Pod kopułą (2013-2015)
Pod kopułą: Sezon 2 Pod kopułą sezon 2, odcinek 11
odcinek Pod kopułą (2013-2015)

Black Ice

42m
7,6 585
ocen
7,6 10 1 585
Pod kopułą
powrót do forum s2e11

s02e11

ocenił(a) serial na 5

Moim zdaniem odcinek wypadł słabo - taki trochę zapychacz. Niestety, historia kolejnego jednoodcinkowego problemu Chester Mill zdominowała wątek jaja, spisków i kosmitów. Z dupy wzięty problem zamarzającego miasteczka, który sam się rozwiązał. Dobrze, że nauczycielka nie wpadała na pomysł by np. ogrzać kopułę poprzez wywołanie pożaru lasu lub zbudowanie dużego młyna. No ale i tak rozdawanie koców, grzanie farelkami i przerabianie szkoły na szpital nie wnosi nic do całej historii. Tym bardziej, że w kolejnym odcinku po mrozie nie będzie śladu.
Wątek Barbiego i Julii też mi się nie podobał. Trochę na siłę i przekombinowany - byle tylko czymś zapełnić 40 minut. Pomysł z wprowadzeniem w hipotermię by przenieść ją na rękach do miasta i wcześniej wyciągnąć pręt z nogi jest tak absurdalna, że aż wpasowuje się w 2 sezon Under the Dome. Przecież oni się rozbili w lesie - już lepszym pomysłem byłoby zrobienie ogniska, a nie takie operacje.
Nadrabia zakończenie, geek wypytujący o jajko i wiza armagedonu Layla. Kolejny odcinek zapowiada się fajnie, ale ten to raczej zapychacz przed finałem.

ocenił(a) serial na 5
matips

tak, zgadzam się z tobą, byłem ucieszony, że mogłem obejrzeć kolejny odcinek, a wyszedł blado, chyba najsłabszy odcinek, jedynie ciekawa jest wizja Layla

ocenił(a) serial na 6
matips

Chyba najgorszy odcinek z obydwu sezonów. Co 5 minut coraz gorsza przewałka.
Ja rozumiem że serial nie ma takiego budżetu jak np. Titanic i może nie stać producenta na zatrudnienie ekspertów którzy by wprowadzali poprawki do scenariusza ale zrobić w jednym odcinku tyle błędów na które zwróci uwagę nawet dziecko z podstawówki to już lekka przesada.
W filmie podali temperaturę -17 stopni C. Nie jest możliwe aby w ciągu kilku godzin (nawet przy tak niskiej temperaturze) ogrzane do tej pory mury szkoły tak się wychłodziły aby ludzie zaczęli w niej umierać z zimna. Nie jest również możliwe aby w ciągu kilku godzin woda w jeziorze zamarzła (swoją drogą ciekawe co ten lód połamało skoro na powierzchni wody pływała kra).
Kolejna sprawa to hipotermia. Rudą wprowadzili w ten stan w ciągu paru minut i w ciągu następnych paru z niej wyciągnięto (i od razu zaczęła chodzić i rozmawiać - normalnie cud!!!). Lyle natomiast pomimo kąpieli w zamarzającej wodzie czuje się dobrze i nawet się nie za bardzo trzęsie z zimna.
Podsumowując - odcinek 11 drugiego sezonu to totalna porażka. Szczerze mówiąc wolał bym go nie oglądać. Nie dość że potraktowano widzów jak totalnych idiotów którzy łykną każdą bzdurę to jeszcze nic konkretnego ten odcinek do ogólnej akcji serialu nie wniósł.
Jeśli jeszcze ktoś nie oglądał tego odcinka - niech sobie odpuści.

ocenił(a) serial na 5
matips

Bawi mnie to ,że co odcinek kopuła wymyśla nowy sposób na zabicie wszystkich mieszkańców :D A na dodatek Julia dalej wierzy ,że ona ich chroni.

A tak z serii absurdów to pojawia sie nagle nowa osoba w dość małym, odciętym mieście i nikt nawet sie nie dziwi oraz wszyscy pozostali uczniowie szkoły wyparowali xD Kiedyś chociaż był taki skośnooki z deskorolką.

ocenił(a) serial na 9
kamil665544

niestety, młodsi uczestnicy zostali dodani tylko w celach promocyjnych, albo gdzieś chleją na potęgę. np. ten skośnooki astmatyk został pokazany tylko dlatego, żeby pokazać, że burza piaskowa jest groźna. :) ale też się dziwię. ;)

kamil665544

dokładnie, odcinek pełen absurdów ;)

kamil665544

Kiedyś to nie tylko ten z deskorolką był ale cała banda. Przecież na początku pierwszego sezonu robili imprezy przy kopule i całkiem sporo ich tam było. A Joe i ten właśnie ziomek z deską to byli zdaje się najlepsi kumple. i co? Joe tak nagle przestał sie z nim kumplowac? zapomniał o nim? Nie interesuje sie, czy wszystko z nim okej? Czy w ogole żyje?

ocenił(a) serial na 5
Oskajg

Byli kumplami jak Joe był jedynym ,który miał prąd w domu jak już go stracił to przyjaźń się rozpadła :D

kamil665544

Hehe. Faktycznie, nie pomyślałam o tym :)

matips

Zgadzam się z każdą wyżej napisaną opinią.
Ten odcinek tak naprawdę nie wniósł nic istotnego do fabuły. A zostały przecież jeszcze tylko 2 odcinki.
Jedynie wizja Lyle'a wydała się być ciekawa. Ciekawe czy ma to coś wspólnego z ostatnią wizją Pauline, która wciąż nie daje mi spokoju.
Niestety ten odcinek to brałam z wielkim przymróżeniem oka. Było tyle głupich, ale to naprawdę głupich błędów.
Najbardziej rozbawiło mnie to, że niby -17 stopni, a Julia sobie chodziła w kurteczce jak na październik...
Ta sama sytuacja z innymi mieszkańcami.. i jeszcze ten tekst Pani nauczyciel, żeby nie wychodzili na zewnątrz na dłużej niż kilka minut. Jedyne o czym wtedy pomyślałam to fakt, że oni chyba nigdy zimy nie widzieli..
Pomijam już wcześniej przez Was wspomniane fakty jak zamarznięta rzeka czy właśnie wyziębiona szkoła...
Ten odcinek był strasznie absurdalny, no ale cóż.
I jak wspomniał 'kolega' wyżej, że pojawił się Hunter, nie wiadomo skąd i żadnego z mieszkańców to nie zaciekawiło...

Czekam cierpliwie na nowy odcinek i liczę na to, że coś się zacznie znowu dziać ;)

caroline_940

Też tak pomyslałam, że tam w ameryce chyba nie wiedzą co to jest zima. Zachowują sie jakby jakaś epoka lodowcowa nastała. bez przesady, -17 to nie jest jeszcze taka tragedia, żeby organizować jakieś sztaby kryzysowe i dogrzewanie miasta.

ocenił(a) serial na 9
Oskajg

może w Polsce tak, ale w Ameryce spora część domów, budynków itp. jest w ogóle nieocieplona, ba nawet nie mają kaloryferów, więc automatycznie nie posiadają ciuchów zimowych można to zobaczyć nawet w odcinku nikt w ogóle nie nosi ciuchów zimowych (chociaż mogę się mylić, nie wiem na jakiej szerokości geograficznej znajduje się miasteczko.). :)

ocenił(a) serial na 5
nieznajomy43

Zdaje się, że Chester Mill leży w Maine, czyli na wschodnim wybrzeżu przy granicy z Kanadą. Śnieg to normalność, a mroźne zimy może nie są co roku, ale się zdarzają.

ocenił(a) serial na 9
matips

prawda. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Map_of_USA_ME.svg/286px -Map_of_USA_ME.svg.png :)

ocenił(a) serial na 7
matips

tak i pekajace okno w karetce przy -17 :D to nie wiem z czego oni tam je robia :)

ocenił(a) serial na 7
matips

A mnie się podobał i to bardzo mimo wyraźnych idiotyzmów. Fabuła ciekawa i trzymająca w napięciu, mimo iż już dawno zrezygnowano z prawie wszystkiego, co było w powieści. Gdy kopuła zaczynała się przemieszczać, przez chwilę liczyłem, że podniesie się w ostatnim odcinki. Choć miałem nadzieje, że znów rzucą się na Jima, to tak się nie stało, ale nic to. Czekam na dwa następne odcinki. Teraz, pod koniec drugiego sezonu ze zdziwieniem przyznaję, że jest lepszy od pierwszego. Chyba jednak do końca nie skreślę tego serialu.

matips

Nie/stety, co racja to racja - najgorszy odcinek s2, jak dla mnie. Ckliwy motyw z Barbie i Julia, kompletnie oklepany.. no czy ktoś z nas założył, że NIE przeżyje?! Ja w momencie dotarcia do knajpy jedynie pomyślałem tak: 'o, gdyby się nie wybudziła, gdyby ją uśmiercili to byłoby to MOCNE zagranie'. No ale wyszło jak wyszło. O reszcie też nie ma za bardzo co pisać. No może wspomnę sobie, że po raz pierwszy miałem wrażenie przy ostatniej rozmowie Hanka.. tfu, Big Jima z Pauline, że autentycznie facet się uśmiechał; nie z pozoru, nie kłamliwie, a naprawdę autentycznie. Doprawdy ciekawe : )))

ocenił(a) serial na 6
matips

Zgadzam sie, odcinek slaby. Jesli spelni sie wizja Lyle'a i zakonczenie bedzie takie jak w ksiazce to bede wniebowziety.

użytkownik usunięty
mateusi91

jakie było dokładnie zakończenie ?

ocenił(a) serial na 6

W serialu Layle mial wizje apokalipsy, czy tam armageddonu, ogien wszyscy plona. W ksiazce za sprawa Duzego Jima grupa mieszkancow pojechala odbic propan do tej radiostacji. Niestety wskutek strzelaliny propan wybuchl tym samym cale miasto zostalo pochloniete przez ogien. Przezyla tylko grupka mieszkancow. Mam nadzieje ze takie bedzie zakonczenie tego serialu

ocenił(a) serial na 8
mateusi91

Ale główny winowajca wybuchu nadział się w jaskini więc serial idzie całkowicie inną drogą, Juniorowi mózgu też nie wyżera na razie i nic nie wskazuje, że będzie. Mam nadzieje, że w serialu nie będzie takiej "rozpsiajuchy" jak w książce :D

ocenił(a) serial na 6
edsawen

Wiem ze serial idzie inna droga i to dosc dziwna. Wiekszosc bohaterow ma inne role i dlatego licze ze chociaz zakonczenie bedzie mniej wiecej takie jak w ksiazce. Choc pewnie tworcy zrobia nadzieje i na tym sie skonczy.

ocenił(a) serial na 8
mateusi91

Wg książki już powinni w sumie kończyć zabawę a z tego co czytałem serial ma mieć między 3 a 5 sezonów i zakończenie jest inne niż w książce.

ocenił(a) serial na 6
edsawen

3-5 sezonow? Jezu co oni tam jeszcze wymyslą.

ocenił(a) serial na 5
mateusi91

Również się martwię. Serial powinien się skończyć na 2 sezonie. Pomimo, że serial ma potencjał i można sporo wymyślić, to twórcy nie mają inwencji. W serialu niestety wychodzi, że scenariusz jest pisany na kolanie i byle jak. Ciągnięcie tego dalej (bez wymiany części ekipy) nie ma żadnego sensu.

matips

zastanawia mnie jedno - jest -17C, wszyscy szczękają zębami a para z ust nie leci ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones