PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229001}
8,2 8 862
oceny
8,2 10 1 8862
One Piece
powrót do forum serialu One Piece

jak wiemy z mangi po śmierci użytkownika owoc gdzieś na świecie się z nowu pojawia. przeczytałem pewną teorie na tej stronie http://www.forumpiece.com/showthread.php?tid=1133

że może roger miał te samą moc co luffy ma teraz? co wy na to?

Expendable91

Ciekawa teoria.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

możliwe że shanks wiedział o tym i dlatego ten owoc szukał i go znalazł.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

teraz dopiero mi się przypomniało. czytałem gdzieś też że dragon może mieć moc rogera. chociaż to chyba mniej prawdopodobne jeśli w tym samym czasie chodzili po ziemii. no chyba że za dzieciaka zeżarł owoc jak luffy

Expendable91

Dragon najprawdopodobniej włada wiatrem. Wnioskujemy to choćby po tym co zrobił w mieście portowym Lougen Town.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

włada wiatrem a nie blyskawicą? w sumie to też potężna moc. ja cały czas myślałem że błyskawicą z powodu przydomku. jakby nie było to może urządzić niezłe tornado i rozwalić tym wiele łodzi. może roger to miał a on odziedziczył

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

chyba masz racje powtórzyłem sobie. dawno oglądałem ten odcinek więc się mogłem pomylić. możliwe że to on ma moc rogera.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

jeszcze raz obejrzałem i on pewnie pogodą włada bo zobacz jak luffiego uwolnił

Expendable91

Roger nie miał żadnego owocu. Ale wyćwiczył potężne Królewskie Haki podobno, tak mi się zdaje. Natomiast o jego owocu nie ma nic, nikt o nim nie mówi więc albo był słaby albo ktoś kryje to w tajemnicy.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

no ja do tej pory też cały czas myślałem że roger miał haki potężne. dopiero jak teraz pojawia się tyle teori to się też zastanawiam. w końcu to one piece wszystko moż się zdarzyć. niech wyjaśnią czym jest wola D. ogólnie powiedziane było że roger był chory. białobrody też a on miał poteżną moc. luffiemu skracali życie technikami

Expendable91

Wola D została już odgadnięta przez fanów.
http://senpuusociety.com.pl/topic/4219-wielka-lan-pisowa-teoria/

Niesamowite. Jeżeli ostatecznie będzie inaczej to autor tej teorii nie przebije, ale wątpię bo zostało to niesamowicie pokazane, więc myślę że właśnie to ma w planach autor zrobić.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

dzięki już czytam

Expendable91

Mi kopara opadła jak to czytałem.

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

ja dostałem dreszczy. no gostek wyciągnął fakty na stół. genialnie to wszystko przeanalizował i porównał. rzeczywiście to jest najlepsze zakończenie

ocenił(a) serial na 6
The_Fallen

Teoria ta znana jest od paru miesięcy.

karolhamann

ku..a co ty mi niby chcesz przekazac? Wiem, kur..ze jest znana od paru miesiecy, ale on nie wiedzial wiec mu podałem. Użyj swojego mózgu.

ocenił(a) serial na 6
The_Fallen

Tyle, że teoria ma parę miesięcy. Przy okazji podałeś dyskusję z niezbyt ogarniętego forum.

karolhamann

Czy ty jesteś debilem który nie potrafi czytać czy tylko udajesz?

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

z mojej strony to jestem ciekaw co oznacza ten uśmiech bo śmierci i przed śmiercią. wiadomo o co z tym biega?

Expendable91

kwestia jego charakteru...

ocenił(a) serial na 10
The_Fallen

nawet po śmierci jak ace umarł ze łzami w oczach i nagle się uśmiecha?

ocenił(a) serial na 6
Expendable91

Ta, zwłaszcza, że CHCIAŁ GO SPRZEDAĆ.

ocenił(a) serial na 10
Expendable91

Roger na pewno nie miał umiejętności owocu gomu gomu no. Dlaczego? Bo przez cały okres trwania OP przewinęło się pełno osób, które znały Rogera (np. Shiki, Shanks, Buggy, Białobrody, Garp i wiele wiele innych) i po zobaczeniu umiejętności Luffy'ego, na pewno by coś o tym powiedziały. Podobieństwo Luffy'ego do Rogera skupia się jedynie na słomianym kapeluszu i to wystarczy. Luffy będzie osoba, która wypełni wolę Rogera, dlatego Oda zaznaczył to podobieństwo.

ocenił(a) serial na 10
DiatJoghurt

Hmm tak naprawdę nie pamiętam, żeby kiedyś było wprost powiedziane że Roger miał jakoś zdolność X X no Mi, albo umknęło mi to, wprost było tylko powiedziane że rozumie królów mórz i miał królewskie haki. Myślę że są dwa momenty które wskazują na to że posiadał jakąś moc, pierwszy gdy Robin widzi napis na Poneglyps na Skypie i drugi jak Rayleigh mówi że Roger miał zdolność rozumienia (słyszenia) głosów rzeczy, co można odczytać jako jakąś zdolność przez dotyk czy skupienie czy coś innego, poznanie historii jakiejś rzeczy, okoliczności powstania, powody istnienia, to tylko taka moja wolna myśl odnośnie zdolności Rogera, która w pewnym sensie pasuje do teorii bo wtedy było by wiadomo skąd Roger wiedział o wszystkim.

Uśmiech nie oznacza po prostu życia bez wyrzeczeń i bez żalu? Jak Ace sam powiedział, że niczego nie żałuje, jak Roger powiedział, do Garpa, że nie ma wyrzeczeń i jest zadowolony ze swojego życia i może już odejść, jak Luffy nie wiedząc czy przeżyje podczas "egzekucji" powiedział, że szkoda ze tak szybko się kończy ale miał cudowna przygodę i jest zadowolony z tego co ma.

A TA teoria jest tak szokująca że ciężko się pozbierać przez jakiś czas po jej przeczytaniu, bo wszystko wydaje się tak oczywiste i pasujące..

Dla mnie osobiście zagadką pozostaje postać Vegapunka, myślę że on nim wiadomo jeszcze mniej niż o Rogerze, jak by to nie było znaczące to po co go tak ukrywać, wiadomo tylko że to genialny naukowiec jedyny w swoim rodzaju, że pracuje dla rządu, ale jest wierny jakiemuś swojemu moralnemu kodeksowi (jak w przypadku Kumy i jego ostatniej woli) wiadomo tylko że jako dziecko był genialny i kochał swoja wyspę. Ale wiadomo również, że tworzy broń zagłady dla rządu jak Pacyfistów i inne rzeczy.Myślę że odegra istotną role i jestem ciekawa tej postaci.

ocenił(a) serial na 10
Expendable91

odnosnie Dragona, to prawie na 100% logia wiatru/pogody. Juz w Logue town potrafil manipulowac pogoda, a gdy uratowal Sabo bylo to samo, bo zawial potezny wiatr

ocenił(a) serial na 10
Shanks1337

pewno też haki ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones