PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557514}
7,3 2 224
oceny
7,3 10 1 2224
Off the Map: Klinika w tropikach
powrót do forum serialu Off the Map: Klinika w tropikach

Wydaje mi się, że serialowi brakuje realizmu. Kręcony jest na Hawajach, akcja toczy się "gdzieś w Afryce", a wszystko to z daleka wygląda na Amerykę Południową. Takie są moje subiektywne wrażenia. Były seriale medyczne, które zdecydowanie lepiej oddawały realia, jak np. kilka odcinków Ostrego Dyżuru, które toczyły się w Afryce.

elrond_3

Dodam jeszcze, że może to moje skrzywienie po Chirurgach, ale mam wrażenie, że spora część postaci jest kalką postaci właśnie z Greysów. Mamy uczuciową "Izzy", mamy wolnego strzelca "Kareva", mamy nieco oziębłą "Christinę"... W Private Practice Shonda Rhimes tego uniknęła. Tutaj już niestety nie.
Wiem, że seriale często potrzebują pół sezonu żeby się rozkręcić, ale cóż - na razie jest płasko.

ocenił(a) serial na 7
elrond_3

Tylko jedno sprostowanie: akcja toczy się w Ameryce Południowej a nie w Afryce :)

Studniar

A dałbym głowę, że w pilocie była mowa o Afryce. Musze wrócić i się przekonać :)

ocenił(a) serial na 7
elrond_3

Mi też się coś na początku sfilmiło ale opis na stronie głównej abc mówi inaczej.

http://abc.go.com/shows/off-the-map/about-the-show

elrond_3

na pewno mówili że w Am. Południowej

elrond_3

Zgadzam się mało realne to wszystko. Już pominę fakt że pacjenci po ciężkich zabiegach dochodzą do siebie szybciej niż w niejednym genialnie wyposażonym szpitalu :/

ocenił(a) serial na 10
natalian2

jak dla mnie to ten serial jest troche bardziej realistyczny niz wyczyny jakie prezentuje dr house

ocenił(a) serial na 6
kinia_16

ale w housie wiekszosc chorob i tak jest fikcyjna..

ja sie wciagnelam - maja duzo mozliwosci na nowe przypadki etc..

Karinn

Wprost przeciwnie, przypadki w Housie były oparte o autentyczne historie :)

ocenił(a) serial na 7
elrond_3

Serial się miło ogląda. Jestem przy 7 odcinku. Fakt, że ma większe możliwości i na razie nie rozpostarł skrzydeł w pełni, ale mam nadzieję, że tak będzie.
House mnie nie wciągnął, Grey's tak sobie, ER uwielbiam. Ten nie jest zły :)

ocenił(a) serial na 8
aniagustlik

Mi House już się znudził i nie będę płakać jeśliby zakończyli jego produkcję po tej serii. Podobnie jest z Gotowymi na wszystko. Oba oglądam już tylko z przyzwyczajenia. A co do Off the map, mnie wciągnął totalnie, bardzo mi się podoba. Chirurdzy są nudni jak flaki z olejem, ten jest znacznie ciekawszy i podoba mi się że lekarze nie mają tu łatwo i czasami zamieniają się w ratowników ryzykując życiem dla pacjentów. Oczywiście pewnie do końca realiom pracy lekarzy w Ameryce Płn. nie odpowiada ale tak jest w każdym serialu. Zarówno w medycznym jak i kryminalnym. Podoba mi się ponadto dobór aktorów. Żadnych wielkich gwiazd tylko aktorzy, którzy mają szansę się wybić dzięki tej produkcji. Jednakże na zdjęciach promocyjnych w obsadzie było widać tego aktora z Bez śladu, ciekawa jestem czy w ogóle się pojawi w obsadzie czy też nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones