzez*

ocenił(a) serial na 7
Darthalex

Który to odcinek z tym zegarkiem? ;)

Poza tym, poprzez nakręcanie nie wytwarza się energia elektryczna, a jedynie coś jakby (mówiąc na chłopski rozum) sprężyna która jest odpowiednio naciągana i która z upływem czasu kurczy się dzięki czemu wskazówki poruszają się.

Nie jestem specem od zegarków - napisałem jak to mniej więcej wygląda.

Darthalex

Ja skończyłem Elektrotechnikę, więc wiem więcej niż uczą na fizyce, faktycznie energię można łatwo wytworzyć, np. z cytryny. Ale uruchomienie elektrowni nie jest łatwe, może generator by odpalili w te 5 -10 minut, ale nie elektrownie. Zaznaczam, ze nie chodzi mi o generatory spalinowe i akumulatory, które jakimś cudem mogły pozostać naładowane. Chodzi raczej o ujęcia, na których zapalają się światła w całych miastach - według mnie te ujęcia są błędne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones