PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120373}

Przyjaciółki

Girlfriends
4,9 360
ocen
4,9 10 1 360
Przyjaciółki
powrót do forum serialu Przyjaciółki

a nawet jeśli, to co z tego ? A jeżeli byłby to film z białymi kobietami, które obrażają czarnych. To by było w porządku ? Sorry, ale kiedy my - czarni i mulaci - mamy szanse wziąść na was odwet i poczuć się w pewnym sensie normalni ? Wiecie ile razy się na mnie patrzą w autobusie albo na ulicy ? I co i jak o mnie mówią w swoich komentazrach ? Lubię ten serial. Moze nie jest zabawny, ale interesują mnie dalsze losy głównych bohaterek.
I do cholery nie mówcie, ze jest rasistyczny w stosunku do białych. Odkąd biali nauczyli się posługiwać strzelbą, batem i swoją "złą połową mózgu" odpowiedzialną za wymyślanie coraz to nowszych i bardziej okrutniejszych tortur dla czarnych niewolników, jesteśmy poniżani, mieszani z błotem i traktowani jako gorszych. nawet jeżeli się mówi, że zwiększyła się tolerancja dla kolorwych ("Bo wybrali czarnego prezydenta". I co z tego ? On jest Mulatem, do cholery. Miał białą matkę i czarnego ojca, niedouki) to i tak zawsze znajdzie się ktoś kto nie zakceptuje mnie właśnie z tego powodu. Zresztą nigdy nie zapomnę, gdy w podstawówce miałąm spięcie z sukowatą koleżanką, której wytknęłam, że jest wredna, na co ona do mnie, ze jestem czarna. chociaż użyła innego, obraźliwego dla mnie określenia. naprawdę, niezbity argument. Skoro już tak zaczeliście się spierać o sprawy społeczno-rasistyczne, to też dodałam co nie co od siebie...

isobel

Nienawidzisz białych tak jak ja Niemców. Ale wszystkich czy tych z którymi
miałaś problemy? Dzięki Twojemu postowi zauważyłem analogię i sam się z
siebie śmieję.
Masz problem z zaściankowością ludzi, wyprowadź się do dużego miasta, gdzie
przestaniesz się rzucać w oczy. No chyba, że jesteś atrakcyjna.
Chcesz tolerancji a sama ziejesz nienawiścią. Daj ludziom szanse, czystą
kartę i przestań zrzędzić.

MikeParcero

Zaraz, zaraz, kolego... ja ? Nienawidzę białych ? Moja matka jest biała. Ja z resztą też jestem w połowie - tak jakby - biała. To, że jestem Mulatką i mówię o sobie "czarna", nie oznacza, że mam jakieś uprzedzenia do białych. Czy coś. Naprawdę, przykro mi, ze tak założyłeś czytając mojego posta... Po prostu chodziło mi o to z tym serialem, że to jest tak jakby... mój świat. Z perspektywy innych oczu. A gdy czytałam innych komentarze, przypomniały mi się moje przykre sytuacje gdzie główną rolę grałam ja i mój kolor skóry i innych rasistów, którzy jako moją wadę postawili właśnie tą cechę mojego charakteru. Zresztą zawsze daje ludziom drugą szansę... i ja nie zrzędze. Mło osób pragnie mnie wysłuchać, dlatego tylko w internecie mam okazję się wypowiedzieć na ten - powiedzmy, przykry - dla mnie temat. I... jeszcze jedno. Ja mieszkam w dużym mieście. W stolicy, w Warszawie. Wieś to nie moje środowisko życia.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 5
isobel

Okej ja jestem biały ty jesteś mulatką, ale co to ma wspólnego z tym serialem?

Isobel nie odbieraj mnie jako rasistę, ale wiesz w kraju gdzie 95% ludzi ma biały kolor skóry "czarni", Azjaci itd będą przez niektórych osądzani jakby z góry.
Dla mnie nie ma znaczenia kolor skóry człowieka, jak mówisz po polsku, czujesz się związana z naszym krajem, jesteś tak samo Polką jak inne kobiety o "białej" skórze.

ocenił(a) serial na 1
2903

Po poście widać, że koleżanka po polsku mówi słabo (rasistyczny? - rasistowski, bardziej okrutniejszych? - okrutniejszych). Mówisz, że koleżanka się z Ciebie wyśmiewała w podstawówce? Lol -3/4 ludzi ma jakieś problemy z dzieciakami w podstawówce - ja byłam wyśmiewana z powodu głupiego nazwiska, a nawet z tego powodu, że moi rodzice byli po rozwodzie. A jestem biała... 1. Polska była odizolowana od reszty świata przez baaaardzo długi czas - weźmy chociaż PRL, kiedy to ciężko się było stąd wydostać oraz tu dostać. Dopiero od 20 lat Polacy widują ludzi innych ras (przynajmniej w realu)- z tego, co się orientuję, to głównie ludzie starsi mają jakieś z nimi problemy. 2. W tej chwili 3/4 Warszawy to ludzie ze wsi, bardzo często z jeszcze "wiejskim" sposobem myślenia, którzy nie tolerują nie tylko czarnych, ale też Żydów, Niemców, Rosjan i kogo tam jeszcze... a od 11.09 nawet Arabów 3. To smutne, że w tym dennym serialu widzisz jakiś dziwny sposób na "odwet" na białych - wszystko jest tu nieśmiesznie przerysowane (mam na myśli oczywiście charaktery i postępowanie bohaterek) i jeśli wszyscy "czarni" zachowują się tak samo - izolują się od białych, gadają cały czas o "czarnym braterstwie" itp. to czemu się dziwicie, że nie jesteście niekiedy całkowicie akceptowani w społeczeństwie? "Wszyscy nienawidzą Chrisa" też jest tak naprawdę rasistowski - ale jest śmieszny i pokazuje czasy, w których rasizm był realnym problemem, a nie był wydumany, na siłę i tak naprawdę zaściankowy jak w "Girlfriends".
Pozdrawiam i mam nadzieję, że wyzbędziesz się niechęci do białych, bo naprawdę nawet w Polsce nie jest jeszcze tak źle. Zwłaszcza jeśli już wyszłaś z gimnazjum. Mieszkam w okolicy, gdzie prowadzony jest przez Murzynów bar i jest ich mnóstwo w pobliżu mojego domu - mogę powiedzieć, że są lubiani, a przy tym otwarci i sympatyczni. Nie widzę jakoś tego polskiego rasizmu.

ocenił(a) serial na 2
agot

Rasizm w Polandzie? OFC że jest sam widziałem jak "łysi" butowali jakiegoś Azjatę. Czy coś zrobiłem? NIE. Ja sam i trzech przysterydowanych łysych = no thx. Dla mnie Azjatki i czekoladki niektóre (wszędzie zdarzają się paszczaki także nie pisze wszystkie) to naprawdę niezłe sztunie (mam nadzieje że kiedyś jakąś poznam bliżej.. ;) Pyzatym jak patrze na te babki i dziadków skrajnie prawicowych (aka Rydzyk Family) to ręce opadają...
Moja własna babka jak zobaczyła czarnego w tv to jebła że czarny jak diabeł... Smutna prawda jest taka: jeśli jesteś obcokrajowcem to radze spieprzać z tego ksenofobicznego i tak tak rasistowskiego kraju. Nie każdy taki jest ale w Polsce jest ich niestety wyjątkowo dożo... Osobiście uważam że trzeba być kompletnym burakiem jeśli się ocenia człowieka po kolorze skóry orientacji seksualnej czy wiary ale to tylko ja i zapewniam was że nie jestem w większości...
Co do samego serialu to już pisałem kiedyś, naprawdę mnie nie niesmieszy ten humor ale gusta są różne; dla mnie z zagranicznych imba komediowe seriale to Scrubs i Trailer Park Boys.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones