PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 382
oceny
8,3 10 1 335382
8,8 21
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Rachel kariera?

ocenił(a) serial na 7

Ja obejrzałam cały serial dopiero niedawno na Comedy Central. I postać Rachel mnie mega wkurza. Cały czas jest jak pająk, który nie pozwala Rossowi się uniezależnić od niej. Rozbija jego każdy związek. Każdy. A jak rozbije i rywalka znika to traci zainteresowanie nim. Po drugie. Czy ktoś może mi wyjaśnić fenomen jej kariery? Jakim cudem taka ameba intelektualna robi karierę w czymkolwiek? To że lubi mode i lubi się stroić nie oznacza, że ma kompetencje by robić kariere w świecie mody? Dziś mogłaby być influ ale wtedy? Niby czym ona się zajmowała? Marketingiem? Ja się tym zajmuję. To wymaga analitycznego myślenia i analizowania danych sprzedażowych. Rachel cały serial pokazywała się jako osoba skrajnie mało bystra. Wyżej asystentki , nawet świetnie ubranej, skoro się znała na modzie , nie miała prawa pracować. Nagle chcą nam wmówić, że intelektualny taboret, nie potrafiący nawet dodać 2 do 2 zostaje dyrektorem? Czego ja się pytam? Nie pokazano jej żadnych talentów. Nic co by uzasadniało jej nagłą karierę. Rozumiem, że taki był pomysł na te postać, że z rozpieszczonej dziewczyny ma się zamienić w niezależną kobietę. Nie pokazano jednak jak to się stało. Niby przez 5 sek była jakąś asystentką ,ale niby jakim cudem awansowała. Skończyła jakieś dodatkowe kursy, studia? Nie rozumiem tego. Jest to skrajnie niewiarygodne.

ocenił(a) serial na 10
Barbarra_Ra

Była jak krytyk filmowy, mówiła to fajne się pryzmie to złe nie znajdzie klientów :)
Nie znam się na świecie mody, ale zakładam ze jednak jest ktoś taki kto ocenia projekty masówek i decyduje o posłaniu tego dalej do produkcji. Tak samo jak filmami scenariuszy itp nie przeszło przez filtry studiów, przez co nie dostały szansy na powstanie.
Co do ich związku to na tym polegał ogólny jego zarys, że byli jak słońce i planeta krążące w około niej, bisko i daleko, zależni od siebie, a jednocześnie np na orbicie sa inne planety czy księżyce.
Zamierzenie twórców, za pewne na podstawie własnych przeżyć, nie raz w gronie przyjaciół są tacy co mają się ku sobie, czasem coś próbują i udaje się lub nie,

ocenił(a) serial na 7
not2pun

Chyba masz rację. Choc przeczytałam kilka komentarzy i większość uważa Rossa za toksycznego. Że niby zazdrosny i zaborczy, tylko że on nie rozbija jej związków. Nawet jak jest zazdrosny to nic nie robi a ona knuje, kokietuje, rozbija ślub. Przeciez to co ona robi jest skrajnie złośliwe, zaborcze, wredne i toksyczne właśnie. Rossa może poniosło na początku, gdy ona zaczęła pracować, ale potem już starał sobie ułożyć życie. A ona krążyła non stop i sie wtrącała. Okropna postać.

ocenił(a) serial na 10
Barbarra_Ra

Nie wiem czy widziałeś odcinek w którym Ross się tłumaczy, że przerwę, to też go pokazuje w złym świetle. Ogólnie ich relacje dość burzliwe, to jest zabawne i smutne za razem, ale ich związek wypełnia serial od pierwszego do ostatniego sezonu. Nie chce mówić ze to jest jakiś toksyczny związek, ale na pewno burzliwy.

ocenił(a) serial na 7
not2pun

No to pewnie Ci sie nie spodoba moja odpowiedź, ale ja w tym sporze, czy mieli przerwę czy nie stoję po stronie Rossa, choć wiem, że większość kobiet jest po stronie Rachel:) Taka przerwa to jest zerwanie. Czasowe czy nie, ale zerwanie. W dodatku zadzwonił i odebrał Mark. Sprawa była jasna. To Rachel tu namieszała. Gdyby mój chłopak zaproponował "przerwę" a potem zobaczyłabym go z nowa laską uznałabym, że jestem singielką i to co zrobiłabym z tym czasem to wyłącznie moja sprawa.

ocenił(a) serial na 7
not2pun

Naturalnie gdybym to ja zerwała a mój luby zamiast, jak Pan Bóg przykazał, załamać się i błagać o drugą szansę, przespałby się z jakąś zdzi****rą to byłabym śmiertelnie obrażona i uznałabym, że mnie zdradził:):):):):)

ocenił(a) serial na 10
Barbarra_Ra

Cała ta sytuacja wywołała naprawdę zabawną lawinę następstw, która mogli przywoływać wiele razy.
Wiadomo z punktu czysto teoretycznego mieli przerwę, więc Ross jest "czysty" ale kto tak robi że w kilka godzin po ogłoszeniu przerwy wskakuje do łózka z inną, wiadomo alkohol rozgoryczenie, złość, to częściowe wytłumaczenie, samo poczucie winy u Rossa. Fajnie wykorzystali to też z listem14 stron obustronny :D.
Sam Ross w serialu też wyszedł na kobieciarza, bo to dość często zmieniał partnerki, może nie był przy tym jak Joey, który kobiety traktował jak jednorazowe rękawiczki, ale jednak był kochliwy.
Przyznam się że przez ostatnie 5 miesięcy oglądałem ten serial, wcześniej (jak serial był na bieżąco w TV)widziałem pojedyncze odcinki, ale chyba byłem za młody by serial do mnie trafił, a teraz po obejrzeniu całości, jakoś wczoraj obejrzałem ostatni odcinek i dziś czyje taki smuteczek że to koniec.
Pewnie dlatego moja ocena taka wysoka, bo to pierwszy serial tego typu który obejrzałem cały i naprawdę chciało mi się to zrobić, bo to często ogląda się coś z nudów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones