PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 882
oceny
8,6 10 1 128882
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Scena gdy wyruszają na ślub Johna mega zabawna, w ogóle linia fabularna poprowadzona
mistrzowsko. Może jedynie da się przyczepić do tego, że komisarz Campbell jest pokazany zbyt
jednostronnie, jako negatywna postać, ale widocznie taki zamysł twórców...

ocenił(a) serial na 7
Chomone

Ja znów tak bardzo zachwycony nie jestem, ale całkiem dobry serial. Myślę że ktoś kto oglądał wcześniej Boardwalk Empire będzie również wymagał więcej od tej produkcji, jak ja. No ale jeszcze kilka odcinków przede mną.

ocenił(a) serial na 10
CptGrave

dokładnie....po obejrzeniu wszystkich dotychczasowych sezonów Zakazanego Imperium szukałam czegoś podobnego, trafiłam na Peaky Blinders- serial daje wiele do życzenia (motyw z tą barmanką totalna porażka)w Zakazanym...każda scena była idealna i dopracowana.

ocenił(a) serial na 7
MrsDean

Do tego o wiele więcej lokacji, już męczą trochę te brudne uliczki, knajpa itp. Szkoda że autorzy nie mieli większych środków na zrobienie serialu, jak HBO, może zobaczylibyśmy zdjęcia podobne rozmachem do tych z promenad Atlantic City :D

ocenił(a) serial na 10
CptGrave

być może serial się rozkręci, myślę że złym pomysłem było obejrzenie Peaky.....po Zakazanym....bo żaden serial go nie przebije, czytałeś/aś książkę "Zakazane imperium" Johnsona Nelsona?

ocenił(a) serial na 7
MrsDean

No właśnie słowo majstersztyk to nie jest dobre określenie dla blindersow, oglądnąłem już cały sezon pierwszy i strasznie czuć te braki w porównaniu do BE, ale nie żałuje. Mam w zwyczaju żeby nie czytać książek na których podstawie były zrobione filmy, które już oglądałem (chociaż zdarza mi się), ale skoro pozycja godna polecenia to chyba przeczytam w oczekiwaniu na jesień :) Tylko BE zasługuje na 10, to jest majstersztyk.

ocenił(a) serial na 10
CptGrave

właśnie dlatego zakończyłam serial na poziomie 1 odcinka:)książki Zakazane Imperium też nie czytałam, ale wszyscy wokół polecają, więc na pewno się skuszę.

ocenił(a) serial na 8
CptGrave

Ja osobiście bardziej lubię Peaky Blinders, ale to już kwestia gustu. Jeden serial zrobiony w stylu brytyjskim, a drugi amerykańskim i oba są świetne. Co do liczby lokacji, to są dwie różne historie. Peaky Blinders to podrzędny gang z najbiedniejszej dzielnicy Birmingham, który dopiero pnie się do góry. Te brudne uliczki to ich teren. Tam robią interesy i tam żyją. "Zakazane Imperium" opowiada o jednej z największych szych amerykańskiego podziemia, której wpływy sięgały aż do Waszyngtonu, a interesy robił przynajmniej w całej Północno-Wschodniej części USA.

ocenił(a) serial na 9
CptGrave

a mi się wydaje, że to zależy od preferencji - dla mnie Peaky Blinders to majstersztyk, a BE jest tylko... bardzo dobry :) moim zdaniem twórcy BE wszystko zniszczyli, uśmiercając Jimmiego. to on, podobnie jak Tommy w Peaky Blinders, tworzył charakter i był najciekawszą postacią. trzeci sezon nie wkręcił mnie już zupełnie, kiedy jego nie było.
nie mniej jednak zgadzam się z tym, że postać Grace i związany z nią wątek był niedopracowany i że od 3 odcinka serial traci na jakości. oby w 2 sezonie wszystkie były na tym samym poziomie :)

neftyfina

Pozbycie się Jimmy'ego w BE wynikało nie z zamysłu twórców i rozpisanego scenariusza. Niestety Michael Pitt zalazł wszystkim za skórę, WSZYTSKIM.....
A szkoda

ocenił(a) serial na 9
Dexterb

ooo nic na ten temat nie wiedziałam. a coś konkretniej? ;)

neftyfina

http://uproxx.com/tv/2013/12/evidence-boardwalk-empires-michael-pitt-may-biggest -jackass-hollywood/

proszę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones