PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36197}
7,5 5 368
ocen
7,5 10 1 5368
Pogranicze w ogniu
powrót do forum serialu Pogranicze w ogniu

Rewelacja!!!!

ocenił(a) serial na 10

Serial jest tak dobry, że aż trudno to pisać. Mistrzowska gra aktorka na najwyższym poziome i tylko niech mi ktoś nie pisze, że Pazura nie nadawał się do gry w tym serialu, bo się nadawał i wykonał swoją pracę znakomicie. Jedną z wielu zalet tego serialu jest ścieżka dźwiękowa, która nadaje mu niesowity klimat i zapada w pamięci na długie lata. Kolejnym atutem tego serialu a kto wie czy nie największym jest fabuła tzn akcja jakiegoś 3/4 odcinków opiera się na autentycznych wydarzeniach z działania polskiego i niemieckiego wywiadu w okresie między wojennym i trochę wcześniejszym( choćby akcja "wózek" czy działalność wywiadowcza pana Osnowskiego oryginalne nazwisko Sosnowski). Mogę z czystym sumieniem polecić ten serial każdemu kto interesuje się tematyką wojenną i wywiadowczą polski, ale też i i innych krajów.

ocenił(a) serial na 10
goci_17

Brakuje dzisiaj takich seriali , owszem jest Czas Honoru ale on bardziej przypomina sitcom:D

ocenił(a) serial na 10
damian831114

Masz rację brakuje dzisiaj takich seriali. Też bardzo lubię Czas Honoru, jednaj uważam że ten serial jest jednaj dużo niższych lotów niż Pogranicze W Ogniu

ocenił(a) serial na 7
goci_17

Wszystko super, ale gdzie można go obejrzeć? Trafiłem na niego na YouTube, niezmiernie mi się spodobał, ale został usunięty...

ocenił(a) serial na 10
scani

w w w. s e r i a l e o n l i n e. p l bez spacji:)

ocenił(a) serial na 5
scani

https://vod.tvp.pl/website/pogranicze-w-ogniu,41529254/video

ocenił(a) serial na 9
goci_17

Co jakiś czas leci na tvp historia.

ocenił(a) serial na 8
p_i_u_2

leci leci - oglądam :). Troche mógłby być bardziej jeszcze rozbudowany

ocenił(a) serial na 9
magik30

Rozbudowany?W jakim sensie? Mój ulubiony odcinek to ten w którym przechwytywali pocztę niemiecką z pociągu.Niedawno czytałem gdzieś,że ta historia jest prawdziwa.Z reszta większość odcinków jest oparta na faktach,za to lubię ten serial.

ocenił(a) serial na 8
p_i_u_2

Okres w filmie jest dość długi a to tylko 24 odc. Czas Honoru ma kilka serii. Biorę jednak pod uwagę ze serial był krecony z przerwą z braku kasy i trudności finansowych. Zresztą o czym my mówimy na naszej zielonej wyspie gdzie świeci nam słoneczko Peru TVP dopiero po wielkim sukcesie znalazła fundusze aby nakręcić okres powstania warszawskiego w Czasie Honoru. Zatrudnienie specjalistów z Hollywood aby mocno podrasowali sceny walki to oczywiście sfera marzeń... Jaka zielona wyspa taka telewizja.

Dzisiaj w Pograniczu poraził mnie dialog. Francuz mówi do Czarka - Wy Polacy macie poczucie ze jesteście sumieniem Europy, chcecie aby was sie słuchano, a liczą się tylko z kasą i siłą. Coś w tym stylu. Tak czy tak najmniej mają te słowa ok 25 lat i wciąż cholernie na czasie i bardzo pasują do dzisiejszej rzeczywistości... ale w Machu Pichtu na Wiejskiej tego wciąz nie pojmują..

magik30

A co Pan powie o obecnej władzy?..zadowolony?...

ocenił(a) serial na 8
J_C_WELLS

do ideału daleko ale jest znacznie lepiej.... Słowa Francuza niestety nadal aktualne.. patrz ustawa IPN.

ocenił(a) serial na 8
p_i_u_2

Ooooooooo to też mój ulubiony odcinek i młody Adamczyk bezcenne :)

ocenił(a) serial na 8
rutkowskatrzaska

akcja "Wózek"

rutkowskatrzaska

To byl jego debiut telewizyjny- wlamywacz akrobata Pajak.....

ocenił(a) serial na 10
p_i_u_2

podobno jest w opracowaniu rekonstrukcja w HD, może kiedyś uda się kupić

ocenił(a) serial na 10
goci_17

Czarek Pazura i Olaf Lubaszenko byli w tedy w znakomitej formie, serial pokazuje jakimi oni są wszechstronnymi aktorami.

ocenił(a) serial na 10
maciekd_filmweb

Dokładnie tak, mogą grać od komedii do dramatów a i tak im to dobrze wychodzi.

goci_17

Najlepsza rola Pazury w jego życiu...

ocenił(a) serial na 8
J_C_WELLS

chyba jednak nie... 13 posterunek prędzej :)

magik30

"13 posterunek" nie pozwolił mu się rozwinąć i bardzo go zmanierował. W "Pograniczu..." zaczął z wysokiej półki, później, przez ten głupawy serial solidnie spadł. Gwoli sprawiedliwości, dobrze zagrał jeszcze w "Krollu" i obu "Kilerach".

ocenił(a) serial na 8
kira13

no a na koniec dla hajsu sie sprzedał i reklamował "preparaty". Teraz może jeszcze wziać udział w reklamie hulajnog. Ze szczytu na dno

ocenił(a) serial na 9
goci_17

serial jest świetny a młody Pazura gra rolę życia, szkoda że pominięto w nim tzw. Cud nad Wisłą i zwycięstwo nad bolszewikami ale to pewnie dlatego że to było po wschodniejj stronie pogranicza.

ocenił(a) serial na 10
thomass48

Wg mnie pominięto je dlatego, bo serial zaczęto kręcić jak była jeszcze komuna więc cenzura nie pozwalała, aby dodać takie sceny. Z resztą podobną sytuacje miałeś z trylogia Sienkiewicz która była kręcona od końca, bo Ogniem i Miecze w tamtych czasach nie można było zrealizować.

goci_17

Serial dotyczył Zachodniego pogranicza, nie wschodniego, więc nie było powodu, by kręcić sceny walk nad Wisłą.

thomass48

Kiedy Kaleta zatrudnia Czarka w wywiadzie w 1923 r. to Czarek mówi, że już się nawojował. Z pewnością chodzi tu o wojnę z bolszewikami, ponieważ zaraz po zakończeniu powstania wielkopolskiego oddziały powstańcze wyruszyły do walk na Wschodzie. Najpierw przeciwko Ukraińcom, a potem Ruskim. Ale o tym w komunie nie można było mówić.

ocenił(a) serial na 10
theodorebagwell3

Ciekawe spostrzeżenie, nigdy nie myślałem o tym w ten sposób. Zawsze myślałem że Czarkowi chodziło w tym momencie tylko o Powstanie Wielkopolskie.

sailor2312

Czarek był zbyt ideowy, aby odpuścić sobie dalszą walkę kiedy Ojczyzna była w niebezpieczeństwie.

goci_17

Pazura dał radę ale pierwsze odcinki miały sporo niedociągnieć. Zażywanie tabaki bez tabaki, aktorzy trzecioplanowi atakują budynek tak jakby chcieli a nie mogli. Trochę jakby reżyser mało się starał. Potem jest znacznie lepiej. Taka mocna ósemka.

goci_17

Dla mnie ścieżka dźwiękowa jest ohydna i psuje ten piękny serial i nie ma tu znaczenia, że skomponował ją wybitny kompozytor, po prostu zdarzają się gorsze dzieła nawet u najlepszych. W pewnych chwilach ścieżka dźwiękowa brzmi jakby małe dziecko bezmyślnie przyciskało klawisze dziecięcego syntezatorka.

ocenił(a) serial na 10
lalala

Każdy ma prawo do swojego zdania. Mnie jednak ta ścieżka dźwiękowa bardzo się podoba.

ocenił(a) serial na 10
goci_17

Pazura tu zaczynający swoją przygode z aktorstwem byl tu niezwykle naturalny bez tej nieznośnej maniery wykrzywiania twarzy której nabral po 13 posterunku. Mimo wszystko zaluje ze nie poszedl w dramaty tylko w komedie bo mial niesamowite mozliwosci aktorskie. A tak ten serial został jego opus magnum .

ocenił(a) serial na 8
goci_17

Zgadzam się niemal we wszystkich aspektach Twojej wypowiedzi, ale muzyka? Ta jest obłędnie tragiczna, niepasująca i wkurzająca. Według mnie serial zyskałby wiele, gdyby była odpowiednia ścieżka dźwiękowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones