PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 909
ocen
7,8 10 1 7909
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

Miracle Star

ocenił(a) serial na 9

Słyszał ktoś o chińskiej podróbkę Gumballa ,, Miracle Star"? Ja parę razy się z nią spotkałam i powiem jedno -masakra. Cała ta podróbka to kopiuj-wklej z naszej ukochanej kreskówki! Animacja jest identyczna, podobnie ruchy postaci, a (prawie) każda z nich ma swój chiński odpowiednik. :/
Do tego ta czołówka...Nie dość że długa (inne czołówki trwają mniej niż minutę!) to boli w oczy.
Na szczęście klipy, które były pokazane są jedynie z pierwszego sezonu (np.scena początkowa z odcinka "DVD" czy to jak chiński odpowiednik Gumballa rozmawiał przez telefon, nie pamiętam z którego odcinka xD). Patrząc na fakt, że nie ma tam Anais dobrze, że zatrzymali się na pierwszym sezonie, gdyż z tworzeniem odcinków "Autorytet" lub "Inni" byłby mały kłopot. ;)
W sumie to nawet powstał odcinek w którym postacie z Gumballa spotykają postacie z Miracle Star. Widać że twórcy byli oburzeni tą parodią. (Dodałabym coś więcej, ale jedynie o tym odcinku słyszałam na YouTube - mój angielski leży, więc na razie się obejdę).
A wy, co o tym sądzicie? ;)

TheMangle17

Nie ma chyba rzeczy, której Chińczycy nie potrafiliby skopiować xD Oni są mistrzami tzw. inżynierii wstecznej - potrafią nawet odtwarzać zachodnie samochody czy samoloty na podstawie pojedynczych egzemplarzy. Oczywiście potem produkują swoje wersje, które kosztują 10 razy mniej, ale jakościowo wołają o pomstę do nieba. Podobnie jest w tym przypadku. Zrobili własną wersję Gumballa na fali popularności oryginału i udają, że nie ma problemu. Skopiowali nawet koncepcję z tłami w formie prawdziwych zdjęć.

Natomiast jeśli chodzi o "odpowiedź" ekipy produkującej oryginał (odcinek The Copycats), to moim zdaniem jest to najgenialniejszy pomysł w historii kreskówek. Czegoś takiego jeszcze nie było xD Ale TAWOG chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać świetnymi pomysłami i nawiązaniami do popkultury. Wydawałoby się, że sparodiowali już wszystko, ale nadal nie kończą im się pomysły. Czekam już tylko na nawiązanie do mojego drugiego ulubionego serialu - The Walking Dead, ale może Ben nie jest jego fanem i nic z tego nie będzie ;-)

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Ja na początku obejrzałam The Copycats i myślałam na początku że twórcy po prostu robili sobie jajca ogólnie z podróbek i nieco z Chińczyków ;D bo wcześniej nic nie widziałam ani nic nie słyszałam o tej ,,kreskówce" która jest chamską podróbką i jak tylko zobaczyłam jeden ohydny odcinek w internecie to oczy mi się stopiły i musiałam wziąść nową parę nosz ja perniczę to było takie tragicznę że hej istny Chiński badziew Chinole zamiast się zainspirować i stworzyć własną ciekawą kreskówkę to od tak zrobili coś co zwykle robią na co dzień i w dodatku tam nie ma odpowiednika Anais (moja z kilku ulubionych postaci z serii tak a propo) ale to już chyba jest związane z Chińskim prawem że chyba ludzie tam mogą mieć góra 2 dzieci gdzieś tam wyczytałam i że ,,seria" jest podobno reklamą jakieś tam firmy produkującej jedzenie a ChiChi (ta koza podróba Gumball'a) jest chyba maskotką tej firmy a przynajmniej tak słyszałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones