PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 929
ocen
7,8 10 1 7929
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

Niesamowity świat gumballa to dla mnie najlepsza kreskówka na cn. Ale dubbing gumballa w 4 sezonie to jakaś porażka. Najbardziej podobał mi się głos gumballa w 2 sezonie.

wojtes_filmweb

No właśnie mnie strasznie zaskoczyło to, że Gumball ma w 4 sezonie inny głos. A jeszcze bardziej się zdziwiłem jak na końcu powiedzieli, że podkłada go znów Miłosz Konkel. Zupełnie go nie poznałem. Wolałem Zdrójkowskiego, ale może za jakiś czas przywyknę do tego nowego głosu. Mam tylko nadzieję, że Konkel poradzi sobie z tymi charakterystycznymi dla Gumballa specyficznymi fragmentami. W 1 sezonie nie miał okazji spróbować bo jeszcze ich nie było, pojawiły się dopiero w drugim ze wzgl. na zmianę charakteru postaci. Chodzi mi o sposób wypowiadania takich tekstów jak np. "Właśnie zdobyłem olbrzymi mająąątek" z odcinka The Pony (kto oglądał, ten powinien wiedzieć co mam na myśli). Jest ich coraz więcej w kolejnych odcinkach.
Ciekawe dlaczego zrezygnowali ze Zdrójkowskiego...

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Głos to masakra. Kiedy w pierwszym odcinku 4 sezonu ten" inny" gumball z brodzika z plastikowymi piłkami przemówił myślałem, że specjalnie dali taki a nie inny głos, żeby podkreślić jego inność, ale w drugim odcinku ... koszmar.

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Serio to Konkel? SZOK.
Pierwszy sezon dubbingu był dla mnie najlepszy (szczególnie Penny).
Chyba jednak zgodzę się, że za młodych chłopców powinny podkładać kobiety - brak problemów z mutacją.

pewupe

Zazwyczaj tak, ale myślę, że akurat w przypadku Gumballa kobieta by się nie sprawdziła. Zdrójkowski był w tej roli idealny. Zastąpili go bo jemu też się głos zmienił od zeszłego roku ?

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Komkela zmienili przez mutację i odcinki , które dubbingował w 2 sezonie nagrali jeszcie raz ze Zdrójkowskim. Teraz Zdrójkowski ma mutacje(?) i wrócili do Konkela? Trochę rozwala organizacja dubbingu polskiego... Nadal ciężko mi uwierzyć, że to jest ten sam Konkel, ale że nie widzę planszy końcowej to wierze na słowo ..ci odpowiadający za dubbing powinni się trochę ogarnąć..Pierwszy Darwin a drugi Darwin ma dość podobny głos, tak samo pierwszy sezon Konkela i 2 Zdrójkowskiego jako Gumballa, ale tera różnica jest dość wyczuwalna..

ocenił(a) serial na 7
pewupe

I chyba nawet ni chodzi o barwę głosu, a bardziej o .. ton? albo coś takiego... swoją drogą przypomniał mi się dubbing "Mój kumpel z wf jest małpą" na początku był ktoś nieznany, potem wszedł podobnie brzmiący Kajetan Lewandowski, a po nim zastąpił go jego brat. Głos brata był podobny, ale zdecydowanie to już nie było to..

pewupe

W ogóle polska produkcja tego serialu jest jakaś dziwna. Są 2 odcinki pt. Tajemnica (The Mystery i The Secret) i 2 odcinki pt. Duch (The Ghost i The Poltergeist). Kiedyś wyemitowali ze złym językiem, itd. Do tego te dubbingowe roszady (w angielskiej wersji była raz zmiana, ale uzasadniona fabułą odcinka) i sporadyczna cenzura - o tym pisałem już w innym poście.

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Nie wiem jak z cenzurą, ciągle natrafiam na te same odcinki.. swoją drogą są takie, które (mam wrażenie) zostały pokazane zaledwie parę razy i takie, które są wałkowane w kółko..
O ile główni bohaterowie są porównywalni, to pierwszy sezon jest dla mnie najlepszy pod kątem dubbingu postaci drugoplanowych. Większość chyba nieznani, a potem weszli jakby "profesjonaliści" i tak mamy w sporej części Joanne Pach przy rolach kobiecych..

pewupe

Z tym powtarzaniem ciągle tych samych odcinków to rzeczywiście jest śmiesznie. Przez to niektóre widziałem kilkadziesiąt razy (zwłaszcza odcinek The Vacation - jakieś 30 razy, serio :-)) a inne tylko 3-4 (te ostatnie z 3 sezonu np. The Egg, The Downer, The Nobody, itd.). Ja oglądam głównie o 23:00 (w wakacje było oprócz tego też chyba ok. 24:00) bo w ciągu dnia siedzę na uczelni. Pytałem nawet na fejsie Cartoon Network Polska czy nowe odcinki będą powtarzać o tej porze, ale napisali, że niestety nie. I przez to mogę mieć problem z oglądaniem kolejnych odcinków 4 sezonu bo nie zawsze będę w stanie się wyrobić na 18:05, a powtórka o 13:00 to już w ogóle nic mi nie daje.

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

No ten nowy dubbing to jakiś koszmar dla mnie :)

Dawid0126

Przemyślałem sobie jeszcze kwestię tego dubbingu i w sumie nie jest aż tak źle. Nadal uważam, że Zdrójkowski był lepszy, ale myślę, że idzie się przyzwyczaić do nowego głosu. Grunt, że to Konkel znany z 1 sezonu a nie ktoś zupełnie nowy bez doświadczenia w dubbingowaniu tej postaci. Co prawda od 1 sezonu Gumball diametralnie się zmienił, ale ten nowy głos nawet pasuje do jego obecnego charakteru. Jest bardziej wyrazisty przez ten specyficzny "akcent" (będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś mi powie jak to prawidłowo określić). Chyba najbardziej to słychać w odc. Nemesis podczas tej rozmowy Gumballa z Darwinem na samym początku i chwilę później jak mówi "pewka" oraz "Pani się nie gniewa" w autobusie. Nawet fajnie to brzmi i pasuje do postaci.
Oprócz tego jak na razie Konkel radzi sobie z tymi trudniejszymi fragmentami (ironiczne "bo probowali" w odc. Nemesis).

NewJoker

To jednak nie jest Konkel - informacje czytane przez lektora pochodziły jeszcze z 1 sezonu. Napisałem do Cartoon Network i odpowiedzieli, że głos Gumballowi podkłada teraz jakiś Hubert Szczurek.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

W sumie ten głos Gumballa w 4 sezonie nie jest taki zły nawet pasuje do jego wieku i charakteru. Zdrójkowski dobrze pasował w 2 sezonie ale w 3 wydawał mi się za gruby jak na 12 letniego dzieciaka. Miałem wrażenie że gumball jest starszy.

ocenił(a) serial na 10
wojtes_filmweb

STOP, z tego co mówicie wnioskuję, że głos Gumballa z 4 sezonu, to głos Gumballa z sezonu 1 (nie oglądałem wielu odc. z 4 sezonu, może z 2)? Czy mam rację?

__Pawelko__

Tak myślałem na początku, ale okazało się, że jednak nowa osoba podkłada głos pod Gumballa i nie ma ona nic wspólnego z 1 sezonem.

NewJoker

I właśnie o tym chciałem wam powiedzieć(Mówiąc o Hubercie Szczurku podkładającemu głosu Gumballowi w 4 sezonie a nie, że jest to Miłosz Konkel)!

wojtes_filmweb

No tak, mi się też podoba jego głos w drugim sezonie (gumballa i darwina)

wojtes_filmweb

No mi się podoba jego głos np. w odcinku Lodówka albo Święta to wtedy mi się podoba a powiedzcie w jakim jeszcze odcinku gumball ma taki gruby głos w drugim sezonie to se obejrze :) (nie w czwartym sezonie bo tego sezonu nie nawidze)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones