Przyjaciele (1994-2004)
Przyjaciele: Sezon 5 Przyjaciele Sezon 5, Odcinek 15
Odcinek Przyjaciele (1994-2004)

Ten z dziewczyną, która bije Joeya

The One with the Girl Who Hits Joey 22m
8,8 1 247
ocen
8,8 10 1 1247
Przyjaciele
powrót do forum s5e15

Dziewczyna bijącą Joey'a

ocenił(a) serial na 10

Kocham Przyjaciół miłością prawie bezwarunkową. Jednak oglądając ostatnio powtórki natknęłam się na odcinek w którym Joey żali się przyjaciołom, że dziewczyna go bije, a oni go wyśmiewają. Kiedyś mnie to śmieszyło ale po latach uważam, że w bardzo szkodliwy sposób przedstawiono sprawę. Szczególnie, że ciągle jest przekonanie, że kobieta nie może bić i znęcać się nad mężczyzną. Słyszymy: nie mogłeś jej oddać? albo nie bądź ciotą. Mężczyźni wstydzą się mówić o tym, są wyśmiewani przez rodzinę, znajomych. W serialu przyjaciele mieli zJoey'a niezły ubaw. Serial w tamtym czasie był dość mocno popularny i uważam, że powielał szkodliwe wzorce. Wiem, że to sitcom i nie powinnam doszukiwać się tu jakiejś większej głębi ale poruszyło mnie to. Szczególnie teraz po wypłynięciu sprawy ze znęcaniem się Amber Heard nad Johnnym Deppem.

ocenił(a) serial na 10
Morgaii

Nie tylko ten wątek jest wiele wiele więcej takich rzeczy, na które teraz zwracam uwage a w wieku 10, 13 lat człowiek nie był świadomy.... serial był kultowy i poruszał wiele kwestii, relacji, tematy związków, rodziny, które niekoniecznie w moim mniemaniu są dobre ....

ocenił(a) serial na 8
Morgaii

Nie miałabym takiego odczucia. Ostatecznie jak ta dziewczyna zaczęła w ten sam sposób się zachowywać w stosunku do innych okazało się, że nie jest to samo zabawne, ani przyjemne. W ostatecznym rozrachunku odebrałam too właśnie tak, że nie należało z tego powodu śmiać się z Joego, a jego narzekania były słuszne.

Morgaii

Serial był kręcony w latach 90. Z takich rzeczy robiono sobie wtedy żarty (nie)stety. W całym sitcomie pełno jest żartów stereotypizującyh płeć, orientacje seksualną czy nawet poziom społeczny. Wychowałem się na 13. Posterunku i Świecie wg. Kiepskich i mimo, że jestem osobą LGBTQ+, te wszystkie żarty wciąż mnie śmieszą. Nie uważam ich za obraźliwe, były dostosowane do ówczesnej publiczności. Poza tym, jak się śmiać, to przede wszystkim z siebie :)

ocenił(a) serial na 10
Morgaii

To tylko sitcom, tu jest pełno czarnego humoru, polecam zluzować XDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones