PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 933
oceny
7,8 10 1 7933
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

Ta kreskówka jest mega głupia,ani razu nie chciałem się śmiać, kto boi się łyżki,ich ojciec to
ofiara losu i od grafiki boli głowa (niektórzy bohaterowie).
Zasłużone 1 i nie polecam oglądanie pseudokreskówki.

ocenił(a) serial na 7
domingez_3

a mi sie podoba :p

ocenił(a) serial na 10
domingez_3

Za to kreskówki pokroju "Włatcy móch" i "Kapitan Bomba" są zajebiście inteligentne, bo przecież rzucanie wulgaryzmami w każdym zdaniu jest taaaakie fajne.

WlochatyHejter

W WM i KB chodzi o coś więcej niż "ku*wa" w co drugim słowie. :P
A co to Gumballa - okej, to jest głupie. Ale czy starsze kreskówki też takie nie były?
Spójrzmy na Ed, Edd i Eddy, czy Krowę i Kurczaka. Były głupie. Nasza reakcja "Jedna z lepszych kreskówek". Spójrzmy teraz na Gumballa. Też jest głupi. Nasza reakcja "straszne gówno, ale te dzisiejsze dzieci zrąbane".

ocenił(a) serial na 10
donmaslanoz14

Tak, o coś więcej - z pewnością. Uwielbiam kiedy ludzie dopowiadają sobie jakieś kolejne dna, wyszukują na siłę metafory i aluzje. Przykładem kreskówki, w której chodzi "o coś więcej" jest South Park, ale nie WM czy KB. Tam mamy do czynienia z prostackim, rynsztokowym wręcz humorem i niczym więcej. Próbowałem, zmuszałem się do oglądania tych tworów, ale to był zmarnowany czas.
Ed, Edd i Eddy to bajka innej klasy. Gumballa można stawiać w szeregu z Johnnym Bravo, Jam Łasica czy - wymienioną przez Ciebie - Krową i Kurczakiem. W bajce przemyconych jest mnóstwo gagów, odniesień do popkultury, część wypowiedzi ocieka wręcz sarkazmem. Pojawia się tam mnóstwo absurdalnego humoru, ale również pozytywnych przesłań i treści umoralniających, których wielu ludzi nie potrafi dostrzec, bo z góry zakłada, że współczesna bajka nie może takich treści przenosić. Jest wartościowa, zdecydowanie bardziej wartościowa niż tacy Włatcy Móch.
Jeśli chodzi o reakcje, nie uogólniaj - mi ta kreskówka podoba się. Poza tym, CN nie jest stacją kierowaną do dzieci, a do młodzieży, a to różnica.

ocenił(a) serial na 1
WlochatyHejter

W przypadku WN raz na ruski rok jest coś smiesznego np. odcinek jak byli Niemcami
Natomiast w KB z powodu tego jest według mnie ciekawa, dlatego dałem 7.

ocenił(a) serial na 1
WlochatyHejter

A i jeszcze jedno. Odciniki KB od 1 do 60 (wyjątek odc.29) są wg mnie słabe.

ocenił(a) serial na 8
WlochatyHejter

właśnie ;)

domingez_3

Na pocieszenie dodam, że są jeszcze gorsze kreskówki.
Pierwszy z brzegu przykład, www.filmweb.pl/serial/Clarence-2014-693872 . W porównaniu do tego przykładu, NŚG to przy tym produkcja Oscarowska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones