PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=339345}
7,9 47 411
ocen
7,9 10 1 47411
7,7 6
ocen krytyków
Odwróceni
powrót do forum serialu Odwróceni

Wróciłem do tego serialu po kilku latach. Wciąż jest genialny. Więckiewicz, Foremniak, Kozłowski, Stenka .... Genialny jak na PL warunki.
Jedynie co bym zmienił to rola Sikory. Uważam, że jego postać powinna być bardziej "z pazurem". No taki grzeczny glina walczący z bezwzględnymi bandytami. Trochę to nie pasowało.

_Lennox_

a zauważyłeś ile tam jest plagiatów :)?
wyścigi konne-Miami Vice
zabójstwa w pubie poprzeplatane z modlitwą Mnicha-Ojciec Chrzestny
dalej nie wiem bo oglądam następny odcinek ale na bank coś się jeszcze znajdzie.

ocenił(a) serial na 10
Papermonster

Prawdę mówiąc nie powiązałem :) Ale teraz kiedy o o tym mówisz ... :)
No cóż :) mimo wszystko mega serial jak dla mnie.

_Lennox_

To najlepszy polski serial jaki powstał ten i jeszcze Czas honoru. Ten serial nie jest plagiatem, jest oparty na faktach. (no może trochę się inspiruje, jak wszystkie inne filmy gangsterskie czerpią coś od siebie z innych).

ocenił(a) serial na 8
Goja_2

Chyba "Pitbulla" nie widziałeś/łaś...

Goja_2

Skoro czas honoru ci leży to polece ci jeszcze ojca Mateusza

Papermonster

No nie do końca plagiatów, chyba że za takie uznamy czerpanie z pierwowzorów postaci.
Słynnym z wiary, podróży do Ziemi Świętej i czynienia znaku krzyża był Andrzej "Słowik" Banasiak, zaś wielkim hazardzistą, miłośnikiem ruletki i wyścigów konnych był Andrzej "Pershing" Kolikowski, który przy torze na Służewcu omal nie zginął w trzecim już zamachu na jego życie (bomba położona w jego Mercedesie).
Nie trzeba też szukać zbyt długo aluzji i podobieństw pozostałych postaci do tych rzeczywistych, polskich, jak choćby do Masy czy - powoli wychodzącego z tarapatów spowodowanych pomówieniami Masy - podinspektora Piotra Wróbla z CBŚ, który Masę odwrócił.

Papermonster

Dzieciaku nie wiesz co to jest plagiat pozostań przy oglądaniu czasu honoru ewentualnie komisarz Rex powinien cię zadowolić

oprzewielebny

Kindybał ci w styję gruzinko.

ocenił(a) serial na 10
Papermonster

Padłam. Miami Vice? Serio? Przecież sceny nawiązują do rzeczywistości, w ktorej obracał się prawdziwy Pruszków. Wyścigi na Służewcu to była codzienność Pershinga (w filmie Szybki, sama ksywa nieprzypadkowo podobna). Z kolei w realu Słowik był znany z wyjazdów do Ziemi Świętej i wiary (w filmie Mnich, ksywa także nieprzypadkowa).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Papermonster

Jak się czyta, to się wie.

_Lennox_

Wszystkie odcinki Odwróconych można obejrzeć tutaj
bit. ly/odwroceni

_Lennox_

Dorby, ale do Gliny się nie umywa, inna liga zupełnie

ocenił(a) serial na 6
przybylakpiosgazetapl

Warto poświęcić czas na obejrzenie tego serialu , według mnie serial byłby jeszcze lepszy gdyby trzymał się bardziej faktów.
Za bardzo się mija momentami z prawdą.

_Lennox_

Mogliby powtórzyć chętnie bym sobie obejrzał.

ocenił(a) serial na 10
Ruben_fw

Jest na Player ;)

_Lennox_

Jestem za granicą a tutaj player nie działa.

ocenił(a) serial na 10
Ruben_fw

Pozwól, że pomogę:
google->v p n p o l a n d

_Lennox_

A mi się właśnie podoba Sikora jako wyważony człowiek. Z Pazurem miała być mafia pruszkowska :D generalnie jeden z lepszych polskich seriali. Jeżeli chodzi o część dalszą- również jestem mocno na tak!

_Lennox_

Zgadzam się ale tylko ta seriandruga seria była jak dla mnie słaba .

ocenił(a) serial na 9
_Lennox_

Naprawdę klasa. Wraz z Pitbullem moi faworyci zdecydowania. Wiele osób uważa, ze Glina lepszy, ale ja się nie zgodzę, dla mnie Odwróceni zdecydowanie.
1. Odwróceni, Pitbull- 9/10
3. Ofier-8,5/10
4.Glina- 7,5/10 a 8 (tak trochę rozdarty jestem tu, nużył mnie miejscami) .
Z Polskich seriali jeszcze lubię Belfera (1 sezon tylko, drugi słaby, więc nawet nie podjeżdżam), Pakt 1 sezon też w miarę (7,5), 2-go nie widziałem, oglądam teraz Krew z krwi, 1 sezon kończę, naprawdę bardzo dobry 8/10, Ślepnąc od świateł dobry (7,5). No i będzie z tych dobrych. Zostaje jeszcze na bank Wataha, Kruk. Szepty słychać po zmroku . Czas honoru podobno kot, ale nie ciągnie mnie coś, może kiedyś. No i myślę, ze te dwa wymienione uzupełnię i będę miał Polskie seriale w całości scharcone, te co warto. Parę dobrych produkcji wypuściliśmy, a za Odwróconych i Pitbulla to do śmierci wdzięczny będę. No ale Oficer też była klasa.

mucka77777

odwróceni bezpieczna 8/10. Czas honoru "interesujący" ale max 5/10, wataha, kruk, ślepnąc: wszystkie minimum 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones