PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 866
ocen
8,6 10 1 128866
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Najbardziej rock&rollowy serial na rynku. Klimat budowany przez fantastyczną muzykę i kostiumy. Kapitalna praca kamery i cuda z oświetleniem. Świetna obsada i kapitalne kreacje, od roli głównej, po epizodyczne(Solomons, Tatiana!). Wciągająca i trzymająca w napięciu fabuła.
Nie powiem że to serial dla każdego, można się przyczepiać do naiwności fabuły, czy zbyt małego skupiania się na pogłębianiu charakterologicznym niektórych ważnych postaci, ale f... it! Jeśli ktoś chce naładowanej hardrockowej rozrywki, przyprawionej brytyjską klasą to nie może przegapić tego serialu.

ocenił(a) serial na 6
Thompston

Wole Zakazane imperium, ale blindersi tez sa wielcy w swojej klasie. Rozczarowal mnie jednak 3 sezon. Tyle oczekiwan i rozczarowanie.

ocenił(a) serial na 9
Qjaf

Czemu rozczarował? Moim zdaniem był świetny, rozczarowuje jedynie jego długość. Ale fakt uśmiercenia w 1 odcinku zdecydowanie najgorszej postaci tego serialu dużo mu pomógł ;)

ocenił(a) serial na 6
Thompston

Uciete watki Esme, Michaela i tej dziewczyny, rodzinki ksieznej itd. To tlyko przyklady. W 1 odcinku to byl slub a Grace zginela pozniej. Mnie ona nie przeszkadzala.
W ostatnim odicnku Tommy daje kase Lizzie za to, ze go chyba pocieszala po smierci zony. To tez tak zdawkowo potraktowano. W ogole watek bolszewikow i bialych ciekawy, ale ahistoryczny. Glowny wrog, czyli ksiadz niezle zagrany, ale daleko mu do inspektora Campbella. Tak w ogole to najpierw Tommy chcial w pojedynke rozwalic ksiedza, a potem wyslal samotnego msciciela ;)

ocenił(a) serial na 9
Qjaf

Nie do końca się mogę zgodzić. Co do "uciętych" wątków to tak jak pisałem wyżej, akurat pogłębianie charakterologiczne postaci drugoplanowych nie jest najmocniejszą stroną tego serialu. Zwykle są świetnie zagrane i dobrze wpasowują się w fabułę, ale nie zagłębiamy się tu w retrospekcje i wyjaśnienie wszystkich tajemnic, jeśli niczego nie wnoszą. W serialu, który ma takie tempo trudno się temu w sumie dziwić i wyjątkowo mi nie przeszkadza. Co to schwarzcharaktera to się zgodzę, ale też porównaj klasę odtwórców ;) Nie mniej jednak, jak dla mnie był wystarczająco dobry. Co do ostatniego to akurat miało uzasadnienie fabularne i to w aż 2 wymiarach, więc zarzut zupełnie bezzasadny.

ocenił(a) serial na 6
Thompston

Jakie bylo uzasadnienie fabularne dla samowolki Tommy`ego? Wybral sie bez zadnej obstawy zeby zabic ksiedza. Taki wielki mistrz planowania.

ocenił(a) serial na 9
Qjaf

A to bym nazwał uzasadnieniem charakterologicznym :D Nie mniej jednak myślałem że masz na myśli to, że skoro chciał go załatwić sam to po co wysyłał młodego.

ocenił(a) serial na 6
Thompston

Tak czy siak mogli to inaczej rozegrac:)

ocenił(a) serial na 9
Qjaf

Odnośnie Zakazanego Imperium - obejrzałem 1 sezon ale jakoś mnie nie wkręcił -czy dalej zacznie się coś szybciej dziać? może po 1 sezonie w kolejnych dopero się zacznie akcja dziać co mnie porwie do dalszego oglądania?
Peaky z koleji ciągnął mnie możę nie w 1 odcinku ale po 2-3. jak narazie bardziej podoba mi się ten serial i już czekam na kolejne sezony o ile będą. Jakoś do Zakazanego imperium nie mam takiego podejścia mimo że opinie są też dobre.

ocenił(a) serial na 6
Yaro50

ZI jest bardziej obszerne fabularnie. Sporo wiecej watkow, postaci, wydarzen. No widac, ze nad tym serialem czuwal mistrz. Poza tym kazda postac ma swoja historie. U blindersow 1 i 2 sezon sa naprawde udane, ale 3 jest przecietny. Dlaczego? Ano wlasnie dlatego, ze sezon jest stosunkowo krotki. Raptem 6 odcinkow przy 12 z ZI.
Amerykanski serial miewa dluzyzny, czego brytyjski nie ma. Moze to nie najlepsze porownanie ale ZI to taki mercedes z niewielka rysa, a blindersi to niezawodny volkswagen golf :)

ocenił(a) serial na 9
Thompston

i te męskie fryzury... Włosy Arthura czymś wysmarowane czy przetłuszczone? Niegrzeczni panowie z Peaky Blinders przyciągają jak magnes.

ocenił(a) serial na 6
kkryczka

Pomada, brylantyna, cukier - takie wlosy byly albo sa jeszcze popularne w ostatnich latach :D

Qjaf

Te fryzury były modne przez ostatnie lata w Skandynawii, gdzie mieszkam, natomiast w tym roku prawie już nie widuję facetów w fryzurce undercut

ocenił(a) serial na 9
Ladynight

Najładniejsze, jak dla mnie, męskie fryzury w serialu Vikings, też Twoje klimaty skandynawskie Ladynight...

kkryczka

Tak, Vikings też oglądałam, jednak sercem jestem oddana Anglii ;) Byłam tam w tym roku, Peaky Blinders kręcono nawet w mieście w ktorym mieszkałam przez pewien czas, wbrew pozorom to nie Birmingham.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones