PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=171388}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,6 1 184
oceny
6,6 10 1 1184
Planeta małp
powrót do forum serialu Planeta małp

Lekko

ocenił(a) serial na 9

Serial Planeta Małp pomimo że powstał w dalszej przeszłości nadal da się oglądać. Nie jest to żadna rewolucja w świecie Planety Małp ale mamy tu solidną pozycję jeśli chodzi o klimat. Seral lekko się ogląda a przygody bohaterów choć objechane mniej lub bardziej w innych serialach nie odrzucają a wręcz przeciwnie. Mamy tu już klasykę serialową (odcinek gdzie ktoś zostaje ranny, ktoś zostaje złapany, kogoś torturują zawsze się znajdą w serialu ale to co jest klasyką teraz mogło być zapoczątkowane właśnie przez ten serial). Dzieło to broni się niezłym poziomem aktorstwa szczególnie wśród obsady głównej (szczególnie małp) i dobrą jak na mój gust muzyką. Początek choć nieco chaotyczny daje się z czasem polubić. Bardzo dobrze jest tu też wkomponowany element humorystyczny, nieprzesadzony i przystępny dla widza. Głównym mankamentem serialu jest brak konkretnego zakończenia. Niemniej warto obejrzeć choćby żeby nieco więcej czasy spędzić z Planetą Małp.

ocenił(a) serial na 7
SirDrX

Co do rewolucji to owszem nic szczególnego tutaj nie ma, zastanawia mnie fakt czy Pete, Alan byli pierwszymi "astronautami" w świecie małp czy przybyli tam na kolejną misje ratunkową po Taylera i Brenta. Jeśli byli "pierwsi" filmy kompletnie nie mają nic wspólnego z serialem, jeśli przybyli z ratunkiem to w pewnym sensie tłumaczy "szybszą" wrogość(niż w przypadku Taylera) małp względem nich. Wtedy jedynie wytłumaczenie jest taki iż Pete i Alan przybyli tam po wybuchu atomowym, śmierci Taylera i Bretna oraz niewyjaśnionym locie Corneliusa i Ziry do "czasów panowania człowieka" Jednak ta teoria jest naciągana, aczkolwiek możliwa. Najprawdopodobniej serial nie ma nic wspólnego z filmami.

Czas na serialowe zakończenie, wytłumaczenie jest proste, serial kończy się w najciekawszym momencie z prostych przyczyn. Producenci liczyli na większy sukces ich produkcji, niestety się zawiedli, dlatego serial na dobrą sprawę nie ma zakończenia.

Czym może przykuć fanów małp ten serial? Tym że tutaj dowiecie się mnóstwa rzeczy o tym jak funkcjonał wówczas świat. Jak funkcjonowała stolica, miasta, wsie, prowincje, farmy itp. Czym zajmowały się mały po za tym co pokazał film, jaką wiedzą dysponowali, jaką technologią. W jakich bogów wierzyli ludzie a w jakich włochaci. Relacje miedzy małpą a człowiekiem, nie każda małpa miała złe mniemanie o ludziach i ich czynach. Jak wyglądała ówczesna gospodarka, czym zajmował się człowiek a czym "jego pan" i wiele więcej.

Gorącą polecam serial, nie tylko fanom

ocenił(a) serial na 7
SirDrX

Czy ten serial był obecny w jakiejkolwiek tv ogólnopolskiej

ocenił(a) serial na 9
giovanni50

Tak, leciał w latach 90-tych na polsacie jeśli dobrze pamiętam.

ocenił(a) serial na 7
SirDrX

Nie pamiętam

giovanni50

ale tak było ;)

ocenił(a) serial na 7
szybki1244

w którym roku ???

giovanni50

oj dokładnie nie pamiętam ale chyba w przedziale 95-99 tak mi się wydaje

ocenił(a) serial na 7
szybki1244

Ja pamiętam zupełnie inne seriale Polsatu
Cobra Robocop ,Nowhere Man , Tequila i Bonetti, Na Celowniku , Łowca przygód ,Dziwny traf

Kurcze pomysl tylko co by się działo jakby koncesje dostały jeszcze 3 stacje ogólnopolskie
TVP musiała by się starać

ocenił(a) serial na 9
giovanni50

Na Polsacie leciał w latach 90, a jakieś 3-4 lata temu można było obejrzeć na jakieś innej stacji, niestety nie pamiętam jakiej. :(

ocenił(a) serial na 7
rusiano

Zupełnie nie pamiętam
Cholernie żałuję że więcej stacji nie było

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

Pamiętam jak leciał gdy byłem dzieckiem. Serial w Polsce leciał w roku 1980-1981. Później możliwe, że też.

ocenił(a) serial na 7
honky2000

Ja niestety nie
Który jesteś rocznik ??
Bo ja 1979

ocenił(a) serial na 6
giovanni50

Ja jestem rocznik 1993 i na 100% widziałem go za małolata jeszcze w 90' w TV. Pamiętam jak przez mgłę odcinki apropo uwięzienia Pete'a i Urka w metrze, odcinek o wyścigu koni i ostatni o lataniu ;)

Zuku1916

Hehehe ja akurat tez pamietam ten odcinek z metrem widocznie jako dzieciak wbil mi sie w glowe taki iiracjonalny widok jak zasypane stacje czy pociagi :)

miko_klimkiew

Oj też pamiętam ten serial! W właściwie "serial". Polsat emitował go w bardzo dziwny sposób. Na amerykańskim wiki wyczytałem, że powstało 14 odcinków. Jestem bankowo pewien, że w całości serial nigdy nie był emitowany. Generalnie wyglądało to tak, że puszczali dwa odcinki zlepione w jeden i nadawali temu jakiś tytuł. Ogólnie z tego co pamiętam wyemitowali 4 takie "zlepiańce" (czyli w sumie 8 odcinków). Za gówniarza myślałem że to po prostu filmy pelmometrażowe, jednakże nawet wtedy dziwiło mnie dlaczego w ciągu jednego filmu są opowiedziane dwie niezłączone ze sobą historie. Pierwszy "zlepianiec" zatytułowany był "Powrót na planetę małp", natomiast ostatni "pożegnanie z planetą małp". Były jeszcze dwa ale dobrze nie pamiętam. Jeden to chyba "wymarłe miasto planety małp" ale nie wiem czy mnie tutaj już fantazja nie ponosi :d

Wolverin

Ja ogladalem go za komuny na poczatku lat osiemdziesiatych.

ocenił(a) serial na 7
Wolverin

Ta wersja którą oglądałeś pochodzi z lat 80.-tych, do zlepionych odcinków zostały dograne sceny ze starym Galenem i w ten sposób powstało 5 filmów (1 z nich chyba nie był emitowany w Polsce).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones