PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 929
ocen
7,8 10 1 7929
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

Wie ktoś?

ocenił(a) serial na 10

Wie ktoś może kto podkłada głos Gumballa w 4 sezonie?

wojtes_filmweb

Miłosz Konkel - ten sam co w 1 sezonie. Nie do poznania po tych 4 latach, prawda ?

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Naprawde bym się nie domyślił, po tych czterech latach. Ale nie widzę podobieństwa w głosie. Możesz mi powiedzieć gdzie znalazłeś tą informację? Był bym wdzięczny.

wojtes_filmweb

Mówią to po każdym odcinku jak jest ta plansza z napisami.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Tak. Tylko, że napisy są z pierwszego sezonu. Obejrzyj jakiś odcinek z 2 albo 3 sezonu zobaczysz, że na końcu są te same napisy np. Gumballa w 2 i 3 sezonie grał Jakub Zdrójkowski a w napisach jest, że Miłosz Konkel.

wojtes_filmweb

No właśnie wczoraj zauważyłem, że po 4 odcinkach z 3 sezonu też podali Konkela. Nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi. W takim razie jednak nie wiadomo kto podkłada głos w 4 sezonie. Nigdzie w necie nie znalazłem tej informacji.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Ja też w necie nie znalazłem, ale dzięki za dobre chęci.

wojtes_filmweb

To jeszcze nie koniec - napisałem w tej sprawie do Cartoon Network Polska na facebooku :-) Pewnie jutro odpiszą.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Aha. To fajnie

wojtes_filmweb

Niestety do tej pory nie odpisali (a wiadomość wyświetlili), więc albo to jakaś tajemnica albo sami nie wiedzą ;-)
Ale napiszę jeszcze maila.

wojtes_filmweb

Odpisali: niejaki Hubert Szczurek

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Aha o lol

ocenił(a) serial na 7
wojtes_filmweb

Nie wiem po co dają plansze jeśli jest błędna. Byłam mocno zdziwiona jak było podejrzenie, że to głos Konkela. Totalnie niepodobny, ale myślę: "może umie robić taki głos?" A tu jednak Hubert Szczurek.

pewupe

Ja nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi na to co mówią podczas napisów końcowych i jak usłyszałem po The Nemesis, że Konkel wystąpił jako Gumball to byłem przekonany, że to prawda. Zwłaszcza, że w tych kilku pierwszych odcinkach drugiego sezonu w wersji z dubbingiem Konkela (można je obejrzeć w necie, w TV puszczają tylko wersję ze Zdrójkowskim) słychać znaczną różnicę w głosie w stosunku do pierwszego sezonu (mutacja). I tam nawet trochę podobnie brzmi jak teraz ten Szczurek, więc obstawiałem powrót Konkela.

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

A mnie drażni wprowadzanie ludzi w błąd. Puszczają maraton Gumballa i tylko na koniec dają plansze z nazwiskami i to jeszcze nieaktualnymi. Nie wiem jak jest teraz, ale nowy dzieciak dubbinguje i nawet go nie uwzględnią..trochę przykre. No , chyba że się coś zmieniło..

pewupe

Nie zmieniło się ;-)
Nie wiem jak z innymi kreskówkami, bo oglądam tylko Gumballa, ale polskie Cartoon Network odstawia taką fuszerkę, że szkoda gadać:

- dwa odcinki przetłumaczyli jako Tajemnica i dwa jako Duch

- po 14 odcinkach 2 sezonu skapnęli się, że Konkel już nie pasuje do dubbingu i nakręcili wszystko od nowa ze Zdrójkowskim

- od 1 sezonu nie zmienili tego wyczytywania obsady i po wszystkich odcinkach podają Konkela

- w programie telewizyjnym wielokrotnie podawali, że niby będą kolejne premierowe odcinki 4 sezonu (np. The Parking, The Routine, The Sale, The Uploads, itd.), a zamiast nich puszczali stare

- nigdzie nie informują o zmianie dubbingu i nawet nie odpowiedzieli jak napisałem do nich w tej sprawie na fejsie (mimo, że wyświetlili wiadomość); dopiero na maila odpowiedzieli

- nie wiadomo po co wycinają niektóre sceny jak teraz puszczają stare odcinki (np. "Nędzaj to ? A co to niby ma znaczyć ?" z The Name albo "Zamknij się" z The Words - to chyba jakaś cenzura)

- i wreszcie ostatni zarzut, chociaż nie wiem kto jest za to odpowiedzialny: trzy odcinki drugiego sezonu (The Name, The Fan i The Extras) są dostępne (do obejrzenia) w necie w wersji z jakimś idiotycznym lektorem, a właściwie lektorką, która opisuje absolutnie wszystko co dzieje się na ekranie (np."Gumball patrzy na swoje znikające łapki" albo "Szablony stoją z rękoma nad głową. Szablon blondyna przechyla się do bruneta. Wokół nieruchomy tłum szablonów", a nawet "Na tle kolorowych gwiazdek pojawia się tytuł" xD). To jakaś wersja dla niewidomych czy co ? Mam nadzieję, że nigdy nie puszczali czegoś takiego na Cartoon Network i to jest tylko w necie.

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Nie wiem jak z cenzurą, bo ciężko tera to porównać. W necie jak są to raczej stara wersja.

A to z lektorką to widziałam na jednym z kanałów yt i myślałam, że to inwencja tego kto to wstawiał?

ocenił(a) serial na 7
pewupe

Szkoda mi dzieciaka, który jest nowym Gumballem i zostaje pominięty..

Ta sytuacja z jeszcze raz nagrywanym drugim sezonem jest naprawdę zabawna :D Szybko się kapnęli.. Zamiast poczekać na Zdrójkowskiego...

Ciekawe, czyżby Zdrójkowski też dostał mutacji?

Cóż, chyba jestem za podkładaniem młodym chłopcom głosu przez kobiety. Nie ma wtedy takiego burdelu.

NewJoker

Nie tylko na yt tak jest. Tak samo na stronie z kreskówkami online i pewnym serwisie hostingowym (ach ta cenzura komentarzy ;-)).

Mam takie wrażenie, że akurat w tej roli wyjątkowo nie sprawdziła by się kobieta. Do Gumballa pasuje taki specyficzny głos chłopca na progu mutacji xD. Zresztą Gumball jest właśnie w takim wieku, że głos zaczyna się zmieniać.
Ale w USA jakoś nie mają aż takich problemów z mutacją voice actorów. W końcu tylko raz zmienili dubbing. Może w 5 sezonie będą musieli dokonać roszady.

Ten Szczurek nie jest co prawda w ogóle znany w przeciwieństwie do Zdrojkowskiego a nawet Konkela, ale co szkodzi podać jego nazwisko. Jak im się nie chce zmieniać tego wyczytywania na końcu to mogli chociaż napisać na fejsie a nie robić taką tajemnicę z tego. Może wstydzili się tej decyzji i bali się negatywnych komentarzy.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Ja raz ten odcinek widziałem w CN w necie tego nie było, myślałem że to odc. specjalny. Pamiętam: "Pani oblepiona papierami."

__Pawelko__

To puszczali tą wersję też w TV ? Mój Boże ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones