PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742391}

Quantico

7,0 6 810
ocen
7,0 10 1 6810
Quantico
powrót do forum serialu Quantico

Jestem w lekkim szoku, bo ten finał był naprawdę dobrze zrobiony jak na ogólny poziom serialu. Zwłaszcza pierwsze 10 minut wyjaśniające jak działał Liam przez ten cały czas.
Drugi sezon strasznie naciągany. Byłem przekonany, że nikt tego nie ogląda poza mną a tu zaskoczenie i jest już zgoda na drugi sezon.

siweq

Dobry był finał, jeszcze lepszy (moim zdaniem) odcinek przedfinałowy. W ogóle mam wrażenie, jakby przed końcem wrócili do skondensowanej akcji pierwszych odcinków, jeszcze ją przyspieszając. Dobry finał zachęca do obejrzenia drugiego sezonu, choćby po to, żeby sprawdzić, jak praca Alex w CIA będzie się miała do tytułowego Quantico :-) (choć oczywiście to nie Alex może być główną postacią kolejnego sezonu, a ktoś, kto zostanie szefem/szkoleniowcem w bazie).
Zostało wiele niewyjaśnionych wątków, nie tylko z panią senator, ale też choćby Calebem (jego telefon po "ucieczce" z domu...). Czyżby udawał przyjaźń z Alex, żeby mieć ją na oku? Każda z dotychczas wprowadzonych postaci ma potencjał, nie odkryła jeszcze wszystkich kart albo (bliźniaczki) może nieźle namieszać.
Serial oglądało w USA średnio 4 mln widzów - może nie tak wiele ("Castle" z wyższą oglądalnością został zakończony), ale ma spory udział widzów z grupy targetu reklamowego. Pilot otrzymał świetne recenzje krytyków na Rotten Tomatoes; publiczności mniej się podobał, więc z 12 początkowych milionów widzów spadł do jednej trzeciej. W każdym razie wzbudził zainteresowanie na tyle, żeby dać mu szansę. Liczę na to, że drugi sezon zostanie lepiej napisany pod względem dramaturgicznym, bez waty w środkowych odcinkach :-)

ACCb

Caleb zaraz po ucieczce z domu zza tego murku dzwonił do Shelby

siweq

Naprawdę? W takim razie umknęła mi ich relacja na planie współczesnym...

ocenił(a) serial na 9
ACCb

wiadomo kiedy ma być premiera drugiego sezonu? :D

kiczorek

Zapowiadana jest na "nie wcześniej niż lato 2017", bo rozpoczęcie zdjęć do 2 sezonu planowane jest na lipiec, a postprodukcja na maj przyszłego roku.

ocenił(a) serial na 7
ACCb

Co ty gadasz!!! Sezon na pewno będzie wtedy co "Once Upon a Time" czyli gdzieś pod koniec września, a nie w maju!!!

wojtek1993_filmweb

Może przeczytaj najpierw uważnie, a dopiero potem wykrzykuj :-)
Od postprodukcji (montaż, muzyka...) do emisji mija zwykle kilka miesięcy. Wrzesień/październik jest jak najbardziej prawdopodobny.

ocenił(a) serial na 7
ACCb

Napisałeś,że montaż muzyki itp.na rok 2017,a to będzie jeszcze 2016.

wojtek1993_filmweb

Rozpoczęcie zdjęć - lipiec 2016, rozpoczęcie postprodukcji - maj 2017, rozpoczęcie emisji - "nie wcześniej niż latem 2017" (a więc najprawdopodobniej jesienią 2017). Już bardziej zrozumiale nie potrafię :-)

ocenił(a) serial na 9
ACCb

dzięki wielkie :)

siweq

Po tych kiepskich i średnich odcinkach wreszcie dostaliśmy naprawdę dobry finał. Może i był trochę naiwnie ale jak dla mnie wyszło OK. No i poznaliśmy większość odpowiedzi, kadeci skończyli szkolenie, a zamachowiec został odkryty i ukarany. Jak dla mnie mógł być to ostatni epizod serialu, nie widzę potrzeby kręcenia dalszych odcinków.

Moja ocena 4/6

Cały sezon dostaje 3,6/6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones