PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727901}
5,7 3 189
ocen
5,7 10 1 3189
Policjantki i policjanci
powrót do forum serialu Policjantki i policjanci

Wszyscy wiemy, że rolą seriali paradokumentalnych jest rozrywka, a więc wiele rzeczy jest uproszczonych i celowo uatrakcyjnionych. Ale mówiąc szczerze tutaj głupota sięga zenitu.
1. Policjanci z patrolówki to pierwsza linia. Dostają zlecenie, jadą, obrabiają zdarzenie i koniec. Czasem kogoś zatrzymują, najczęściej jednak nie. W serialu tymczasem policjanci ci są wykorzystywani do wszystkiego, łącznie z zasadzkami na bandytów.
2. Policjanci z patrolówki nie przesłuchują ludzi i nie podejmują decyzji o zatrzymaniu. Oni jedynie pełnią funkcję techniczną tj. tworzą dokumentację i fizycznie taką osobę przewożą.
3. Dyżurny to przełożony policjantów z patrolówki, a nie jakaś pipka, z którą się dyskutuje. W prawdziwym życiu pyskowanie czy dyskutowanie z dyżurnym bardzo szybko by się skończyło. I wszelkie decyzje podejmuje dyżurny, a nie policjant z ulicy.
4. Policjanci patrolówki najczęściej poza przysługującą przerwą nie mają czasu - za przeproszeniem - się wysikać, bo jadą z interwencji na interwencję. W serialu natomiast siedzą sobie, gadają, chodzą do stołówki, mają masę czasu.
5. Całkowicie karykaturalne przedstawienie policjantów pionu kryminalnego. Gdyby w rzeczywistości tak się zachowywali i wyglądali to efektów pracy operacyjnej nie byłoby żadnych.
Słowem - dramat. Że nie wspomnę o tym, że większość policjantów przez całą służbę nie spotyka się z tak ciekawymi interwencjami jak serialowi policjanci w jednym odcinku. Proza życia jest taka - zgon, kradzież sklepowa, awantura domowa, zakłócanie spokoju. I tyle.

pafffcio86

W gąszczu absurdów tej produkcji moją uwagę zwrócił taki maleńki szczególik mianowicie numery taktyczne radiowozów, którymi wożą się bohaterowie. Kurde, niby wszystko rozumiem ale może by tak chociaż jakieś minimalne zachowanie pozorów? No bo serio radiowóz z numerem 006? W sumie mogliby sobie jeszcze przyczepić blachę z imieniem zamiast tablicy rejestracyjnej....

Stevie_konisiowata

W sumie to dla mnie bardziej zabawny jest numer patrolowy 007 i między innymi zgłoszenie 07 zgłoś do 00.

ocenił(a) serial na 2
ocenił(a) serial na 3
budny1987

chyba też zabrakło mi słów na komentarz. Powiem, że moja babcia jednak w to wierzy :D ogólnie : nie do przebrnięcia

Marcinekmacios

Akurat ten użytkownik wstawia tylko takie "komentarze"...

ocenił(a) serial na 2
pafffcio86

Jesteś z policji?

ocenił(a) serial na 3
pafffcio86

Nawet nie chce widzieć jak zrobią serial o straży miejskiej bo nie wiem jakie im by dali przygody.

ocenił(a) serial na 10
pafffcio86

co ty za glupoty gadasz skad wiesz jak jest naprawde po 2 wiele z tych rzeczy co piszesz robia po 3 Jacek jest ich kolega wiec to ze bd sie z nimi klocic im wybaczy i nie bd ich karac

ocenił(a) serial na 7
Metalowiec28

Najnowsza głupota Krzysiu Zapała wraca do policji podczas gdy powinien mieć wyrok za ciężkie pobicie tego wychowawcy którego potem w zasadzie dobił ten jego kolega.

ocenił(a) serial na 10
WOLVERINE55

po 1 jest policjantem ma wieksze prawa po 2 ciezko uwierzyc by ktos kogos pobi lsilnszijego od sb ten wychowaca wyglada na mocnijszego powiien sie mu postawic to jest glupota jak juz po 2 tamten zasluzyl

pafffcio86

W zasadzie to zgadzam się w 99% z Twoją wypowiedzią gdyż tak właśnie jest. Nie masz racji pisząc, że policjanci patrolówki "nie podejmują decyzji o zatrzymaniu"- to własnie oni podejmują decyzję o zatrzymaniu jeśli mają do tego solidne podstawy. Choć muszę przyznać uczciwie, że tych policjantów dyżurny musi pilnować bez przerwy żeby nie zatrzymali bezpodstawnie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones