PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 932
oceny
7,8 10 1 7932
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

W odcinku "The Helmet" można zauważyć, że chodzi tu chyba o Lord Of The Rings.
Między innymi dlatego jak Gumball zmienia się pod wpływem Hełmu niczym Gollum z pierścieniem. Także Darwin idzie z hełmem na wysypisko tak samo jak Na Górę Przeznaczenia.
Co Sądzicie

maks723

Zgadza się, ten odcinek jest parodią Władcy Pierścieni. Potwierdza to też The Amazing World of Gumball Wiki (oni tam podają wszystkie nawiązania do pop kultury, które pojawiły się w tej kreskówce). Takich nawiązań do filmów jest w tym serialu mnóstwo. Odcinek Wakacje to parodia "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" i "Wzgórza mają oczy". W odcinku "Społeczeństwo" Gumball nawet krzyczy "Expecto patronum" i "fatality" xD

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

Albo w disiejszym nowym odcinku było jak tyranozaur przewala autobus podobnie jak w Zaginiony świat : Jurassic Park : ) : )

Dawid0126

No i bezpośrednie nawiązanie do Dragon Ball Z na samym początku (Super Saiyan) ;-)

NewJoker

I świetne nawiazanie do Nowej nadzii w odcinku z klonowanymi kanapkami.

ocenił(a) serial na 9
Kandara

Jeszcze nawiązanie do Sailor Moon w odcinku ,,Kłamstwo" (kiedy Richard na tle jakiegoś niebieskiego tła, jest goły i wzywa różne rzeczy.

TheMangle17

W tych najnowszych odcinkach pojawiły się nawet nawiązania do sytuacji z imigrantami, Donalda Trumpa, statusu związku "to skomplikowane" na Facebooku, Ice Bucket Challenge, filmików YouTube Poop, zwiastuna Dead Island 2, grupy Anonymous i zapowiedzianego jakiś czas temu filmu na podstawie Niesamowitego świata Gumballa. Dodatkowo w polskiej wersji było znane w naszym kraju "Brawo ja" oraz "Ktoś coś ?". A w jednym z przyszłych odcinków będzie parodia popularnej creepypasty "Żałoba" (The Grieving) związanej z tą kreskówką.

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

O tej creepypaście słyszałam i czytałam, ale nic nie zrozumiałam (ktoś pisał z tłumacza Google, niestety...). A parodia YouTube w odcinku ,,W sieci" wywołała u mnie uśmiech.
Jeszcze w odcinku ,,Miłość" fragment z Panem Robinsonem i jego żoną to parodia ,,Odlot " (sceny z życia Carla i jego żony). Użyłam określenia "parodia", bo w Gumballu zostało to komicznie pokazane :D

TheMangle17

Jak chcesz poznać treść tej creepypasty to najlepiej obejrzyj sobie filmik na youtube gdzie koleś ją opowiada. Tam jest porządnie przetłumaczone.

A z Robinsonami jest też fajna scena w odcinku The Night (dzisiaj będzie premiera w Polsce) ;-)

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

A w odcinku ,,Wina" były nawiązania do igrzysk Śmierci (Penny strzelająca z łuku i fryzura wygląda jak głównej bohaterki), Harry'ego Potter'a (Darwin malujący błyskawice na czole), Alicji w Krainie Czarów (Sussie z koroną z kartą mówiąca "Ściąć im głowy!"), gry Wii Sports (gra w którą gra rodzina Gumballa) czy też postąpienia Nazizmu podczas drugiej wojnie światowej (ostatnia scena w odcinku).

TheMangle17

Wiem, wiem, sam to pisałem na tych wikiach xD

NewJoker

W odcinku "Autobus" jest też świetne nawiązanie do "Breaking Bad" (pomalowany balon) i "Wściekłych Psów" (pan różowy, pan brązowy itd.)

Child_Of_Lucifer

ah, i jeszcze w odcinku "Gra" nawiązanie do "Jumanji"

Child_Of_Lucifer

Do tego często są bardzo sprytnie zakamuflowane, mocne żarty dla dorosłych. Nie ma opcji żeby dziecko je zauważyło a starsi widzowie mają ubaw ;-)

NewJoker

Np. Dzisiaj widziałem odcinek w którym sąsiad gumballa mówił, że dawniej kłócił się z żoną szesć razy dziennie i czasami nawet w miejscu publicznym.

Wostock

W jednym z tych nowych odcinków (Swaci) pojechali po feministkach:

- "Ok, więc co lubią wszystkie dziewczyny" ?
- "Żeby je traktować jak chłopaków, ale żeby oni ustępowali im miejsca ?"

Z kolei w odcinku Pudło sparodiowali film "To nie jest kraj dla starych ludzi" ;-)

NewJoker

W ogóle jest tam tyle odwołań do popkultury, że dorosły będzie miał z tego największą frajdę.

NewJoker

Co do zboczonych motywów w gumballu w odcinku z hot dogiem gumball przekręcił mu wodę pod przysznicem na zimną i ten się skurczył :D w sensie hot dog nie gumball.

NewJoker

Kolejne nawiązania do Dragonballa pojawiło się w odcinku furia:
1. Opowieść Masami ilustrowana jest czarno-białymi obrazkami stylizowanymi na mangę DB
2. Co za tym idzie ring z turnieju sztuk walki bardzo przypomina ten używany na Tenka-ich Budokai.
3. Strój turniejowy Nicole przypomina kostium młodego Son Goku. To samo tyczy się przybieranych przez bohaterkę póz.
Zaś finałowa walka Nicole i Yuki bardzo przypominała stylem i klimatem pojedynki z Naruto.

Kandara

A ta walka w stylu anime powinna trafić na listę WatchMojo "Top 10 Best TV Moments of 2016". Zaraz po scenie z 1 odcinka nowego sezonu Walking Dead.

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

A oglądał może ktoś Kac Vegas? Bo słyszałam, że w odcinku "Pytanie" pojawiła się parodia tego filmu, a mianowicie ta scena w parku (jak Gumball ma na sobie sukienkę, a Darwin tatuaż ze skorpionem i jest przykuty kajdankami... Futrzastymi ;) ) i chcę się upewnić czy na pewno, bo jestem ciekawa.

TheMangle17

Faktycznie ta scenka bardzo pasuje do Kac Vegas. Ja widziałem tylko pierwszą część i z tego co pamiętam to nie było takiej sceny. Poza tym na oficjalnej wiki Gumballa nikt nie podał tego w nawiązaniach do popkultury w tym odcinku. Także raczej jest to takie ogólne podobieństwo, ale nie bezpośrednie nawiązanie ;-)

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

Spoko. :)

Ostatnio znalazłam w nowych odcinkach kolejne nawiązania:
-W odcinku "Gostek" Gumball wspomina o organizacji chcącej klejnoty, co może nawiązywać do "Steven Universe".
-W odcinku "Test" pielęgniarka tłumaczy Tobiasowi dlaczego trafił do szpitala, bo skakał nad rekinami, może nawiązywać do "Happy Days" gdzie od skoku nad rekinami właśnie serial stracił jakość.
-W odcinku "Nuda" scena jak Krasnal mówi, że szuka dwóch pomocników nawiązuje do "Głupi i Głupszy"
-Z tego samego odcinka. A mianowicie Gumball i Darwin mijają postacie z "Wujcio Dobra Rada" , "Clarence" i "Zwyczajny Serial".
-Pamiętacie nawiązanie do życia Carla i jego żony w "Odlot" w odcinku "Miłość"? W odcinku ,,Wybór" życie Richarda i Nicole też nawiązuje do tej sceny.
-Kolejne nawiązania z odcinka "Wybór". Mianowicie fryzura Nicole jako nastolatka przypomina fryzurę Ramony Flower z "Scott Pilgrim".
-Mina Nicole z myślą o zniszczeniu wazonu w odcinku "Waza" nawiązuje do Griccha.
-W odcinku "Konsola" (dzisiaj miał premierę w Polsce) konsola Gumballa "Game Child" to parodia "Game Boya", napis na telewizorze "Soppy" to parodia "Sonny" , komiks "BadMan" to parodia "BatMana".
-Gra w którą grają Gumball, Darwin i Rocky w odcinku "Przesunięcie" to parodia "Minecraft".

Do szczęścia brakuje mi jedynie więcej parodii do Disney'owskich filmów. ;)

TheMangle17

W tym najnowszym odcinku było mnóstwo nawiązań do Final Fantasy i ogólnie gier RPG.

A mi nawiązania do Walking Dead, ale to raczej mało prawdopodobne.

ocenił(a) serial na 9
maks723

W odcinek"Wujek" Wujek Ocho nieco z wyglądu i opisu parodiuje Mario. W dodatku w tym samym odcinku na końcu Ocho mówił o sławnym wujku, który jest niebieskim jeżem i szybko biega, co nawiązuje do Sonica.
No i kilku odcinkach (jeszcze nie emitowanych w Polsce), było trochę kontrowersji:
-W "The Puppets" dostaliśmy crossover z "Don't Hug Me, I Scared"
-W "The Best" byka parodia strony Tumblr. W dodatku w tym odcinku Gumball chciał pokazać Carmen środkowy palec (co mu się nie udało, ale jeszcze kilka klatek animacji...i bam...)
-A w innym odcinku pojawiła się postać co wyglądała jak Donald Trump.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones