PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684445}

Pozostawieni

The Leftovers
7,4 21 422
oceny
7,4 10 1 21422
8,6 9
ocen krytyków
Pozostawieni
powrót do forum serialu Pozostawieni
ocenił(a) serial na 10
abracadaver

Say bye to Patti.

ocenił(a) serial na 10
abracadaver

Wcięło mnie na kilka minut.
Masakra

ocenił(a) serial na 10
sswek

Holy...
Ten serial jest obłędny. OBŁĘDNY.

ocenił(a) serial na 9
abracadaver

Napięcie mnie rozwaliło..końcówka miażdży

ocenił(a) serial na 8
evillynn

po raz kolejny mnie zamurowało.
Bardzo dobry serial, na wysokim poziomie.
Niektóre odcinki jak do tej pory były przeciętne, ale s02e05 czy s02e07 to dla mnie arcydzieło.
Z niecierpliwością czekam na kolejny epizod. Nie wierzę, że to koniec Kevina...

ocenił(a) serial na 9
cranberrries

Po zapowiedzi odcinka 8 można wywnioskować że Kevin przeżyję chyba że to jakiś myk twórców... sezon 2 masakruje

ocenił(a) serial na 10
cranberrries

Mnie także zamurowało totalnie :D Po końcówce zacząłem się zastanawiać czy Patty zakładała, że on tego nie wypije i po prostu mieszała mu w głowie (bo z tego wynika że ostatnia rzeczą jaką miałby zrobić to się zabić), ale to co później zrobił ten dziadek mnie rozwaliło konkretnie. Piękna końcówka, tu się rozmyśla o Patty i jej powodach bytu, heh a tu taka niespodzianka :D

ocenił(a) serial na 9
cranberrries

Nie zgodzę się z tymi "przeciętnymi" ;) w każdym odcinku niby zwykłe dialogi, amerykanie w rozciągniętych koszulkach, praktycznie zero efektów specjalnych, trochę krwi...a piep**ony niepokój ogarnia całym sobą i co rusz (vide końcówka odc 7) uderza jak obuchem w łeb!

ocenił(a) serial na 8
evillynn

No w sumie racja. Tutaj "przeciętne" odcinki to poziom nieosiągalny dla 90% polskich seriali.

ocenił(a) serial na 9
cranberrries

Dla 90% wszystkich seriali, nie tylko polskich. Strasznie mnie dziwi ocena na Filmwebie 6.9. Choć w sumie nie dziwi bo na tym portalu już dawno oceny są oderwane od rzeczywistości. Serial jest po prostu mocny i z klimatem, a że nie jest typowo rozrywkowy, stąd domyslam się ocena.

ocenił(a) serial na 10
perkov85

mnie to w sumie nie dziwi bo to nie jest serial dla wszystkich, ten serial albo się kocha, albo nienawidzi... pierwsza seria była znakomita, druga jest genialna... znakomity klimat, genialna gra aktorów - na palcach jednej ręki można policzyć seriale o tym poziomie w ostatnich latach... oj już dawno nie czekałem z taką niecierpliwością na kolejne odcinki któregokolwiek serialu...

ocenił(a) serial na 8
jimi7

co do drugiego se zgadzam się jest genialna pierwszy mnie irytował :)

abracadaver

Antidotum na Patty.

użytkownik usunięty
abracadaver

Artificial death in the west east

ocenił(a) serial na 10

pyramids on deck shine

ocenił(a) serial na 9
abracadaver

Podobnie jak GTA5pl od razu (po otrząśnięciu się z szoku) poszukałam zapowiedzi następnego odcinka i można założyć, że Kevin żyje... albo zostanie z nami w serialu jako postać Patti-podobna.
Tak czy siak, to chyba dowodzi jej prawdziwego istnienia, chociaż jeśli mowa o tym serialu to nie porywam się na żadne domysły.

Jeden z lepszych odcinków, ale w przypadku tego sezonu nie potrafię ich uszeregować... Teoretycznie nic się nie dzieje, wałkujemy prawie ciągle to samo (poza historią z Pastorem i Mary) a i tak chłonę każdą minutę tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
darksister

tak jeden z najlepszych tego sezonu...

ocenił(a) serial na 9
abracadaver

To co twórcy tego serialu wyprawiają z nami to jest przemoc umysłowa...oby jak najdłużej..

abracadaver

serial jest wybitny, każdy jego odcinek rozwala mnie na kilka dni, osoba/zespół piszące scenariusz to geniusze. jest w tym coś fascynującego, że widz przygląda się tym, którzy nie potrafią poradzić sobie ze swoim bólem.
mimo, że tajemnica zniknięcia ludzi jest s-f serial w sposób totalny, wręcz nieprawdopodobny, wpisuje się w realia ludzkiej egzystencji. zmusza do odpowiedzi na pytania kardynalne. mnie zmusił. gorąco polecam.

ocenił(a) serial na 8
ausofff

Moim zdaniem pytanie o zniknięcie tych ludzi - jest pytaniem uniwersalnym - co się dzieje z ludźmi, którzy odeszli z tego świata. My też tłumaczymy to sobie na różne sposoby - niektórzy poprzez wiarę, niektórzy nigdy nie mogą się pogodzić z faktem "odejścia" bliskich. Jeszcze innych to nie obchodzi i żyją jak dawniej.
PS > moim zdaniem Patty to po prostu "odbicie" Kevina (tak jak mówiła żona Kevina) - Patty wie tylko te rzeczy, o których dowiedział się Kevin. Nic nowego do tej pory nie wymyśliła.

ocenił(a) serial na 10
cranberrries

Jeśli Kevin ma to samo "schorzenie" co jego ojciec to niestety (albo stety) nie jest to raczej choroba psychiczna.
Dziadek miał kilka akcji, które sugerowały że to co mu dolega nie jest chorobą psychiczną (choćby uwolnienie wnuczki z lodówki)

abracadaver

O co chodziło z tym dziadkiem? i dla czego ten jego wnuk wrócił żeby zabrać ciało Kevina?
No i przede wszystkim ta Patty. Mówi tylko rzeczy które wie Kevin (mowił ze nie pamięta ale to gdzieś w jego głowie jest). Liczyłem, że powie coś co wie tylko Lori żeby Kevin mógł przekazać. Mam nadzieje, że Kevin żyje bo to moja ulubiona postać bez dwóch zdań

ocenił(a) serial na 8
kamas_web

Dziadek był zwykłym oszustem. Zapewne także molestował seksualnie chłopaka córki Kevina. Zapewne też Murphego (który jest jego synem) i dlatego Murphy tak się wkurza, gdy słyszy o magii, czarach i cudach (jak widać ma chyba sporo racji). Dlaczego wnuk wrócił? nie mam pojęcia. Może go uratuje w następnym odcinku, chociaż nie zdziwię się, jeżeli kolejny odcinek będzie dotyczył wyłącznie pastora albo jeszcze kogoś innego.

ocenił(a) serial na 8
cranberrries

Mi się wydaje choć mogę się mylić ale ten cały wnuk wdał się w dziadka a udaje dobrego pasterza

ocenił(a) serial na 8
kamas_web

Ja się zastanawiałam, czy to czasem nie było zaplanowane. Główny bohater dał sobie pobrać odcisk dłoni - być może wyniki znał już ojciec zaginionej dziewczyny, dziadek żeby odkupić grzechy popełnione wobec rodziny zmienił plany i zamiast pomóc zabił Kevina, być może nie mógł z tym żyć więc się zastrzelił.

Tylko jedna z teorii :)

weela

Nie wydaje mi się że John Murphy zabiłby Kevina, bez wczesniejszego dowiedzenia się co sie stalo z jego corka

ocenił(a) serial na 10
weela

Nie wydaje mi się.
Bardziej obstawiałbym że dziadek też chciał przejść na druga stronę aby, jak powiedział Kevinovi, być jego przewodnikiem.
To czy dziadek Miał rację czy mu się tylko zdawało okaże się w przyszłych odcinkach.

ocenił(a) serial na 9
sswek

Tylko czemu dziadek by "przejść na tamtą stronę" palnął sobie w łeb a nie otruł...?

ocenił(a) serial na 10
evillynn

Żeby było efektowniej ;)

ocenił(a) serial na 9
sswek

Ee już wiem paczemu, oglądałam Ósmy ;)

ocenił(a) serial na 10
evillynn

są napisy już moze czy po angielsku oglądasz? :)

ocenił(a) serial na 9
MarxVen

Na hbo oglądam :) ale bez lektora jest najlepiej...kurka w 9 odc niezły muzyczny wkręt

ocenił(a) serial na 10
evillynn

w 8 muza zaj bi sta................

ocenił(a) serial na 9
riko62

Nie wiem czemu skojarzyła mi sie z Kubrickiem

ocenił(a) serial na 10
evillynn

hehe znasz sie ...... i masz racje , 23,59 rezygnuje z obejrzenia odcinka nr 9 , po tym niesamowitym nr 8 , nie dzisiaj nie jutro..............

ocenił(a) serial na 10
evillynn

podczas 8 odc. to wypilem prawie pol but.lyskacza a bylo to ok 12 w nocy, sam.... a potem tzn. nad ranem mialem sen bardzo paskudny sen bardzo paskudny.... ale to tak na marginesie, kiedy 9cz. nie wiem...

weela

Podobna myśl mi przyszła do głowy, tylko że w tym serialu dzieją się rzeczy niestworzone, a to byłoby zbyt realistyczne ;> No i zgadzam się, że Murphy pewnie chciałby się dowiedzieć, co się stało z jego córką, więc Kevina by nie zabijał, już prędzej uśpił i torturował, by wydobyć z niego prawdę. W sumie jeśli okazałoby się to prawdą, poczułabym się trochę oszukana, bo śmierć Kevina wyglądała na pewną. Z drugiej strony wątpię, by naprawdę zabili głównego bohatera.

ocenił(a) serial na 10
abracadaver

Końcówka zniszczyła mi mózg .

ocenił(a) serial na 7
abracadaver

Kevin na pewno przeżyje, może młody zakopie go w lesie w pudle i odkopie po trzech dniach ;-)

Szkoda mi trochę będzie jeśli faktycznie Kevin pozbędzie się Patty. Już ją polubiłam. Ta jej historia z kielichem... :-)

Poza tym myślałam, że będzie to jakieś powiązanie z historią ojca Kevina i że przeczyta w końcu ten numer National Geographic.

hogator

to raczej jasne że Kevin znajdzie się w pudle i zmartwychwstanie. Virgil (Wergiliusz - przewodnik) wyprowadzi go z piekła do rajskiego ogrodu. Czyli prawdopodobnie Virgil też wróci, chyba że demony go nie puszczą bo dziadek ma sporo na sumieniu. cała historia robi się coraz bardziej groteskowa (teoria soczewek, potężnego adwersarza-demona itd) i śmieszna - nie wiem czy w zamierzony sposób

hogator

Przypomnij mi historię Patti i kielicha?

ocenił(a) serial na 10
abracadaver

O bogowie, co to było... Ten serial ma tak specyficzny klimat, że nie sposób oderwać wzroku. Tam nie ma nudnych, nic nie wnoszących momentów, ogląda się wszystko z zapartym tchem.
Dostaliśmy odpowiedzi na kilka nurtujących pytań, ale w zamian za to pojawiły się kolejne:
- Co z Tomem? (Czy Meg ma coś wspólnego z jego zniknięciem?)
- Dlaczego dziadek popełnił samobójstwo i wmieszał w to wszystko wnuczka?

Jakieś sugestie?

wito_filmweb

Rozj3bał mnie tak jak was. I zajebiście się ogląda z eng napisami.

Speachless.

ocenił(a) serial na 10
wito_filmweb

Dziadek popełnił samobójstwo aby pomoc Kevinowi, wnuczek widząc, że Kevin nie żyje zakopał go w lesie po czym ten odgrzebuje się kiedy młody wraca (wcześniej słychać głos sokoła jak na początku sezonu). Kevin prawdopodobnie uwolnił się od Pati, zauważcie, że jechali tym samym autem do studni co te 3 dziewczyny lub bardzo podobnym.

ocenił(a) serial na 8
abracadaver

Dilera chyba zmienili na jeszcze lepszego, względem pierwszego sezonu.
Sam już się gubię bo bliżej temu zaczyna być do Matrixa, a niżeli ludzkim dramacie :D

ocenił(a) serial na 8
SaoSin

* do ludzkiego dramatu

ocenił(a) serial na 10
abracadaver

jestem po 8 odcinku , mam juz 9 ale nie chce go ogladac , " nie chcem ale muszem" gdzies to kiedys jakis medrzec powiedzial, madrych ludzi trzeba sluchac....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones