PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 225
ocen
8,3 10 1 335225
8,8 20
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Na forum 'Will & Grace' był podobny temat. Który z tych seriali, według was, zasługuje na miano najlepszego serialu komediowego/sitcomu?
Obecnie po raz pierwszy oglądam "Frasier" i jestem bardzo zadowolony (mimo trochę zniechęcającej oceny na fb). "Will & Grace" cenię za świetne dialogi, humor i Megan Mullally jako Karen. Przyjaciele mają fajną obsadę i przyjemny humor sytuacyjny.

ink1313

Zdecydowanie Will & Grace. Karen jest niesamowita, a jej postać to mistrzostwo świata, ale kocham równie mocno całą obsadę. Fajnie, że powrót po latach się udał i dostaliśmy dodatkowe dwa sezony (trochę szkoda oryginalnego zakończenia, ale cóż) - zupełnie jakby nic się nie zmieniło, tylko aktorzy bardziej leciwi :)
Dziwne, że nigdzie nie można/nie da się obejrzeć w Polsce.

Dandylion

Will & Grace aktualnie emituje tylko FOX Comedy (sezon 3). O ile się nie mylę, mieli też emitować premierowe odcinki.

Dandylion

Chyba warto dodać, że David Schwimmer (Ross) wystąpił/nadal występuje w najnowszych odcinkach Will & Grace i to chyba jako potencjalny chłopak dla Grace, Noah. Zupełnie do siebie nie podobny i fajnie.

ink1313

Nie jestem na bieżąco i nie chcę spoilerować, ale chyba już nie pojawi się w nowym sezonie :(

ink1313

Frasier nadawany dokładnie w tych samych latach co Przyjaciele zmiażdżył ich pod względem nagród i recenzji stając się najbardziej nagradzanym serialem w historii. Przyjaciele- 6 Emmy, Frasier- 37 w tym jako jedyny serial w historii (obecnie jeden z dwóch) emmy dla najleszpego serialu roku przez 5 lat z rzędu. W przeciwieństwie do Przyjaciół był zabawny, bardzo inteligentny i błyskotliwie napisany. Więc zdecydowanie Frasier.

Lukasz641

Patrząc pod względem nagród i nominacji to rzeczywiście:
Przyjaciele<Will & Grace<Frasier
Jeśli chodzi o oceny na filmwebie, to panuje odwrotny trend.
A patrząc na liczbę ocen: to Will & Grace jest w Polsce najmniej popularny.

ocenił(a) serial na 10
ink1313

Bo nie był tak wyświetlany, ogólnie najczęściej byli pokazywanie Przyjaciele i ludzie ich znają. Jak dla mnie Frasier fajny ale nie każdemu przypadnie do gustu. Co do Willa i Grace nie mogę się wypowiedzieć bo praktycznie tego nie znam.

marta86_16

Gdzieś czytałem, że kiedyś wyświetlali Willa i Grace z dubbingiem. Nie wyobrażam sobie jak to wyszło. :)

ink1313

Wszystkie te 3 seriale miały wersję z dubbingiem. Przynajmniej jeden sezon.

Lukasz641

Sprawdziłem i choć szykowałem się na to, że skwaśnieje mi mina to ten dubbing wcale nie był taki zły.

ocenił(a) serial na 4
ink1313

Frasier może i był bardziej nagradzany, ale koniec końców wydaje mi się że to Przyjaciele bardziej pozostali w świadomości widzów ( na pewno polskich ) a to się koniec końców liczy się najbardziej .

Cobros

Frasier też chyba wraca po latach w jakiejś formie. Will & Grace wskrzeszono skutecznie, może tutaj będzie podobnie.

ink1313

zdecydowanie Przyjaciele. Will&Grace nie specjalnie mnie bawi, a każdy z odcinków Przyjaciół mogę oglądać milion razy i za każdym razem szczerze mnie będzie rozbawiać. Frasiera oglądałam lata temu - miałam słabość do wątku z Daphne i Niles'a. całkiem zabawny serial, ale nie aż tak jak Przyjaciele :) tak więc jak dla mnie Przyjaciele są bezapelacyjnie najlepszym serialem komediowym / sitcomem ever

ocenił(a) serial na 7
isobel

To fakt :-) Drażni mnie tylko ten śmiech w tle,w niektórych sezonach był nadawany zbyt często i zbyt głośno,co strasznie męczyło.Nie wiem kto wymyślił te "publiczne" śmiechy... ;-/ chociaż niektóre sezony były nagrywane na żywo,może to z tego powodu.

ink1313

Friends ,Frasier niezły ale to nie to samo co Przyjaciele natomiast Will & Grace jest średnie ( chyba fox comedy ma kiepskie tłumaczenie).

Ruben_fw

Właśnie. Też tak myślałem, że sporo żartów ginie w tłumaczeniu.

użytkownik usunięty
ink1313

frasier i friends to moje ukochane seriale lata płyna starzeje sie sie ale te seriale niezmiennie to u mnie nr jeden

Oglądałaś może Will & Grace? Ja widziałem tylko angielską wersję. Nie wiem, czy dubbing nie psuje odbioru.

ink1313

Fajny był odcinek Will & Grace (sezon 7) o tym, że pokończyły się już kultowe seriale (Przyjaciele i Frasier). W tamtym czasie trwał tylko W&G.

ink1313

https://willandgrace.fandom.com/wiki/No_Sex_%27n%27_the_City

ink1313

Moim zdaniem Will & Grace. Nie widziałam wszystkich odcinków Przyjaciół, ale Will i Grace jest dla mnie zbyt kultowe i zabawne żeby postawić na innym miejscy niż pierwsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones