PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10001351}

Prognozy pogody i miłości

Gi-sang-cheong: Sa-nae-yeon-ae Jan-hok-sa Pyeon
6,8 581
ocen
6,8 10 1 581

Prognozy pogody i miłości
powrót do forum serialu Prognozy pogody i miłości

mocno średni

ocenił(a) serial na 5

jak w tytule średniaczek, momentami wręcz nudny, dziwne relacje między bohaterami, dziećmi i rodzicami, masa meteorologicznych terminów... aktorzy dobrzy ale jak bardzo lubię Park Min-Yeong tak od jakiegoś czasu straciła przez nadmiar zabiegów odmładzających ekspresję i mimikę twarzy- a szkoda, bo była świetna

alicja_ab

Zastanawia mnie, jak to jest: kiedy Namkoong Min w "Hot League Stove" przez cały czas ma wyjątkowo nikłą ekspresję twarzy, nikt nie pisze, że to "nadmiar zabiegów odmładzających", bo wszyscy domyślają się, że jest to jeden ze sposobów przekazania charakteru postaci. W przypadku Park Min Young natomiast okazuje się, że wcale nie chodzi o wycofany, skrajnie introwertyczny charakter jej postaci i problemy życiowe, które ją (postać) po prostu ogłuszyły - a właśnie o ów "nadmiar zabiegów". I to mimo tego, że dziewczyna zyskuje ekspresję wtedy, kiedy jej postać czuje się dobrze - choćby podczas nocy z Si Woo.
A jak już nie da się zarzucić PMY braku mimiki, jak w "Love in Contract", to z kolei okazuje się za chuda... O co chodzi nie rozumiem - tyle jest aktorek (i aktorów) chudszych od niej. Skąd ten zmasowany hejt - komuś przeszkadza w biznesie czy co?
(ten drugi akapit oczywiście nie do Ciebie, taka mnie myśl naszła natury ogólnej)

ocenił(a) serial na 5
ACCb

A porównaj jej ekspresję we wcześniejszych produkcjach. Tu niestety jest widoczna ręka chirurga. Wiem że taka tam moda na młodość ale tu bardzo to wg mnie oczywiście widać.

alicja_ab

Porównuję jej ekspresję z nowszym serialem, bo właśnie oglądam. Inny charakter postaci, mnóstwo gry twarzą, nawet pojedynczymi mięśniami. Nagle ręka chirurga znikła?

ocenił(a) serial na 5
ACCb

Zabiegi chirurgiczne w kręgach aktorskich a w Korei to już nagminnie są na porządku dziennym więc raczej na pewno je miała. W mojej ocenie zmieniła się ale to oczywiście tylko mój odbiór

alicja_ab

Ależ sama PMY przyznaje, że jest upiększona ręką chirurga plastycznego (zdaje się, że własnego ojca, jest więc chodzącą reklamą jego umiejętności ;)) To się zgadza. Nie zgadza mi się zarzucanie jej braku ekspresji w FLAW z powodu tychże zabiegów. Oglądałaś "When the weather is fine"? Tam grała podobną rolę, z podobną hamowaną ekspresją. Z kolei w "Love in Contract" gra znacznie bardziej żywiołową postać ze znaczną ekspresją. Potrafi i może tak grać, żadne zabiegi jej w tym nie przeszkadzają. Chodzi o koncepcję postaci. Dlatego wkurza mnie, kiedy ludzie doszukują się u niej problemów pooperacyjnych, a nie zauważają, że taką gra rolę - podczas gdy w przypadku innych aktorów (i aktorek, weź Seo Hyun Jin w "Why her?") nikt jakoś nie ma problemu z zauważeniem, że to rola, a nie chirurgia/botoks/cokolwiek innego wpływającego na mimikę twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones