PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 394
oceny
8,3 10 1 335394
8,8 21
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Oglądając dzisiejszy odcinek rzuciło mi się w oczy, scena gdy przyjaciel "naukowiec" Davida powiedział że Mińsk leży w Rosji, a przecież od 1991 jest stolicą Białrousi.
Jak myślicie celowy zabieg czy niewiedza twórców?

ocenił(a) serial na 10
polishserial

Ogólnie rzecz biorąc to amerykanie mają niską wiedzę na temat geografii europy. Ale myślę że scenarzyści "Friends" nie pozwolili by sobie na taką wpadkę i był to celowy zabieg.

ocenił(a) serial na 10
wierzcho

Mi też to strasznie biło po oczach jak oglądałam. W dalszych odcinkach (coś około 8 sezonu, już) nie jestem pewna, ale jest zrobiona ta sama pomyłka, więc albo zrobili to "niechcący" i postanowili w to brnąc dalej, albo celowy zbieg.

awiater

Amerykanie to naród prosty i niedouczony ;)
Może aby zbyt nie namieszać rodowitym mieszkańcom USA w głowach, twórcy specjalnie podali, że Mińsk leży w Rosji. Myślę, że większość Amerykanów w ogóle nie wie, że jest takie Państwo czy cokolwiek innego jak Białoruś :)

ocenił(a) serial na 10
Itomahawk

... i jak Polska, a to smutne, bo w Polsce mają najwięcej fanów! : D

awiater

Też mi się to strasznie rzuciło w "uszy" ;)
Bardzo się interesuję Białorusią, pisze nawet blog na ten temat i zamieściłam tam ową wpadkę-choć i poziom Polaków też nie jest zbyt rewelacyjny w tym temacie...

Mnie się wydaje ze to była naprawde pomyłka, a nie celowy zabieg. Po jaką cholere mieliby robić z widza kretyna i mylić Mińsk,tzn. Białoruś z Rosją ?????
Jak już chcieli zaznajomić Amerykanów że istnieje coś takiego jak miasto Mińsk, to przynajmniej mogliby podac gdzie naprawde leży....

Mylić się rzecz ludzka:)
ps. w dalszych odcinkach ta wpadka jest nadal kontynuowana...

marharytka

Ps. zresztą mi się wydaje, że dla Amerykanów (jak i większości świata) Rosja, Białoruś i Ukraina to jeden i ten sam twór, stąd ta wpadka.
Może nadal im w głowie ZSRR?

Nawet wielu Polaków kwestionuje coś takiego jak język białoruski czy ukraiński zrównując go z rosyjskim....
więc co się dziwić dalekiej Ameryce :p?

marharytka

Si :) A nieżyjąca Lady Diana myślała, że Polska to gatunek sera.

P.S. Pomimo "ułomności" Amerykanów całkiem fajnie mi się mieszkało kilka ms-cy w USA.
Potem wróciła szara polska rzeczywistość i szarzy niezadowoleni z życia ludzie (ale to pewnie grupa osób, którzy nie oglądali Friendsiaków) heh

Pozdro :)

ocenił(a) serial na 10
Itomahawk

Nie no Mińsk od 1991 roku należy do Białorusi bo wtedy Białoruś odzyskała niepodległość wraz z wieloma innymi krajami.Ale z tą Rosją to przesadzili. Ale jak kręcili ten odcinek to chyba był 1994 lub 1995 więc jeszcze mogło im zajeżdżać sowietami :D Ale fakt amerykanie mało znają się na geografii. Przeciętny jankes tyliko wie gdzie jest USA,Kanada i Kuba.

użytkownik usunięty
yoyogi5

A może poprostu "usytułowali" Mińsk w Rosji, żeby pokazac jakimi to "naukowcami" są David i Max :D
Zresztą Amerykanie nie za dobrze znają sie na geografii-Ameryka w centrum świata :))
Ale serial i tak świetny :D

ocenił(a) serial na 10

To mogli powiedziec, że do Moskwy jadą. Chamsko tak wprowadzac ludzi w błąd, bo nie chce wiedziec ile dzieci w Ameryce napisało (lub co gorsza - powiedziało), że Mińsk leży w Rosji.

awiater

Myślę że to był ukłon w stronę aktorki Lisy Kudrow czyli Phoebe- jej przodkowie pochodzą ze wsi pod Mińskiem i przed laty wyemigrowali do USA ale wtedy kiedy emigrowali Mińsk należał do Rosji i stąd pewnie pomyłka

polishserial

raczej olewka z ich strony ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones