Ozark
powrót do forum 1 sezonu

Ogólnie serial nie jest zły, fabuła nieco oklepana, ale męczy mnie pranie mózgu przemycane w serialach Netflixa. A to przemowa do striptizerek o prawach do godności a to wątek homoseksualny. Jestem tolerancyjny, ale nie cierpię prania mózgu zarówno w wykonaniu TVPiS jak i Netflixa.

iktorniasty

Popieram wypowiedź.

iktorniasty

Poszanowanie praw człowieka nazywasz praniem mózgu? xD

ocenił(a) serial na 8
groznybambosz

Odmienna orientacja seksualna nie jest powodem do dyskryminacji, jednak wmawianie ludziom, że to normalne jest swego rodzaju propagandą lub jak to tutaj określono "praniem mózgu".

LidS

Ale to jest normalne. Zgodnie z szerokim zakresem badań z dziedziny seksuologii i psychologii. To nie jest kwestia poglądów ale wiary lub nie w naukę :)

Kinomaniaczka_fw

Normalny - zgodny ze wzorem, przepisem, przeciętny, najczęściej spotykany; np. temperatura normalna, ciśnienie normalne (atmosferyczne).

Kinomaniaczka_fw

Otóż nie :)

Kinomaniaczka_fw

Ty chyba nie rozumiesz słowa "normalny". Nie masz pojęcia, co to jest norma. Zgodnie z szerokim zakresem badań z dziedziny seksuologii i psychologii homoseksualizm nie jest zboczeniem, chorobą ani nawet zaburzeniem. Jest orientacją seksualną, ale nie stanowi normy. Tak jak normalna nie jest temperatura 36 stopni w lipcu, choć przecież się zdarza.

iktorniasty

A, no i "Jestem tolerancyjne, ALE". Nie, nie jesteś.

groznybambosz

Czym jest tolerancja? Przyzwoleniem na czynienie zła?

LidS

Jakie zło?! Nie, nie jesteś tolerancyjny. Zło to tacy ludzie jak ty.

groznybambosz

Tolerancja jest dobra, ale czy nie tolerując zła, jestem nie tolerancyjny? A może tu chodzi o to, że wszystko ma swoje granice?

iktorniasty

Gdy szatan przyszedł kusić Jezusa zaoferował mu wszystkie królestwa świata w zamian za pokłon i oddanie czci. Jezus nie kwestionował, czy rzeczywiście szatan ma władzę nad królestwami tego świata. Dodatkowo, gdyby to nie była prawda, to nie byłaby pokusa dla Jezusa.
W takim razie skoro szatan jest władcą tego niegodziwego świata, to jest oczywiste, że to on za pośrednictwem swoich poddanych, wywiera wpływ na wszystkich ludzi, aby ich zwieść i odciągnąć od Boga Jahwe. Próbuje zmienić sposób myślenia aby ludzie uważali zło, za dobro, a dobro za zło. Czyli jeśli nie tolerujesz ich niegodziwości, jesteś uważany za złego człowieka.

LidS

Zdajesz sobie sprawę, że wiara jest twoim wyborem a ramy "dobra" i "zła", które sam stosujesz są w właśnie w niej zakorzenione? Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Nie możesz narzucać ram dobra i zła skonstruowanych na podstawie swojej wiary na resztę społeczeństwa.

ocenił(a) serial na 7
LidS

Weź idź p*ierdolnąć głową w ściane ze 3 razy...później to powtarzaj tak codziennie aż wbijesz sobie minimum rozumu...ręce opadają. Ciekawe ile homoseksualistów poznałeś, żeby postulować takie wyssane z palca brednie xd Twój Bożek tak sobie wymyślił człowieka, więc tak działa i tyle, nie wiem gdzie się tutaj doszukiwać dodatkowej pseudosymboliki pojęcia dobra i zła.

iktorniasty

Zgadzam sie w 100%. Ocena u mnie przez to mocno spadla i nie wiem czy bede ogladal reszte. Jak takie cos napisalem na reddicie to mnie "ci ekstremisci" o malo co nie rozszarpali.

ocenił(a) serial na 8
iktorniasty

Propaganda to była przez lata w kinie, że każdy jest piękny, zdrowy, biały, hetero i katolik :)

iktorniasty

Dalej serial pokazuje ze homoseksualista ma bardzo duże problemy emocjonalne, narkoman, etc. Jest niezrównoważony psychicznie. :)

iktorniasty

Jest taki smieszny skecz "nie jestem homofobem ale.." :P jestem tolerancyjny ale.. Czyli nie nie jesteś. pranie mózgu jest non stop, lepiej wyłączyć tv. Ile np. promowali do dziś nawet "piękno" kobiet ile kobiet choćby na tym ciepri, potem są niesmaile, zakompleksione, uważają ze ciało to najważniejsza rzecz np :) mężczyźni to samo. I wiele innych przykładów. Więc akurat to o czym piszesz Ci się nie podoba ale ogółem NIE szkodzi, co najwyżej może pomóc.

iktorniasty

Ludzie mają problem z wątkiem homoseksualnym a nie z tym, że ten serial jest przesiąknięty wyjątkowo okrutną przemocą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones