PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229001}
8,2 8 862
oceny
8,2 10 1 8862
One Piece
powrót do forum serialu One Piece

Jest wielu fanów Dragon Ball nieznających innych anime o walce.
Gdyby zainteresował ich OP to napisałem krotki przewodnik porównujący OP i DB:

One Piece jest w mojej opinii zdecydowanie najlepszym anime o walce miażdżącym wszelka
konkurencje.Na początek podobieństwa do DB:
Dragon Ball to prekursor swojego gatunku i OP ma z nim troche wspólnego, Luffy to podobnie
jak Goku Idiota i żarłok szczerze oddany swoim przyjaciołom.
Postacie są(nawet te słabe) nadnaturalnie silne fizycznie i wytrzymałe ludzkie ciało w OP
podobnie jak w DB jest bardzo twarde i zabić jakaś istotę nie łatwo.
Tu chyba tyle z tych ważniejszych podobieństw teraz różnice ufff od czego tu zacząć:
Po pierwsze OP to anime o piratach mamy tu o wiele większe skupienie się na załodze
w miarę postępów załoga się rozrasta a każdy członek załogi jest ważny i ma bogata
przeszłość. Postacie są o millon kroków przed tymi z DB z członkowie załogi są świetni
jak już myślisz,ze masz swojego ulubieńca kolejna postać nagle zyskuje w twoich oczach,ale
to wierzchołek góry lodowej!Postacie poboczne to prawdziwa siła One Piece na praktycznie
każdej wyspie odwiedzanej przez bohaterów mamy postacie godne zapamiętania i budzące
emocje jest tez ogrom niesamowitych postaci tworzących uniwersum ale o nich
później(oczywiście to jest anime o walce a nie dramat psychologiczny tu postacie są bardzo
wyraziste nierealistyczne ale na pewno się tego spodziewasz jak oglądałeś DB i inne anime z
tego gatunku.Wiele postaci jest absolutnie dobrych albo złych co jest również oczywiste ale
jest też naprawdę sporo postaci niejednoznacznych jedyne co mi przychodzi do głowy na
porównanie z DB to Vegeta tylko w OP więcej i z dużo większym smakiem) teraz walka.

Pierwsza rzecz jeśli chodzi o walkę to to,że w OP jest większy nacisk na walki całej załogi
zazwyczaj każda postać z załogi ma swoje walki w prawie każdej sadze oczywiście, Luffy
oczywiście jako główny bohater zazwyczaj walczy z najsilniejszym przeciwnikiem ale każdy z
załogi ma swoje walki stojące na wysokim poziomie,jest też trochę walk jakby to powiedzieć
"neutralnych"(uwielbiam je) gdzie nie walczy ani Luffy ani nikt z załogi tylko postacie będące
częścią uniwersum op.Skala siły jest na początku niezbyt wysoka ale potem pojawiają się
naprawdę potężne postacie choć nie ma aż takich potworów niszczących planety jak w
DB.Sama walka jest bardzo różnorodna,ale nie nazwał bym jej przekombinowaną.Główny
bohater walczy niemal wyłącznie na pięści co poniekąd łączy się z jego mocą(posiada moc
ciała z gumy)rozciąga się i na rożne sposoby i napierdala.
I tu jest ogromna i ważna dla ciebie różnica w DB postacie walczą schematycznie na pieści i
napierdalają energia każdy walczy tak samo a w OP jest kompletnie inaczej
są tak zwane "diableskie owoce" które po zjedzeniu dają specyficzne umiejętności jak już
wspomniałem Luffy ma ciało z gumy ale tych mocy jest cała masa w OP w przeciwieństwie do
DB każda postać walczy kompletnie inaczej a walki są niepodobne do siebie i różnorodne dla
mnie to przeogromny plus.Owoce to rzadkość w uniwersum OP mamy tez w anime szermierzy.

Rzecz kolejna bardzo ważna to uniwersum-W OP uniwersum jest bogate rozbudowane i
spójne,w DB mamy tak ,ze w każdej kolejnej sadze przeciwnik Goku jest przedstawiany jako
najpotężniejszy na świecie i tak dalej do kolejnej sagi(niesamowicie mi to działało na
nerwach),w OP jest kompletnie inaczej tutaj mamy spójne(to ważne słowo) uniwersum które
nie "oszukuje".W OP bardzo wcześnie pojawia się postać tak potężna,że zmiotłaby całą załogę
Luffego i jego aktualnego przeciwnika z palcem w dupie(nie jest wrogo nastawiona do
Luffego).W późniejszych odcinkach kształtuje się uniwersum z ogromna liczba postaci z
których wiele jest tak silna ,że nasi bohaterowie to przy nich pył i oni musza się bardzo długo
rozwijać by dorównać najlepszym.
Bardzo pozytywnie wpływa to na anime świadomość ile bohaterowie muszą się nauczyć i
patrzenie jak się rozwijają dale wiele satysfakcji.W żadnym anime nie ma takich fajnych
"koksów" potężnych postaci tworzących uniwersum maja różnorodne charaktery są potężni a
jak jeden "koks" wejdzie w drogę drugiemu to...robi się epicko.

One Piece fabularnie i epickimi momentami miażdży DB.Wadą jest początek bardzo slaby i
naiwny postać Luffego mnie z początku mnie niesamowicie irytowała dopiero później się do
niego przekonałem jak i do anime .Jeżeli chciałbyś oglądać musisz przetrwać slaby początek
potem jest znacznie lepiej i lepiej i lepiej aż zaczyna się jazda po całości epickości.

udun17

Ciekawie to opisałeś, ale czasu na te ponad 600 odcinków to nie znajdę w najbliższym czasie.

ocenił(a) serial na 9
udun17

Ja tam nie widzę podobieństwa :/ Dla mnie Dragon Balla nigdy nie przebije oczywiście i tak cenie OP.
PS. Ja widzę większe podobieństwo Bleacha z DBZ. Walki są bardzo podobne. Lasery + latajacy w powietrzu ludzie . To jak Grimmjow skatował Ichigo była w stylu Dragon Balla jak i inne walki. . .

ocenił(a) serial na 10
udun17

oda wykonał kawał dobrej roboty i moim zdaniem przebił DB.

ocenił(a) serial na 10
udun17

OP nie tylko ma ciekawsze walki niz DB ale i sam swiat jest bardziej bogata. Ponad 600 odcinkow a my i tak znamy tylko mala czesc histori tego swiata, dlatego uwielbiam gdy Oda niepostrzezenie wrzuci drobna wskazowke na jakis nie znany nam do konca temat a fani na podstawie tego wymyslaja najdziwniejsze historie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones