PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 571
ocen
7,4 10 1 7571
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Witam wszystkich. Ostatnimi czasy coraz czesciej slysze o tej bajce i zastanawiam sie - o
co w tym wszystkim chodzi? Czemu dorosli ludzie jaraja sie jakas bajka o kolorowych
kucykach i ich relacjach? Przeciez to bajka dla dzieci.

Z drugiej strony ok - sam lubie wrocic niekiedy do bajek z dziecinstwa, ale to ze wzgledu
na sentyment do nich. I na przyklad kiedy znajde w domu stara kasete VHS z filmami
"Kubus Puchatek i przyjaciele" - obejrze ja, zeby przypomniec sobie czasy dziecinstwa, to
nie pisze o tym na forach, nie omawiam decyzji podjetych przez tygryska z ludzmi, ktorzy
maja zony i dzieci! Blagam! Czy ktos moglby mi wytlumaczyc - czym wy sie jaracie? O co
do cholery chodzi?

Normalnie nie zainteresowalbym sie tym, gdyby jakas grupa ludzi ubostwiala jakas
bajke - ok - kazdy ma jakies fetysze, ale to co sie dzieje wokol tej animacji to juz
przesada. Kolega z klasy mojego znajomego z liceum, tez zaczal to ogladac, teraz od
kilku miesiecy sypia w szkole na lawce, po prostu zasypia! Zapytano go w koncu co robi
ze sie nie wysypia. Odpowiedzial ze oglada do 2-3 w nocy kucyki Pony - bo one sa takie
slodkie i przyjacielskie! Ludzie! Po raz n-ty pytam sie! O CO CHODZI?!

użytkownik usunięty
Avath

'To sa klasyki i ich genialnosci nie mozna podwazac' <- oczywiście że można, to że większośc ma na to hype'a a tego nie oglądnęła nie oznacza że to dzieło. Nie podważam tu wartości tych przykładów ale nie można traktować tego na zasadzie 'to klasyk więc nie można na to złego słowa powiedzieć'. Bądźmy obiektywni.

'bo poza tym, ze sa przepieknie zrobione zawieraja glebokie i bardzo pozytywne moraly.' <- w tym kontekście to zabrzmiało jakby MLP takowych nie miało. Większość rzeczywiście jest prosta ale nie mniej trafna. Poza tym co do morałów też można się spierać. Pomijam to że niektóre bajki disneya to tylko przeróbki 'bajków'. Połowa bajek disneya opowiada o tym że facet musi być przystojny i mieć kupę kasy bo tylko takiego chcą XD żart.

Dlaczego zakładasz że to będziesz oglądał nałogowo? Plus oceniasz to po 5 minutach, przepraszam ale po 5 minutach nie można stwierdzić praktycznie nic.

Co do animowanych, bo dwa pierwsze są irrelewantne (porównujemy tu oprawę seriali animowanych), death note. Ok tyle że patrząc na wykonanie obu nie stwierdzisz że jedno jest lepsze od drugiego, raz że to zupełnie inny styl, dwa że Death Note też takim kryształem na poziomie wykonania nie jest, zdarzają się niedociągnięcia, plus design niektórych postaci (mówię o wyglądzie), w niektórych kadrach, cóż... nie urzeka. Choć nie przeczę że jest to jedno z najlepszych anime, ale bardziej pod względem fabluarnym.

" Połowa bajek disneya opowiada o tym że facet musi być przystojny i mieć kupę kasy bo tylko takiego chcą XD żart. " No ziomek, tego nawet nie chce mi sie komentowac.

Nie porownywalem Death Nota do tego, tylko mowilem jakie seriale animowane jeszcze mnie zainteresowaly, zeby nie wyjsc na hejtera wszystkiego co animowane i w odcinkach.

użytkownik usunięty
Avath

1. Co do tego 'ziomek'- nie jestem 'ziomkiem'
2. nie wiem czy zauważyłeś słowo 'żart' na końcu zdania. Pozwól że Ci to wywikipediuję
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dowcip
3. Podałeś to w odniesieniu do mojej wypowiedzi "To podaj mi coś lepiej wykonanego przez ostatnie lata." więc mozna było odnieść takie wrażenie.

Ok, dzieki za definicje ziomek, wlasnie sie zastanawialem co to sa te zarty... Wszyscy tylko "zartowalem, zartowalem" a ja ich nie rozumiem.

użytkownik usunięty
Avath

Myślę że 'nie jestem ziomkiem' to najprostszy przekaz jaki mogę ci zaoferować więc przeczytaj sobie go kilka razy aż pojmiesz.

Naprawdę nie wiem co z tym mają sfery niższe, że ciągle uznają wszystkich za równie z sobą 'zziomalonych'.

za kilka lat możesz spróbować wyguglować samodzielnie słowa 'ironia' i 'sarkazm' ^^

Ok, dzieki ziom

ocenił(a) serial na 9
Avath

Death Note czemu oni w tym openingu tak wyją....nie podoba mi się emo nastrój panuje w tym serialu :D

trixiegra

To nie emo nastroj, tylko nastroj japonski-poje....ny-dla-europejczyka-niezrozumialy :).

Nie zakladam, ze bede maniaczyl kucyki. Zakladam ze bede maniaczyl kucyki i pisal o magii przyjazni (serio? magia przyjazni...?) na forum.

ocenił(a) serial na 10
Avath

Ja tam oglądam i MLP i Star Wars...

ocenił(a) serial na 9
Avath

Wiem, że minęło już bardzo dużo czasu od teoretycznie zakończenia tej dyskusji, ale czytając niektóre komentarze (psycho)fanów MLP każdy zacząłby się bać, że to jakaś narkotyczna psychoza. Ja jestem fanką (jestem dorosła) dlatego, że zawsze bardzo lubiłam dobrze zrealizowane animacje, do dziś zachwycam się nowymi produkcjami np. od Disney'a, Pixara. I lubię My Little Pony, jest to dobrze zrealizowany serial, ładna kreska, ciekawe postacie, świetne piosenki, po prostu jest to serial (tak serial!) który bardzo dobrze się ogląda. Nie znaczy to jednak, że przebieram się za kucyka, farbuje włosy na różowo, zarywam noce dla serialu i namawiam każdą osobę by koniecznie to obejrzała bo rewelacja! Niestety przy wielu lubianych produkcjach pojawiają się różne, ehm dewiacje. (Tak drastyczniej to np. kilkakrotnie poszukując w internecie obrazków z MLP, obrazków których mógłby szukać rodzic dla dziecka i to z dzieckiem na kolanach, wpisując powiedzmy imię jakiegoś kucyka natrafiałam już na pierwszej stronie na obrazki erotyczne (!): kucyki z wielkimi tyłkami, biustem (?) i współżyjące ze sobą (na sposób ludzki?!) KOSZMAR!!! )
Zrozumiałe, że niektórzy nie widzą nic ciekawego w tym serialu, niektórzy po prostu wyrastają z magii bajek (lub lubią tylko te ze swojego dzieciństwa), ale jednego nie potrafię zrozumieć: dlaczego tak wiele osób słysząc hasło film animowany, serial dla dzieci itp. od razu spisuje produkcję na straty. Fakt że jakiś film, serial jest skierowany głownie do dzieci nie sprawia, że nie przekazują one żadnych życiowych wartości, że nie zachwycają, że są nudne i naiwne. Ja osobiście uważam, że wiele produkcji "dla dzieci" bije na głowę wielkie hity dla dorosłych.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
Avath

Również nie wiem, czemu to oglądam, ale chwyciło mnie, gdy pod rząd obejrzałem 10 pierwszych odcinków. Zacząłem go oglądać niemal przez przypadek, bo moja wrodzona ciekawość nie dawała mi spokoju i kolega to oglądający w końcu mnie namówił i zgrał odcinki. Jedno, co zauważyłem (co mnie przyciągnęło) to świetna kreska. Czystko technicznie nie uważam się też za "Brony" (chociaż jednym z moich celów jest zdobycie bluzy lub koszulki z jakimś fajnym motywem z MLP), ale praktycznie nim jestem. Ten serial wciągnął mnie i już, podobnie jak "Star Wars" czy "Pingwiny z Madagaskaru". Nie umiem określić, dlaczego oglądam ten serial po prostu jest on fajny.

Avath

Oto moje powody
1. Humor
2. Nieco utopijny świat
3. Nawiązania do filmów/seriali etc.
4. Bohaterowie, którzy nie są płascy i mają swoje charaktery
5. http://chzbronies.files.wordpress.com/2012/04/my-little-pony-friendship-is-magic -brony-explanation.jpg
6. Morały, które nie są wciskane na siłę
7. Ciekawość co będzie w kolejnym odcinku
8. http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/05/2f8623fe2926081d852543cfac7088c6.j pg?1336074594
Prawdziwym powodem jest jednak szok, że to jest tak dobre, a przecież to miało być dla małych dziewczynek, więc nie było nawet cienia szansy, żeby takie coś się spodobało :D.

"Smutne." Nieprawda! Wesołe :D

ocenił(a) serial na 10
Dammoni

K****, masz rację :D

Avath

Z racji tego ze takie tematy pojawily sie setki razy na tym forum postanowilem sie na ten temat wypowiedziec najlepiej jak moge
Otóz jest to Serial stworzony o bardzo rozwinietej fabule i scenariuszu ktory dał nowy przekaz powiem jeszcze stworzył nową ere animacji mozna tu dziekowac Lauren faust ze zmienila to wsyzstko na styl idealnej powiem animacji :)

jak wielu wspomnialo animacja ma humor prawda bo jest wiele genialnych momentow jest wiele gagow jest wiele nawiazan czego nie bylo w poprzednich generacjach
jest wyksztalcona subkultura bronies i pegasister co rowniez czyni ten serial nie samowitym

ktos wspomnial ze to mialo byc dla dziewczynek to prawda bo tak mialo byc ale ze serial stal sie niesamowitym zjawiskiem internetowym zdobyl popularnosc wprost globalną ktorej zaden czynnik nigdy nie mial i pewno dlugo nie bedzie mial

morały w postaci raportu to jedno z najlepszych koncepcji zawartych w serialu z ktorych powinnismy korzystac i wyniesc sami jakas lekcje ze tego jak zyjemy :)
ciekawosc to rowniez jeden z aspektow bo wielue nie moze sie az doczekac i jest to piekno nie samowite :)
muzyka tworzona przez geniuszy muzyki Ingram i Anderson zrobili w MLP genialna muzyke ktora az wpada w ucho jest fantastyczna wzruszajaca
bohaterowie z ktorymi mozemy sie sami utozszamiac i reasumujac MLP FIM jest fenomenem ogolnoswiatowym spolecznym i kultularnym oraz ponadczasowym :)

Avath

Dlaczego oglądam ten serial ?
Hmm ???? Może dlatego, że jest dla mnie odskocznią od po******ch ludzi których codziennie spotykam.
Może dlatego, że powoduje u mnie uśmiech na twarzy, może dlatego że dzięki niemu chce odmienić ten świat, a przynajmniej jego część. W obecnych czasach rzadko spotyka się normalnych ludzi. Tych co wiedzą co oznacza zaufanie, godność, szacunek dla innych, chęć szczerego bezinteresownego pomagania innym. Ten serial otworzył ludziom oczy i serca. Zobaczyli, że mogą wykorzystać ten serial do odnalezienia wspaniałych ludzi, odnaleźć prawdziwą przyjaźń. Każdy Bronie stanie w obronie innego jak zajdzie potrzeba. Nie jesteśmy bandą łysych cwaniaczków którzy są silni tylko w grupie, a jak przychodzi co do czego to takie z nich ,,lalunie" że szkoda mi już pisać. Sam jestem bronie i cieszę się, że mam znajomych z USA, Kanady, Finlandii, Norwegii, Rosji itd. Czy oglądam tylko MLP ? Nie! Oglądam też South Park, The Big Bang Theory i wiele innych seriali. Jednak tylko MLP sprawiło, że ,,odkryłem" poznałem wspaniałych ludzi z którymi mogę rozmawiać o wszystkim, zwierzać się i mówić wszystko bez obaw o to, że ktoś będzie mi obrabaił du*ę za plecami. To wszystko z mojej strony.

Avath

A jak zwykle napiszę to samo. Bo to pytanie pada już który raz na tej stronie ? Dziesiąty raz ? Oglądamy ten serial ponieważ dziecinniejemy na starość i dopadł nas kryzys wieku średniego :-)

Avath

To "Kreskówka", nie "bajka", jest różnica. Poza tym dorośli mają prawo oglądać kreskówki, to naprawdę świetna rozrywka. I mnie też zastanawia ogromny fenomen tej kreskówki, którego do końca, to nigdy nie zrozumiem.

ocenił(a) serial na 9
Avath

On ma w sobie cos takiego dziwnego. Niby z wierzchu niczym sie nie różni od innych bajek (innych fajnych bajek), ale to wciąga. Postacie, fabuła, sceneria, a przede wszystkim fandom, bardzo rozbudowany fandom. Na przykład: "For glorious Equestria", czy "Equestria Daily", po prostu coś cudownego. Fanfikcje, Fanarty, zabójcze teorie spiskowe, shippingi, filmiki fanów i dużo, dużo więcej. A ostatnie dwa sezony naprawdę są ciekawe. MLP, a zwłaszcza to co robią w okół niego bronies i pegasisters (wliczając mnie) - to naprawdę jest super. A prawdziwa magia, jest w fandomie i tu tkwi sekret.

użytkownik usunięty
Avath

Żaden facet nie powinien tego oglądać, może i jest dobre, ale chyba tylko i wyłącznie dla dziewczyn!

użytkownik usunięty
Avath

Ja też tego nie rozumiałem ale teraz zobaczyłem i ten serial pokochałem!Naprawdę zobacz z 5 odcinków i dowiesz się o co chodzi.

ocenił(a) serial na 1
Avath

...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones